خبر فوری
توسعه ۲۴۰۰ هکتار فضای سبز در کمربند سبز شمالی و جنوبی مشهد
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در محدوده کمربند شمالی مشهد و پروژه کشف‌رود، عملیات اجرایی ساخت اولین تصفیه‌خانه سپتاژ کشور با ظرفیت تصفیه روزانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ تانکر فاضلاب سپتاژ در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش شهرآرانیوز، مهدی یعقوبی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، در حاشیه مراسم بهره‌برداری از فاز اول تقاطع غیرهم‌سطح آزادگان و فاز اول پروژه ساماندهی بوم پارک کشف‌رود و پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری در ارتفاعات جنوبی گفت: دو کلان پروژه زیست محیطی امروز با حضور معاون اول رییس جمهور رونمایی شدند.

وی با بیان اینکه در محدوده کمربند شمالی مشهد و پروژه کشف‌رود، عملیات اجرایی ساخت اولین تصفیه‌خانه سپتاژ کشور با ظرفیت تصفیه روزانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ تانکر فاضلاب سپتاژ در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: همزمان ظرف مدت ۸ ماه مطالعات مهندسی رودخانه کشف‌رود برای ۸۱ کیلومتر از آن تهیه شد و اسناد اجرایی آن در حدفاصل پل شاهنامه تا تقاطع با کنارگذر شمالی در شرق به طول ۳۵ کیلومتر، به همراه درختکاری دو طرف رودخانه به‌عنوان کمربند سبز شمالی مشهد به مساحت بیش از ۳۰۰ هکتار، با مبلغی بالغ بر ۱۴۴۰ میلیارد ریال تهیه و برای اجرا به پیمانکار واگذار شد که از سمت تقاطع رودخانه کشف رود با پل شاهنامه در حال انجام است و تاکنون پیشرفتی ۱۵ درصدی داشته است.

 

به گفته وی، سال ۹۹ برنامه‌ریزی برای توسعه ۱۲۰۰ هکتار درختکاری در کمربند سبز جنوبی آغاز شد که تاکنون پیشرفتی ۲۵ درصدی داشته و سال جاری به اتمام خواهد رسید.

یعقوبی با اشاره بر اینکه فضای سبز ارتفاعات جنوبی شهر مشهد طی سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ رشدی ۱۱۰ درصدی داشته باشد، ادامه داد: با بهره‌برداری از این دو کلان پروژه زیست محیطی در سال جاری، فضای سبز کمربند سبز شمالی و جنوبی شهر مشهد، طی سال ۹۶ تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۴۰۰ هکتار توسعه خواهد یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}