سامان فائزی در سپاهان کارخانه:آقایان چرا حالا که من نیستم سکوت کردید؟ |من پول خوب را برای فوق ستاره‌ها می‌گرفتم نه ستاره معمولی! شاهمیری: در AVC مفیدتر خواهم بود|هدفم معرفی قدرت داوران والیبال ایران است جواد داوری رییس هیات بسکتبال اصفهان باقی ماند درگذشت کشتی‌گیر معروف ایرانی+ علت فوت ضعف امکانات هند و اعتراض پرسپولیسی‌ها ماجرای عباس بوعذار و علی دایی چیست؟ + فیلم و بیوگرافی عباس بوعذار ۳ تغییر احتمالی در ترکیب استقلال| خط دفاع سروسامان می‌گیرد؟ دلایل فتل برای خودداری از واکسن زدن چه بود؟ بی تفاوتی سرمربی الشرطه به برد استقلال| انتخاب شعار روحیه آور از سوی عراقی‌ها قوانین سخت‌گیرانه فرهاد مجیدی در عربستان| استقلالِ ممنوع‌المصاحبه ساعت دیدار پرسپولیس و الریان| تراکتور و فولاد از چه ساعتی به میدان می‌روند؟ گل‌محمدی از پیراهن‌های پرسپولیس شاکی است واکنش کاخ سفید به عدم حضور آمریکایی‌ها در المپیک توکیو درخشش بسکتبالیست مشهدی در لیگ برتر بسکتبال| حسین‌زاده و مهرام در فینال قاب خاطره | نادر دست‌نشان در پیام مشهد از برد چیپس تا باخت مقداد| هیاهو در لیگ دسته یک فوتسال ورود مدعیان به نیمه‌نهایی اروپا| منچستر - رم پس از ۱۳‌سال خان دوم ایرانی‌ها در آسیا| از رقابت پرسپولیس مقابل الریان تا داستان بوسه
خبر فوری
دیوار بتنی گرگانی‌ها در نیمه نهایی بسکتبال|هاشمی عقب افتاد
تیم بسکتبال شهرداری گرگان در اولین بازی نیمه نهایی با نتیجه 91 بر 64 از سد شیمیدر گذشت.
گروه ورزش/شهرآرانیوز، مهران شاهین طبع بازی اول نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال را از رقیب دیرینه خود مصطفی هاشمی برد. شهرداری گرگان با دوجین بازیکن داخلی و خارجی درجه یک در بسکتبال باشگاه‌های ایران، طبیعی است که قدرت خود را در وقت اول ۲۰ – ۴ به رخ شیمیدر بکشد. دفاع، مشخصۀ اصلی در مهار رولند یعنی اختلال در نظم حمله و گلزنی تیم شیمیدر که به خوبی انجام شد. سپس حمله، با نظم دهی پری پتی و بازی‌های خوبی که برای محمدجمشیدی و آمینو ساخت. هر چند شیمیدر وقت دوم فاصلۀ امتیازی را با دیگو و ارسلان کاظمی کم کرد، اما برای برتری امتیازی مقابل برتری عددی حریف با تعداد بازیکنان هم‌سطح «زورش» کم بود. دست خالی هاشمی را می‌شد با تعویض‌هایی که انجام می‌داد، اما در روند بازی تغییری صورت نمی‌گرفت، دید.
نتیجه ۳۰ بر ۱۷ در وقت سوم بار دیگر برتری شهرداری را ثابت کرد. این برتری را رستم‌پور و واحدی با پرتاب‌های سه امتیازی محکم‌تر کردند. ادامۀ بازی در وقت چهارم با استراحت دادن به نفرات شهرداری توسط شاهین‌طبع دنبال شد و برای شیمیدر برای کم کردن اختلاف نزدیک به ۳۰ امتیازی به عماد سلمانی بازی داده شد که هم در حمله و هم در دفاع عملکرد خوبی داشت، اما به او زیاد بازی داده نشد. تغییرات دو تیم در دقایق پایانی نیز دیگر تفاوت‌های این سری را روی نیمکت دو تیم آشکار کرد.

کوارتر اول
دانک امینو آغازگر این بازی و مرحله نیمه‌نهایی است. کیوان ریاعی در چند رفت و برگشت سبد بعدی را می‌گیرد. سرانجام با تک پرتاب آزاد موفق ارسلان شیمیدر هم سبد می‌گیرد، اما نوید با ۳ امتیازی‌اش و در ادامه فلوترش حساب کار را ۹ - ۱ می‌کند! سبد بعدی امینو اختلاف را به ۱۰ می‌رساند تا هاشمی وقت استراحت بخواهد. در بازگشت دو پرتاب امینو هدر می‌رود، اما خود او در فست‌برک با پاس پتی دانک زیبایی می‌زند. سرانجام ۳ امتیازی دیگو شیمیدر را به ۴ می‌رساند و شهرداری هم با علیار به ۱۵ می‌رسد. امینو سبد بعد را می‌گیرد و ۳ امتیازی پتی گرگان را به ۲۰ می‌رساند.

کوارتر دوم
۳ امتیازی دیگو نشان می‌دهد شیمیدر برای جبران مافات به زمین آمده. آذری هم یکی از دو پرتابش را به ثمر می‌رساند. کار خوب جمشیدی سبد اول کوارتر گرگان است، اما رولند سریع جبران می‌کند تا شیمیدر هم دورقمی شود. رولند در حمله بعد از روی دست دفاع گرگان ۳ می‌زند. پتی در دفاع شیمیدر رخنه می‌کند تا لی‌آپ موفقی بزند اندوان دیگو شیمیدر را به بازی برمی‌گرداند. فیک سینا واحدی دیگو را محو می‌کند و فلوترش سبد شیمیدر را به هم می‌زند، اما سلمانی بی‌درنگ جبران می‌کند. شیمیدر با ارسلان به ۲۰ می‌رسد و اینطرف امینو اندوانش موفق نیست، اما خود او گرگان را به ۳۰ می‌رساند. سبد بعد متعلق به ارسلان است و حاجیان در فست‌برک اختلاف را به ۶ کاهش می‌دهد. سبد آخر کوارتر، اما متعلق به جمشیدی است و شیمیدر از تایم‌اوت هاشمی هم طرفب نمی‌بندد تا شاگردان شاهین طبع ۳۲ - ۲۴ برنده به رختکن بروند.

کوارتر سوم
لی‌آپ جمشیدی اختلاف را بازهم دورقمی می‌کند. سرانجام آذری بع بداقبالی هایش پایان می‌دهد و با حرکتی چرخشی سبد می‌گیرد. فلوتر سلمانی سبد بعدی شیمیدر است. تکنیکال جواد مرادی به نیمکت شیمیدر با پرتاب موفق پتی توام می‌شود و ریاعی در زمان مالکیت سبد دیگری می‌گیرد. شیمیدر با ارسلان به ۳۰ می‌رسد. ۴ خطایی شدن شهرداری، دیگو را پشت خط پرتاب آزاد می‌فرستد تا اختلاف به ۵ کاهش یابد. مایک رستم‌پور پس از مدت‌ها به بازی می‌آید و پرتاب شهرداری‌چی‌ها، چون در قوس نزولی بود پذیرفته می‌شود. رولند هم پشت خط پرتاب آزاد بی اشتباه است و امینو روی پاس جمشیدی با حلقه خالی مشکلی ندارد. ۳ امتیازی پتی دوباره اختلاف را به ۱۰ می‌رساند. کار خوب آذری سبد بعدی را به شیمیدر می‌دهد، اما اندوان جمشیدی است که همچنان فاصله را دورقمی نگه می‌دارد. ارسلان پشت خط پرتاب آزاد، دو پنالتی مهم را از دست می‌دهد. فیک تماشایی پتی و سبد بعدی او اختلاف را بیشتر می‌کند. حاجیان یک اقدام آزاد کوفق دارد و مایک بازگشتش را با ۳ امتیازی جشن می‌گیرد. با خطا روی خود مایک، هاشمی وقت استراحت اولش در نیمه دوم را هم می‌گیرد. در بازگشت یکی از دو اقدام مایک موفق است. ارسلان می‌جنگد و سبد بعد را می‌گیرد. سینا واحدی اوپن‌شاتی ۳ امتیازی می‌زند. یکی از دو‌پرتاب آزاد جمشیدی موفق است. مایک، اما با ۳ امتیازی تماشایی‌اش اختلاف را بیشتر می‌کند تا شهرداری ۶۲ - ۴۱ پیش بیفتد.

کوارتر چهارم
امینو دو پرتاب آزاد موفق دارد و ۳ امتیازی واحدی هم به سبد می‌نشیند. امینو هم هوس ۳ می‌کند تا شهرداری به ۷۰ برسد. آذری به سختی سبد اول این وقت شیمیدر را می‌گیرد و آنطرف اوپن شات امینو این بار ۲ امتیاز دارد. رولند پاسخ می‌دهد. سلمانی هم جواب یکی از ۳ امتیازی‌های گرگانی‌ها را می‌دهد. امینو در فست‌برک ابتدا حلقه خالی را نمی‌زند، اما سریع خودش همان توپ را دانک می‌کند. عماد سلمانی با دو پرتاب آزاد شیمیدر را به ۵۰ می‌رساند. اوپن شات رافی ۲ امتیازی است، اما پتی از کرنر ۳ امتیاز می‌گیرد. نوید پشت خط پرتاب آزاد بی‌اشتباه است. اسماعیلی، اما یک اقدام موفق دارد. کار ترکیبی گرگانی‌ها به ۳ امتیازی علیار ختم می‌شود. ارسلان هم یک جفت پرتاب آزاد موفق دارد. فلاپ نوید رضائی‌فر عماد را پشت خط پرتاب آزاد می‌فرستد. سلمانی موفق است و شاهین‌طبع اولین وقت استراحت خود را می‌گیرد. در بازگشت دانک ارسلان را علیار با ۳ امتیازی‌اش جواب می‌دهد و نام یاسین هم به جمع امتیازآوران گرگان اضافه می‌شود. سلمانی ۳ امتیازی می‌زند و دو‌پرتاب آزاد سینا هم موفق است. این‌طرف هم سلمانی همین‌کار را می‌کند. هرچند عماد یک ۳ امتیازی هم چاشنی بازی خوبش می‌کند، اما این بی‌ثمر است و گرگان بازی اول سری را ۹۱ - ۶۵ می‌برد. بعد از بازی اول در سری پنجگانه باید دید شیمیدر در بازی‌های باقی‌مانده در مقابل یک لشکر بازیکن مطرح، ملی و خارجی شهرداری چه خواهد کرد؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}