ساعت بازی والیبال ایران و لهستان| بازی حیثیتی برای یاران معروف حمله دوباره مجیدی به معاون سلطانی‌فر حسینی: بازیکنان استقلال گیر یکی، دو میلیون هستند فریاد رحمتی از ناداوری‌ها| جواب ظلمتان را از خدا می‌گیرید! نتیجه بازی استقلال و پدیده+ ویدئو گل| برد شاگردان مجیدی با طعم قطعی برق! سرویس و دریافت عالی فرانسه در برابر ضعف ساعد رسانی ایران حضور تماشاگران داخلی در بازی‌های المپیک توکیو تصویب شد پایان کار کمانداران در پاریس بدون سهمیه استقلال و پرسپولیس در جام حذفی| کفه ترازو به سود قرمز سنگین است یا آبی؟ هزینه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیونی استقلال برای دفاع از پرونده استراماچونی! علی کریمی در قامت مجری رقیب میثاقی شد! نتیجه دیدار والیبال ایران و فرانسه| شکستی دیگر برای تیم ملی ایران بی تجربگی مرادمند کار دستش داد| چک شخصی دردسرساز شد آیا فشار دفاعی تیم ملی بسکتبال برای بازی‌های بزرگ کافی است؟ اسکوچیچ بماند یا برود؟| نگاهی به وضعیت تیم ملی و سرمربی کروات شکایت هندی‌ها از محدودیت شدید در المپیک توکیو خشم اسکوچیچ از واکنش رسمی فدراسیون فوتبال مخالفت ۶۵ درصدی مردم ژاپن با برگزاری المپیک عزیزی خادم تغییر در کادرفنی تیم ملی را تکذیب نکرد| با اسکوچیچ تماسی گرفته نشد ترکیب احتمالی استقلال مقابل پدیده مشخص شد
خبر فوری
آینده فرهاد مجیدی و استقلال در دوران پسا فراز| آیا مجیدی مربی قابل اعتمادی می‌شود؟
جدایی فراز کمالوند از استقلال حالا این پرسش کلیدی را به وجود آورده که آیا فرهاد مجیدی می‌تواند در غیاب نزدیک‌ترین همکار فنی خود در سال‌های اخیر، گلیمش را از آب پرتلاطم استقلال بیرون بکشد یا خیر؟!
گروه ورزش| شهرآرا نیوز، رابطه فرهاد مجیدی با فراز کمالوند به نیم فصل دوم لیگ نوزدهم برمی‌گردد، نقطه‌ای که مشخص شد سرمربی استقلال از طریق آپل واچ خود با این مربی درتماس است. درآن ایام مجیدی همواره به طور پنهانی از مشاوره‌های فنی کمالوند بهره می‌جست تا شاید گره از کار استقلال باز کند.

حتی گفته شد فراز درآن دوران به حدی به افکار مجیدی تسلط داشته که ارنج دربی را هم چیدمان کرده است. این قرابت، اما درنهایت به همکاری درلیگ بیستم کشیده شد و رابطه علنی مجیدی و کمالوند چشم خیلی‌ها را به سمت و سوی خود کشاند.

فراز که دربرنامه‌های تلوزیونی حاضر می‌شد و بی محابا از علایقش به پرسپولیس پرده برمی‌داشت حالا دراستقلال دست راست مجیدی بود و این شاید درقدم‌های اول خبرخوبی برای هوادارانی نبود که هرگز دوست نداشتند شخصی کاملا پرسپولیسی درکنار مجیدی باشد.

 فرهاد که اعتقادی راسخ به فراز داشت، اما پیه تمام انتقادات را به تنش مالید وتمام قد پشت دوستش ایستاد. او می‌دانست که اگر با همکاری فراز موفق به کسب نتایج خوب شود، آرام، آرام ماجرای پرسپولیسی بودن کمالوند از ذهن‌ها دور خواهد شد وچه بسا فضا به سمتی برود که فراز دراستقلال حامی هم پیدا کند.

اوضاع درست همان طور که مجیدی تخمین زده بود پیش رفت. ترکیب او و فراز دراستقلال تا حد زیادی جواب داد واستقلال به سمت اصلاحات فنی و ارائه فوتبالی جذاب‌تر پیش رفت، ضمن اینکه تومان نتایج مطلوب نیز کارساز شد واستقلال توانست از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا عبور کند.

با این حال پیش از حضور استقلال درلیگ قهرمانان آسیا بود که زمزمه جدایی کمالوند از مجیدی به گوش می‌رسید. این خبر را حامیان رسانه‌ای مجیدی نوعی حاشیه سازی و سدسازی در مسیر رشد معبودشان مجیدی می‌دانستند وحتی جبهه گیری‌های نامناسبی علیه راویان خبر جدایی کمالوند داشتند تا اینکه پیش بینی‌ها درنهایت درست از آب درآمد و کمالوند دراقدامی ضربتی به محض بازگشت از عربستان خواستار جدایی از استقلال شد.

 اقدامی که حتی در مخیله سرمربی استقلال هم نمی‌گنجید و او هرگز تصور نمی‌کرد که فراز اینگونه جدا شود. شاید فرهاد تصور می‌کرد بعد از روز‌های سختی که بابت ماندن پای کمالوند سپری کرده، این مربی هم پای او بنشیند وبه پیشنهاد‌های خود نه بگوید ولااقل تا آخر فصل بیستم او را همراهی کند_که انتظار نا به جایی هم نبود_، اما فراز بی درنگ مسیر جدایی از استقلال را درپیش گرفت بی آنکه حتی توضیح روشنی درباره علت جدایی بد موقع‌اش از فرهاد مجیدی به استقلالی‌ها بدهد.

 فراز تنها با به کار بردن این جمله که با هماهنگی با مجیدی از استقلال جدا شده و دوستی او با فرهاد همچنان به قوت خود باقی است از کادرفنی استقلال کنار رفت، اما این توضیحات هرگز نمی‌توانست پرده از مکنونات ذهنی او بردارد. به راستی چرا فراز که با استقلال به توفیق نسبی دست یافته بود، از استقلال جدا شد وسکان هدایت تیمی را برعهده گرفت که احتمال سقوطش کم نیست؟ آیا رفتار‌های مجیدی دراین ایام موجب جدایی او شده یا پیشنهاد مالی خوب باشگاه سایپا او را به سمت برده است؟

 فراز که می‌دانست حتی برسرپذیرشش دراردوگاه آبی، اما و اگر‌های بسیاری وجود دارد درست دربزنگاهی که می‌رفت بعد از صعود آسیایی دردل هواداران این باشگاه بیشتر جا شود، این تصمیم شگفت انگیز را اتخاذ کرد تا احتمالات متعددی پیرامون این جدایی مطرح شود و حتی برخی دلیل این جدایی را متوجه سیاست‌های مجیدی بدانند.

این ها، اما همگی احتمالات است و گذر زمان شاید تا حدی پرده از این راز بردارد. فراز به شکلی از استقلال جدا شده که بعید است مجیدی تا روزی که روی نیمکت استقلال می‌نشیند دیگر جرات اسم بردن نام او را داشته باشد.

فرهاد دراین دوران باید به این سوال مهم هم پاسخ دهد که آیا می‌تواند درغیاب کمالوند همان مربی کم اشتباه روز‌ها و هفته‌های اخیر باشد یا خیر؟! درواقع مجیدی هم دراین ایام طعنه‌های ناشی از جدایی شخصی را خواهد شنید که او بیش از هرکس دیگری پشتش ایستاد و هم باید درغیاب او توانایی‌های فنی اش را به همگان به اثبات برساند تا نگویند تمام آنچه دراستقلال رقم خورد کار دست فراز کمالوند بوده است.

 اینکه مجیدی همان مربی دلخواه هواداران این باشگاه استقلال که حتی می‌تواند گلیمش را درغیاب کمالوند از آب بیرون بکشد، سوالی است که با طی زمان پاسخش داده خواهد شد. یا مجیدی در گرداب این ماجرا غرق می‌شود وبعد از جدایی فراز محکوم به ناتوانی فنی می‌شود و یا اینکه به همین مسیری که آغازش کرده ادامه می‌دهد و به همگان ثابت می‌کند که فراز برایش تنها یک مشاور بود، نه سیاستگذار و تعیین کننده خط مشی‌های فنی او.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}