برای کاهش میزان استرس در محیط کار، ۸ گام بردارید! توضیحات پلیس درباره ماجرای ضرب و شتم یک شهروند قزوینی + فیلم واریز حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری آغاز شد (۲۸ مهر ۱۴۰۰) محموله جدید واکسن اسپوتنیک فردا وارد کشور می‌شود این نشانه‌های هشدار تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرید عجیب‌ترین قاتلان تاریخ را بشناسید لایحه رتبه‌بندی معلمان به صحن علنی مجلس بازگشت فردا؛ ورود محموله ۶ میلیونی واکسن کرونا | واکسن سینوفارم چند میلیونی می‌شود؟ ۷ میوه پرخاصیت که در پاییز حتما باید بخورید ماجرای شایعه وجود انگل در منابع آب آشامیدنی چه بود؟ سکته مهران غفوریان ارتباطی با رژیم غذایی اش دارد؟ متوسطه اول ابتدای آذر و متوسطه دوم نیمه آبان در خراسان رضوی به مدرسه می‌روند آخرین آمار کرونا تا ۲۸ مهر؛ ۱۶۲ فوتی و ۱۱۷۷۰ ابتلای جدید کرونا در کشور آسترازنکا نسخه‌ای جدید برای مقابله با سویه دلتا کرونا ارائه کرد کارمندان بدون واکسن از اول آبان نمی توانند در محل کار حاضر شوند پلیس: تخفیف بیمه شخص ثالث قابل انتقال است + فیلم لایحه رتبه‌بندی معلمان شامل چه کسانی می‌شود؟ بازنشستگان فرهنگی شامل طرح رتبه‌بندی معلمان نمی‌شوند (۲۸ مهرماه ۱۴۰۰) خبر خوش دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی و صندوق کشوری (۲۸ مهرماه ۱۴۰۰) شکار سارقان شب رو در کوچه پس کوچه‌های مشهد
خبر فوری
نحوه ثبت نام اینترنتی کلاس اولی‌ها برای مهرماه ۱۴۰۰ + راهنمای تصویری مراحل
آن دسته از والدینی که فرزندشان در مهرماه ۱۴۰۰ وارد پایه اول ابتدایی می‌شود، از روز شنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ می‌توانند برای انجام مراحل ثبت نام فرزندشان اقدام نمایند، دانش آموزان اول ابتدایی باید پیش ثبت نام خود را از طریق سایت پیش ثبت نام غیر حضوری کلاس اولی ها انجام دهند.

شهرآرانیوز - آن دسته از والدینی که فرزندشان در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ وارد پایه اول ابتدایی‌ می‌شود، از روز شنبه ۱ خرداد ماه می‌توانند برای انجام مراحل ثبت نام فرزندشان اقدام نمایند. ثبت نام پایه اول ابتدایی به صورت حضوری انجام شده و تنها ثبت مدارک اولیه ثبت نام از طریق سایت ثبت نام مدارس به نشانی pada.medu.ir انجام می‌شود.

 

لینک سامانه ثبت نام الکترونیکی پایه اول ابتدایی ۱۴۰۰

والدین برای پیش ثبت نام اول دبستان فرزند خود می بایست به صورت اینترنتی از طریق سامانه پیش ثبت نام پایه اول دبستان به نشانی اینترنتی pada.medu.ir اقدام نمایند. اولیا برای این منظور باید ابتدا وارد سایت مذکور گشته و پس از ثبت اطلاعات خواسته شده، نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

طرح سنجش سلامت دانش آموزان اول ابتدایی به منظور ارزیابی سلامت جسمانی این دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه انجام می شود که انجام آن برای تمامی دانش آموزان اجباری است.

 

نحوه ورود به سامانه ثبت نام الکترونیکی پایه اول ابتدایی ۱۴۰۰

ثبت نام غیر حضوری پایه اول ابتدایی، مانند سایر ثبت نام‌های اینترنتی با وارد کردن یکسری اطلاعات فردی شناسنامه‌ای صورت می‌گیرد. افراد برای ثبت مدارک اولیه ثبت نام فرزند اول دبستان خود می‌بایست از این سامانه استفاده نمایند، برای تسریع در روند ثبت نام بهتر است مدارک لازم جهت ثبت نام پایه اول ابتدایی را که در حین ثبت نام مورد نیازشان است را آماده کرده، سپس وارد سامانه ثبت نام اینترنتی اول دبستان شده و اقدامات مربوطه را انجام دهند. در ادمه نحوه ورود به سامانه ثبت نام الکترونیکی کلاس اولی‌های سال ۱۴۰۰ توضیح داده شده است.

 

مدارک الزامی ثبت نام اول ابتدایی

اصل و کپی شناسنامه پدر دانش آموز

اصل و کپی کارت ملی پدر دانش آموز

اصل و کپی  شناسنامه مادر دانش اموز

اصل و کپی کارت ملی مادر دانش آموز

اصل و کپی شناسنامه دانش آموز

چهار قطعه عکس ۴*۳

اصل کارت واکسن دانش آموز

 

مراحل ثبت نام الکترونیکی پایه اول ابتدایی

  1. ورود به سایت ثبت نام الکترونیکی پایه اول به نشانی pada.medu.ir
  2. انتخاب سامانه ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود
  3. وارد کردن اطلاعات خواسته شده
  4. تکمیل فرم ثبت نام مطابق اطلاعات فردی شناسنامه ای دانش آموز

راهنمای تصویری نحوه ورود به سامانه ثبت نام الکترونیکی پایه اول ابتدایی

برای شروع پیش ثبت نام غیر حضوری پایه اول ابتدایی، می بایست اول وارد سایت پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا) به نشانی pada.medu.ir شده و مطابق تصویر زیر از منوی بالای صفحه روی گزینه ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام اینترنتی کلاس اولی‌ها برای مهرماه ۱۴۰۰ + راهنمای تصویری مراحل

 

در این مرحله کافیست شما مطابق تصویر اطلاعات خواسته شده (کد ملی و شماره همراه سرپرست به همراه کدملی دانش آموز) را در کادرهای مربوطه وارد کرده و کد امنیتی را وارد نمایید تا بتوانید وارد مراحل بعدی شوید.

 

نحوه ثبت نام اینترنتی کلاس اولی‌ها برای مهرماه ۱۴۰۰ + راهنمای تصویری مراحل

 

سن ورود به اول ابتدایی

سن ورود به پایه اول ابتدایی با توجه به نیمسال تولد دانش آموزان متفاوت است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از والدین در خصوص سن دقیق ورود به اول دبستان دچار ابهاماتی شوند.

قوانین ثبت نام کلاس اولی‌ها در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ تغییری نکرده است و دانش آموزان متولد نیمه اول سال که تا مهرماه ۱۴۰۰، ۶ سال تمام هستند، می‌توانند برای کلاس اول ابتدایی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱​ ثبت نام کنند. بدین ترتیب کودکان متولد نیمه اول سال ۹۴ به قبل مشمول ثبت نام در مقطع اول ابتدایی خواهند بود.

لازم به ذکر است ثبت نام کودکان ۶ سال تمام فقط در مدارس ابتدایی به عنوان دانش آموز پایه اول مجاز است و ثبت نام آنان در سایر مراکز از جمله مراکز پیش دبستانی ممنوع می‌باشد، لذا مدیران محترم مدارس و مراکز پیش دبستانی موظفند در ثبت نام، شرایط سنی را رعایت نمایند.

 

چرا نیمه دومی‌ها یک سال دیرتر به مدرسه می‌روند؟

سن ورود پیش دبستانی و مدرسه یک چالش جهانی است و در اکثر کشور‌ها ۶ سال تمام و در برخی دیگر ۵ سالگی زمان ورود به مدرسه در نظر گرفته شده است و در این میان نکته قابل توجه در معرض یادگیری قرار گرفتن کودک چه در خانواده و چه در مراکز پیش دبستانی است.

تفاوتی که میان دانش آموز متولد نیمه اول سال و نیمه دوم سال ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ از لحاظ آمادگی ورود به مدرسه وجود دارد، آمادگی بدنی از لحاظ رشد ماهیچه‌ها، توانایی تمرکز و تحمل مدت زمان حضور در کلاس است که در سن ۶ سال تمام و در شرایط عادی آمادگی لازم از سوی کودک برای این موارد وجود دارد.

بسیاری از خانواده‌ها درخواست برداشت تاخیر در زمان مدرسه رفتن کودکان متولد نیمه دوم سال را در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ دارند تا بتوانند در زمان ثبت نام مدارس، فرزندان خود را در مدارس مورد نظرشان ثبت نام نمایند.

خبر‌ها حاکی از طرحی است که ابعاد مختلف آن در شورای عالی آموزش و پرورش در حال بررسی است که در آن، برای آن که متولدین نیمه دوم سال هم زمان با متولدین نیمه اول به مدرسه بروند باید سنجش آمادگی ورود به مدرسه برای آن‌ها انجام شود و اگر شرایط لازم را داشتند، اجازه نام نویسی را داشته باشند.

البته با قوانین فعلی سن ورود به اول ابتدایی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، اگر کودک متولد نیمه دوم سال باشد و هم زمان با متولدین نیمه اول سال به اول ابتدایی نرود خانواده‌ها می‌توانند با فعالیت‌های بیشتر از سوی خود یا مراکز پیش دبستانی آمادگی و توانمندی‌های لازم دوران کودکی را در فرزندشان شکل دهند.

آیا ثبت نام تمامی دانش آموزان پایه اول ابتدایی به صورت اینترنتی انجام می شود؟

همانطور که در متن مقاله به طور کامل توضیح شده است، دانش آموزان ساکن تمامی استان ها می بایست ثبت نام خود را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند.

با چه اطلاعاتی می توان وارد سامانه ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی شد؟

مطابق متن مقاله با وارد کردن شماره تلفن همراه و ایمیل می توان به مرحله ثبت نام اینترنتی پایه اول دبستان راه یافت.

منبع: هیوا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
0
0
باسلام. من دختر مو بردم ثبت نام کنم کلاس اول میگه 130 تا 150 هزار تومن باید بدید. الان حرف کی قبول کنم. آیا باید پول بدیم یا ندیدم به مدرسه دولتی؟
منیره
Netherlands
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
0
0
خوبه به شما گفتن ۱۵۰.به ما گفتن ۵۰۰ تومن.ولی خب مدرسه هم‌بالاخره خرح داره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
0
0
تو قانون اساسی تحصیل رایگانه.مدرسه خرج داره به ما چه ربطی داره؟
امان ازین مادرا که تا اسم پول میاد سریع میدن و همه مدارس را بد عادت کردن.
ناشناس
United States of America
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
0
0
باعرض سلام مدارس اجازه ثبت نام کلاس اول برای نیمه دوم نمیدهند لطفا پیگیری کنید
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۲
0
0
با سلام ببخشید شما میدونید این کد امنیتی رو از کجا باید گرفت
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۲
0
0
با سلام ببخشید شما میدونید این کد امنیتی رو از کجا باید گرفت
مجيد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
0
0
فاتحه خواندم به سيستمتان
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}