حمایت رئیسی از لیست شورای ائتلاف تکذیب شد امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد | تکذیب شد انصراف نامزدهای انتخاباتی برنامه تبلیغات تلویزیون را تغییر داد؟ تشکر رئیسی از جلیلی بابت کناره گیری از انتخابات نامه همتی به مردم: اگر رای ندهید اساس جمهوریت در خطر قرار می‌گیرد سعید جلیلی از رقابت‌های انتخاباتی کنار رفت رهبر معظم انقلاب: جمهوریت در نظام اسلامی با مشارکت مردم محقق می‌شود تکذیب دیدار علی لاریجانی با یکی از نامزدهای ریاست جمهوری انفجار خط انتقال برق ایران به عراق توسط داعش بیانیه سید حسن خمینی در آستانه انتخابات | راه حفظ جمهوریت رأی صحیح است آژانس از احتمال احیای توافق هسته‌ای بعد از انتخابات ایران خبرداد همتی خطاب به مهرعلیزاده: مسئولیت مرا سنگین‌تر نموده‌اید نتیجه انتخابات شوراها در خراسان رضوی شنبه اعلام می‌شود جهانگیری: از شورای نگهبان خواستم دلایل ردصلاحیتم را اعلام کنند علیرضا زاکانی از رقابت‌های انتخاباتی انصراف داد ایرانیان خارج از کشور در کجا می‌توانند رای دهند + آدرس شعب در کشورهای مختلف ابراز امیدواری واعظی از خبرهای خوب درباره مذاکرات وین در هفته‌های آینده نماینده روسیه در وین: به نتیجه رسیدن مذاکرات پیش از انتخابات ایران ممکن نیست نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تا ظهر شنبه اعلام می‌شود روحانی: خود را باید برای جبران ظلم‌هایی که در این انتخابات شد موظف بدانیم | ما در نقطه پایان تحریم هستیم
خبر فوری
نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات
برای نیروی هوایی آمریکا، این به معنای بازنشستگی بیش از دویست فروند هواپیما است که بیشتر آن‌ها از انواع جنگنده و تهاجمی هستند.

به گزارش شهرآرانیوز؛ مجله تصویری سلاح - بنابر بودجه سال مالی ۲۰۲۲ نیروی هوایی آمریکا، این نیرو قصد دارد بیش از ۲۰۰ فروند از هواپیما‌های خود را به منظور آزاد کردن بودجه برای استفاده از فناوری و تسلیحات جدید طی سال آتی از خدمت خارج کند.

 

نیروی هوایی آمریکا بودجه‌ای ۱۷۳.۷ میلیاردلاری را درخواست کرده است که شامل افزایش بودجه بخش‌های پژوهش، توسعه، آزمایش، و ارزیابی می‌شود، اما شامل کاهش بودجه برای خرید نیز می‌شود.

 

به گفته لوید آستین وزیر دفاع آمریکا، وزارت دفاع بر دستیابی به توانایی‌های مورد نیاز در نبرد‌های آینده متمرکز شده است. بر همین اساس، خدماتی با توانایی‌هایی که مرتبط با نبرد‌های آینده نیستند باید بررسی شده و از سرمایه گذاری در آن‌ها پرهیز شود.

 

برای نیروی هوایی آمریکا، این به معنای بازنشستگی بیش از دویست فروند هواپیما است که بیشتر آن‌ها از انواع جنگنده و تهاجمی هستند. در ادامه با مدل‌هایی که در آینده نزدیک راهی قبرستان هواپیما‌های نیروی هوایی آمریکا می‌شوند، بیشتر آشنا می‌شویم.

 

هواپیمای ای-۱۰ تاندربولت II

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

این هواپیما که به واسطه توپ چرخشی ۳۰ میلیمتری GAU-۸ Avenger ظاهری متمایز و شناخته شده دارد، برای حمله به هدف‌های زمینی استفاده می‌شود و از اواخر دهه ۱۹۷۰ در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار دارد.

 

بازنشستگی ۴۲ فروند هواپیمای ای-۱۰ تاندربولت II موجب می‌شود تا اندازه ناوگان این هواپیما‌ها در خدمت نیروی هوایی آمریکا از ۲۸۱ به ۲۳۹ فروند برسد.

 

هواپیمای اف-۱۵ سی/دی ایگل

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

جنگنده اف-۱۵ سی/دی ایگل قدرت خود به عنوان یک هواپیمای تهاجمی را اثبات کرده است، اما میانگین سن این جت‌های جنگنده اکنون تقریبا ۴۰ سال است.

 

نیروی هوایی آمریکا بازنشسته کردن ۴۸ فروند از این هواپیما‌ها را برنامه ریزی کرده است که با هواپیمای اف-۱۵ ئی‌اکس ایگل II جایگزین می‌شوند. نیروی هوایی آمریکا خرید ۱۴۴ فروند از این مدل جدید را برنامه ریزی کرده است.

 

هواپیمای اف-۱۶ سی/دی فایتینگ فالکون

جنگنده اف-۱۶ سی/دی فایتینگ فالکون یک هواپیمای تهاجمی چند منظوره و برتری هوایی است. کنار گذاشتن ۴۷ فروند از این جت جنگنده برنامه ریزی شده است که اندازه ناوگان آن‌ها را از ۹۳۶ به ۸۸۹ فروند می‌رساند.

 

چنگنده اف-۱۶ همانند هواپیمای ای-۱۰ بخشی از چشم انداز ناوگان آینده نیروی هوایی آمریکا باقی می‌ماند، اما جایگزینی بخشی از ناوگان آن با مدل‌های دیگر مد نظر قرار دارد و جت جنگنده اف-۳۵ گزینه احتمالی است. نیروی هوایی آمریکا خرید حدود ۵۰ فروند از این هواپیمای نسل پنجم رادارگریز در سال مالی آتی را برنامه ریزی کرده است.

 

هواپیمای کی‌سی-۱۳۵ استراتوتانکر

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

هواپیمای کی‌سی-۱۳۵ یک تانکر سوخت‌رسان هوایی است که از اواخر دهه ۱۹۵۰ در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار دارد.

 

نیروی هوایی آمریکا کنار گذاشتن ۱۸ فروند از این هواپیما‌ها را برنامه ریزی کرده است که اندازه ناوگان کی‌سی-۱۳۵ را به ۳۷۶ فروند کاهش می‌دهد.

 

کی‌سی-۱۰ اکستندر

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

کی‌سی-۱۰ یک تانکر سوخت‌رسان هوایی جدیدتر است که از دهه ۱۹۸۰ وارد خدمت در نیروی هوایی آمریکا شده است.

 

نیروی هوایی آمریکا بازنشسته کردن ۱۴ فروند از این مدل را برنامه ریزی کرده است که اندازه ناوگان آن را از ۵۰ به ۳۶ فروند می‌رساند. سرمایه گذاری روی تانکر جدید کی‌سی-۴۶ پگاسوس از دلایل اصلی این اقدام است.

 

سی-۱۳۰ هرکولس

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

سی-۱۳۰ هرکولس یک هواپیمای ترابری نظامی با توانایی جابجایی نیرو‌های مسلح و بار است. نیروی هوایی آمریکا کنار گذاشتن ۱۳ فروند از این هواپیما را برنامه ریزی کرده است که تعداد هواپیما‌های در حال خدمت را به ۱۲۸ فروند کاهش می‌دهد.

 

همچنین، نیروی هوایی آمریکا خرید پنج فروند هواپیمای سی-۱۳۰ جی سوپر هرکولس را برنامه ریزی کرده است.

 

ئی-۸ سی جوینت استارز

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

هوایپمای ئی-۸ سامانه راداری مراقبت و هدف گیری مشترک (JSTARS) قابلیت‌های مختلفی از جمله مدیریت نبرد‌های هوایی، شناسایی، و فرماندهی و کنترل را ارائه می‌کند که به این هواپیما توانایی پشتیبانی از عملیات تهاجمی از طریق نظارت و هدف گیری را می‌دهد.

 

نیروی هوایی آمریکا کاهش اندازه ناوگان ئی-۸ به ۱۶ فروند را برنامه ریزی کرده است.

 

پهپاد آرکیو-۴ گلوب هاوک

 

نیروی هوایی آمریکا ۲۰۰ فروند هواپیما را راهی قبرستان می‌کند + عکس و جزئیات

 

آرکیو-۴ یک پهپاد نظارتی با قابلیت کنترل از راه دور و پرواز در ارتفاع بالا است. نیروی هوایی آمریکا ۳۰ فروند از این پهپاد را در اختیار دارد، اما قصد دارد ۲۰ فروند از آن‌ها را بازنشسته کند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
به چه کسی رای می دهید؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
سید ابراهیم رئیسی
علیرضا زاکانی
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی
تصمیم دیگر
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}