خبر مشاجره در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی معتبر نیست مردم به شایعات و جریانسازی سرویسهای اطلاعاتی صهیونیسم، آمریکا و غرب توجه نکنند صفحه نخست روزنامه‌های کشور - پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ راهپیمایی مردم مشهد در محکومیت اقدامات آشوبگران مردم تولیدات داخلی را تکریم کنند فرهنگ عذرخواهی و استعفا باید در استان راه بیفتد اغتشاشگران از مردم نبودند اینترنت در استان‌ها به‌زودی وصل خواهد شد رهبر معظم انقلاب با بیانات حکیمانه مردم را راهنمایی و واقعیت‌ها را تبیین کردند کسی که انتقاد دارد حق دارد بدون تعرض به دیگران حرف بزند ضرورت وحدت امت اسلام برای مقابله با توطئه‌های شوم دشمنان در عرصه‌ی جنگ اقتصادی دشمن را به طور قاطع عقب خواهیم زد صفحه نخست روزنامه‌های کشور - چهار شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ آب بزرگ ترین محدودیت کشور است حساب اغتشاشگران از مردم جداست به راحتی می‌توانیم با معضل قاچاق و ناامن کنندگان مرز‌ها مقابله کنیم دیدار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار‌های فسادزا گام‌های جدی تری بردارید کاهش تعهدات برجامی ایران، در چارچوب برجام است
خبر ویژه

مخالفت دولتی‌ها با تعطیلی پنجشنبه‌ها

  • کد خبر: ۷۱۱۹
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
تعطیلی روز پنجشنبه از آن مباحث جذاب برای مردم است که در سالیان گذشته بار‌ها مطرح شده، اما هنوز به تصویب نهایی از سوی مجلس شورای اسلامی نرسیده است. این در حالی است که روز‌های تعطیل در ایران بسیار کمتر از سایر کشورهاست، زیرا تمام کشور‌های دنیا در هفته ۲ روز تعطیلی دارند، اما ایران فقط یک روز تعطیل رسمی در هفته دارد. برای نمونه، تعطیلی سالانه در کشور چین ۱۲۴ روز، ژاپن ۱۲۱ روز، آمریکا ۱۱۹ روز و آلمان ۱۱۵ روز در نظر گرفته شده است و تعطیلی‌های کشورمان با محاسبه تمام اعیاد و شهادت‌ها تنها ۷۸ روز است.
۱۵ مهرماه بود که دوباره موضوع تعطیلی روز‌های پنجشنبه داغ شد و توئیت ناهید تاج‌الدین، دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس، به یکی از مهم‌ترین خبر‌های این روز تبدیل شد. وی اعلام کرده بود که طرح تعطیلی روز‌های پنجشنبه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها مانند تهران در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که قبلا هم در کمیسیون اجتماعی بررسی آن به تعویق افتاده بود امروز بررسی و تصویب شد.
در همین راستا رضا شیران خراسانی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، هم گفت‌وگویی با خبرنگار شهرآرا داشت و گفت: این مصوبه برای تأیید نهایی به صحن علنی مجلس می‌آید تا در نهایت، مورد بررسی و نظرسنجی سایر نمایندگان مجلس قرار گیرد.
روز گذشته خبر رسید دولت با تعطیلی این روز مخالف است. این خبر را معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری داد و گفت: طرحی که از سوی نمایندگان برای تعطیلی پنجشنبه‌ها تهیه شده بود برای دریافت نظرات بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شد و در نهایت، در هیئت دولت مطرح و به رأی گذاشته شد و اعضای هیئت دولت به آن رأی مخالف دادند. حسینعلی امیری توضیح داد: شرایط شهرستان‌ها با تهران متفاوت است و مسائل زیست‌محیطی و ترافیکی به شدت پایتخت در شهرستان‌ها مطرح نیست. از این رو، در صورت اجرای این طرح، بسیاری از کارخانه‌ها و ادارات تعطیل می‌شوند و بار مالی چشمگیری برای دولت دارد. از این رو، خلاف قانون اساسی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}