خبر فوری
ماجرای تازه کالدرون!| بدهی پشت بدهی برای پرسپولیس
در فاصله ۴۸ ساعت تا اجرای حکم فیفا، پرسپولیسی‌ها هیچ پولی برای پرداخت طلب مربی آرژانتینی ندارند

احسان سرفرازی | شهرآرانیوز؛ باشگاه پرسپولیس ۴۸ ساعت فرصت دارد تا مطالبات سرمربی آرژانتینی خود را طبق اعلام فیفا به وی پرداخت کند و در‌غیر‌این‌صورت باید در انتظار اعمال اولین حکم در‌این‌زمینه باشد. مهلت پرسپولیس برای پرداخت مطالبات گابریل کالدرون رو‌به‌اتمام است و حالا سرخ‌ها دیگر فرصتی هم برای شکایت به کمیته استیناف فیفا و دادگاه عالی ورزش ندارند و هرطور که شده است، باید رقم نزدیک به ۷۰۰‌هزار‌دلاری را بپردازند.

 

کالدرون که تنها یک نیم‌فصل در جمع سرخ‌ها حضور داشت، درحالی به جدی‌ترین طلبکار پرسپولیس تبدیل شده که محمدحسن انصاری‌فرد پس از پایان نیم‌فصل با بی‌میلی نسبت به ادامه کار با وی، تصمیم به قطع همکاری با این سرمربی آرژانتینی گرفت و بدهی سنگینی را روی دست باشگاه پرسپولیس گذاشت.


کالدرون ۶۰۰‌هزار دلار، خواکین ۱۰۰‌هزار دلار

کالدرون ۳۰۰‌هزار دلار بابت دستمزد خود طلبکار شده و ۲۸۰‌هزار دلار نیز مجموع پاداش پیروزی‌هایی است که در یک نیم‌فصل برای پرسپولیس به دست آورد. با‌این‌حال تأخیر سرخ‌پوشان در پرداخت بدهی سبب شده است تا ۵ درصد سود نیز به این رقم اضافه شود و مجموع بدهی به بیش از ۶۰۰‌هزار دلار برسد. خواکین، دستیار اسپانیایی گابریل کالدرون، نیز ۹۵‌هزار دلار از پرسپولیس طلب دارد که با سود پنج‌درصدی به حدود ۱۰۰‌هزار دلار می‌رسد تا قرمز‌ها رقمی بالغ‌بر ۷۰۰‌هزار دلار را بدهکار کادر فنی قبلی خود باشند.

 

نکته مهم این است که پرسپولیس تا روز ۹ تیر فرصت دارد تا بدهی به کالدرون را پرداخت کند و ۱۱‌تیر نیز موعد پرداخت به خواکین است؛ یعنی ۴۸‌ساعت فرصت برای جلوگیری از ارجاع پرونده به کمیته انضباطی فیفا و تصمیم‌گیری برای صدور حکمی تازه.


AFC پاداش آسیایی را هیچ‌جوره نمی‌دهد!

قرمز‌ها امیدوار بودند که کنفدراسیون فوتبال آسیا بپذیرد که این رقم را از درآمد‌های پرسپولیس کسر کرده و به حساب سرمربی آرژانتینی و دستیار اسپانیایی‌اش واریز کند؛ اما ای‌اف‌سی طبق آیین‌نامه‌اش که در آن به صراحت آمده که کنفدراسیون فوتبال آسیا از تحریم‌های بین‌المللی تبعیت می‌کند، درخواست سرخ‌پوشان را رد کرد.


سرخ‌پوشان با درخواستی جدید سعی کرده‌اند ای‌اف‌سی را مجاب به پذیرش کنند. استدلال پرسپولیس این است که تحریم شامل واریز به حساب این باشگاه می‌شود و نباید برای انتقال مبلغ به فردی دیگر، مشکلی باشد؛ اما آنچه برای ای‌اف‌سی مطرح است، موضوع همکاری با کشور تحت تحریم است و واریز به حساب کالدرون نیز می‌تواند مصداق چنین‌جرمی عنوان شود.


پول کارگزار پیش‌خور شد

باشگاه پرسپولیس که پس از فینال آسیا رقمی شصت‌میلیاردی را استقراض کرده تا امورات جاری خود را سپری کند، طلب چندانی هم از کارگزار ندارد و به‌همین‌خاطر مشخص نیست که بدهی به کالدرون چگونه تأمین می‌شود. علاوه بر کالدرون، حدود نیمی از دستمزد و پاداش بازیکنان نیز باقی مانده که تا ۱۸‌مرداد باید پرداخت شو‌د. این باشگاه که از همه منابع مالی این فصلش هم استفاده کرده است، با اعلام شماره‌حساب و درخواست کمک از هواداران، تصور می‌کرد که بتواند بخشی از مشکلاتش را حل کند، اما مبلغی که تا دیروز به حساب آن‌ها واریز شده، فقط دوونیم‌میلیارد تومان است. تنها‌پولی که قرمز‌ها به دریافت آن دلخوش هستند، باقی‌مانده طلب آن‌ها از کارگزار است که رقمی نزدیک به ۱۵‌میلیارد تومان می‌شود.

 

طبق قرارداد باشگاه با کارگزار، این پول باید اواسط مرداد و بعد از پایان رقابت‌های لیگ به حساب باشگاه واریز شود؛ اما این احتمال وجود دارد که به‌خاطر اوضاع خاص پرسپولیس، این پول زودتر پرداخت شود. البته هنوز معلوم نیست این پول صرف پرداخت کدام بدهی خواهد شد، اما شاید بابت حل مشکل پرونده شکایت کالدرون هزینه شود. هر‌چند این‌روز‌ها باشگاه پرسپولیس و کارگزارش رابطه خوبی با یکدیگر ندارند، اما شاید رایزنی مدیران قرمز‌ها با برادران جلیلوند در شرکت آتیه‌پرداز نتیجه بدهد و مانند زمانی که برای پرداخت طلب برانکو از کارگزارشان کمک گرفتند، این‌بار هم بتوانند زودتر از زمان مقرر، از کارگزارشان پول بگیرند.


حاشیه در حساس‌ترین روز‌های لیگ

پرسپولیس سال پیش به‌خاطر تأخیر در پرداخت مطالبات برانکو به محرومیت از نقل‌و‌انتقالات محکوم شد؛ اما در‌نهایت پیش از قطعی‌شدن این محرومیت، مطالبات سنگین برانکو را پرداخت کرد. فیفا طبق روال، پس از محرومیت، کسر امتیاز و سقوط به لیگ پایین‌تر را در دستور‌کار قرار می‌دهد. سرخ‌پوشان که در سال‌های اخیر قدرت اول فوتبال ایران بوده‌اند، به نظر می‌رسد در روز‌های آینده باید در انتظار موج جدیدی از حواشی باشند که شاید از همین حالا منجر به خروج این تیم از کورس قهرمانی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}