مجیدی نگران وضعیت ژستد و یامگا| خارجی‌های استقلال مقابل صنعت نفت بازی می‌کنند؟ مجیدی: سازمان لیگ با استقلال لجباری می‌کند| از ما انتقام گرفتند دو چالش عجیب و خودساخته برای والیبالی ها|پرسش‌های تلمبار شده! رقابت بسکتبالی‌ها با بحرین، تیم درجه دو آسیا و ۱۰۲ جهان جزیده:بازی در مقابل تیم عطایی برای من سخت بود|متوجه ضعف‌ها و قوت هایمان شده ایم ترین های هفته نهم لیگ برتر والیبال بازی استقلال و نساجی ۳ بر صفر نمی‌شود مهدوی؛ آدم‌هایی بهتر از " شرافت‌ها " در ورزش ندیدم | معروف بزودی راهی چین می شود بیانیه سازمان لیگ علیه باشگاه استقلال| جمع آوری تبلیغات محیطی غیرقانونی است کاپیتان پرسپولیس قبل از بازی با نفت به بازیکنان چه گفت؟ استقلالی‌ها برای انتقاد از درودگر به سراغ یک پرسپولیسی رفتند| رد پای علی کریمی! کارگزار جدید پرسپولیس چطور ۶۵۰ میلیارد تعهدش را انجام می‌دهد؟ مبدا پرداخت پول کالدرون از سوی پرسپولیس مشخص شد استقلال دنبال کدام یک از بازیکنان تیم ملی بود؟ نقش مسئول سابق سازمان لیگ در استقلال چیست؟| معمای فتاحی! بیرانوند رکورددار گینس شد وعده افشاگری وریا غفوری| مشکل کاپیتان استقلال چیست؟ تقاضای باشگاه پرسپولیس از سازمان لیگ: کارت زرد مهدی ترابی پاک شود روشن: نگفتم بازیکنان استقلال در حد لیگ یک هستند برای سرمربی سابق منچستریونایتد: گودبای اوله!
خبر فوری
روایت دنیای ورزش از لیگ فوتبال خراسان ۷۱| قهرمانی ابومسلم، نایب‌قهرمانی پیام
مجله دنیای ورزش در ۳۱ فروردین ۱۳۷۱ در ۲ صفحه گزارشی کامل از مسابقات فوتبال لیگ خراسان منتشر کرده است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ مجله دنیای ورزش در ۳۱ فروردین ۱۳۷۱ در ۲ صفحه گزارشی کامل از مسابقات فوتبال لیگ خراسان منتشر کرده است. در این مطلب طولانی که در صفحات ۵۴ و ۵۵ مجله چاپ شده، تحلیل کاملی از مسابقات سال ۷۰-۷۱ لیگ خراسان ارائه کرده که با شرکت ۱۴ تیم برگزار شده است. مسابقاتی که ۱۰ ماه طول کشید و بعد از ۱۲۲ مسابقه ابومسلم قهرمان شد. آنچه در ادامه می‌خوانید، تحلیل مجله دنیای ورزش از شرایط ابومسلم و پیام قهرمان و نایب قهرمان آن سال است، یعنی ۳۰ سال قبل!


ابومسلم که پرسابقه‌ترین تیم فوتبال استان است، مسابقات امسال را با چهره‌ای دگرگون شده آغاز کرد. استخدام مربیان سرشناسی، چون حاج مهدی قیاسی به عنوان سرمربی و کاظم غیاثیان، مهدی عسگرخانی و اکبر میثاقیان به عنوان مربی و حسن شفیعی به عنوان مربی بدن ساز و جذب تعدادی از جوانان مستعد دیگر تیم‌ها ازجمله هادی کافی از دهداری، حسین نخودیان و علی شریعتی از دخانیات، حسین رضایی از آستان قدس ازجمله این دگرگونی‌ها بود.

 

ازمسائل دیگر این تیم رفتن برادران اعظم (محمد، اکبر و داوود) از این تیم بود که به دلیل اختلاف با باشگاه کنار ماندند. اما ابومسلم با این تدارکات و خیل مربیان صاحب نام خود موفقیت چندانی نداشت و انتظار‌ها را برآورده نکرد و دیدیم که به دلیل ۳ گل خورده کمتر گوی سبقت را از پیام ربود و این آن چیزی نبود که انتظارات طرف داران تیم را برآورده کند. البته حضور هم زمان این تیم در مسابقات لیگ استان و منطقه‌ای کشور و تعداد زیاد مسابقات در نزول کار تیم بی تأثیر نبود. ضمن اینکه در مسابقات منطقه‌ای ابومسلم چهره بسیار درخشانی داشت.

 

در تیم ابومسلم حسین نخودیان، دروازه بان موفق این تیم، حرف اول را زد و بی شک بهترین چهره لیگ استان بود. ابومسلم در ۱۲ بازی خود در لیگ استان فقط ۵ گل خورده داشت که این خود دلیل حضور موفق نخودیان، دروازه بان تقریبا ثابت و همیشگی، و خط دفاعی مستحکم تیم بود. خط دفاعی ابومسلم با حضور حسین رضایی، عباس دهقانی، محمدرضا مهاجری و رضا قرایی موفق ظاهر شد و سد محکمی در مقابل دروازه این تیم بود. به ویژه حسین رضایی موفق‌ترین چهره ابومسلم در این منطقه بود. در خط میانی، مسعود حنطه، هادی کافی، حسین قدم السلطان و علی شریعتی، خوب ظاهر شدند. در خط حمله خداداد عزیزی و علی گلی حضور موفقی داشتند.


پیام تیم خوب چند سال گذشته استان امسال نیز حضوری شایسته در لیگ استان داشت. این تیم که از نظر اخلاق و بازی از بهترین‌های کنونی استان است، کار را با مربیگری قاسم زردکانلو و هاشم رهباردار شروع کرد که در دیدار‌های پایانی با رفتن زردکانلو، هاشم رهباردار به تنهایی تیم را هدایت کرد.

 

پیام در مجموع کارنامه مقبولی ارائه کرد و اگر با بدشانسی مواجه نمی‌شد، لیاقت قهرمانی را داشت، اما عنوان دومی چیزی از شایستگی‌های این تیم خوب کم نمی‌کند. مشکل بزرگ پیام در درون دروازه بود که فقط جواد قزوینی را داشت. قزوینی که ذخیره مطمئنی نداشت، نتواست به خوبی از عهده سنگربانی این تیم بربیاید. قزوینی اگر تمرینات مرتبی می‌داشت و در جریان بازی نیز روی خروج‌ها دقیق‌تر عمل می‌کرد، می‌توانست از موفق‌ترین دروازه بانان استان شود.

 

در خط دفاعی پیام، مجید حسینی پور کامل‌ترین بازیکن استان از نظر بازی و اخلاق یک سروگردن از همه بالاتر بود و حضور وی جناح چپ دفاعی پیام را به سدی نفوذناپذیر تبدیل کرده بود. در قلب دفاع محمد تشکری و حمید شمسی خوب عمل کردند و در دفاع راست حسین فرقانی خوب ظاهر شد. در خط میانی هادی برگی زر حرف اول را زد و در کنار وی برادران اصغری خوب بودند. در خط حمله هم رضا صاحبی گل زنی موفق و از بهترین بازیکنان این دوره بود. اما آنچه که باعث نتیجه نگرفتن درست پیام بود، نبود تشکیلات منسجم است که در صورت بهره وری از مدیریتی قوی، پیام می‌توانست حرف اول فوتبال خراسان را بزند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}