خبر ویژه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه ریزی به منظور راه اندازی تله مدیسن (پزشکی از راه دور) در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر شاپور بدیعی اظهار کرد: بر اساس این برنامه در شهرستان‌هایی که از مرکز استان دورتر هستند و امکان ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی کمتر مقدور است با ایجاد پزشکی از راه دور بتوان مردم منطقه را از این خدمات بهره‌مند کرد.
وی تصریح کرد: در این راستا با شرکت‌های دانش بنیان توانمند دانشگاه مذاکره شده است تا بتوان بر اساس امکانات موجود و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات پزشکی از راه دور را در مناطق زیر پوشش به ویژه شهرستان‌های دوردست با شرایط اقلیمی و جغرافیایی خاص به اجرا در آورد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در مرحله نخست این برنامه در یکی از شهرستان‌های دور نسبت به مشهد که تعداد متخصصین کمتری دارد و از شرایط اقلیمی خاصی برخوردار است به صورت پایلوت اجرا می‌شود و پس از کسب نتایج در دیگر مناطق اجرایی خواهد شد.
بدیعی با بیان اینکه این برنامه یکی از روش‌های مدرن در راستای کاهش هزینه‌ها و استفاده عادلانه مردم از خدمات تخصصی و فوق تخصصی به شمار می‌رود خاطر نشان کرد: در حال حاضر به صورت پراکنده در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال اجراست، اما دانشگاه علوم پزشکی مشهد نخستین دانشگاه کشور است که به صورت مدون و برنامه ریزی شده در این برنامه وارد شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}