خبر ویژه

«آلتون زندگی»؛ اولین هتل‌بیمارستان مشهد

  • کد خبر: ۷۳۷۲
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۹
اعضای کمیته نظارتی شماره ۵ شورای شهر از پروژه درمانی بولوار نماز بازدید کردند

علی رضایی - قرار است با ساخت پروژه‌ای در قالب هتل و بیمارستان در منطقه ۸ مشهد، بخش زیادی از نیاز‌های درمانی ساکنان محدوده جنوبی شهر همچون بولوار نماز تأمین شود. هتل‌بیمارستان «آلتون زندگی» پروژه‌ای است که از سوی بخش خصوصی طراحی شده و در حال اجراست و امید می‌رود در آینده‌ای نزدیک سرانه‌های درمانی شهر را ارتقا بخشد. روز گذشته نیز اعضای کمیته نظارتی شماره ۵ شورای شهر مشهد در جریان بررسی مشکلات و موضوعات مرتبط با منطقه ۸ شهرداری، با حضور در محل اجرای پروژه هتل‌بیمارستان «آلتون زندگی» وضعیت اجرای این پروژه را بررسی کردند. احسان اصولی، عضو کمیته نظارتی شماره ۵ شورای اسلامی شهر مشهد، در گفتگو با شهرآرا درباره بازدید اعضای این کمیته از پروژه هتل‌بیمارستان آلتون زندگی اظهار کرد: مصوبات مربوط به کمیسیون ماده ۵ و دیگر مصوبات لازم برای انجام این پروژه به قبل از شروع به کار شورای پنجم بازمی‌گردد.
وی با بیان اینکه تاکنون پروژه مشابهی که بخش خصوصی وارد شود نداشته‌ایم، تصریح کرد: این پروژه ترکیبی از بیمارستان و هتل است و در ۲ ساختمان مجزا ساخته می‌شود.
همچنین شهردار منطقه ۸ مشهد با اعلام خبر احداث هتل‌بیمارستان آلتون زندگی گفت: احداث هتل‌بیمارستان در مشهد در راستای توسعه گردشگری سلامت از ضرورت‌های این صنعت به شمار می‌رود.
علی شیرازی با اشاره به ساخت این بیمارستان در تقاطع نماز ۲۵ و بولوار شهید ناصری ادامه داد: فلسفه ساخت هتل‌بیمارستان، قرار گرفتن بیمار در شرایط محیطی با امکانات رفاهی بالا همراه با خانواده و خویشاوندان خود برای تسریع در بهبودی و عامل مثبتی برای روند بیماری است.
وی با بیان اینکه طراحی و معماری بیمارستان‌ها بر اساس الگوبرداری از هتل‌ها انجام و ساخته می‌شود، افزود: این پروژه در مساحت ۱۳ هزار و ۲۶۹ مترمربع ساخته می‌شود. ۵۳۵۷ متر از آن به ساخت هتل و ۷۹۱۲ متر آن به ساخت بیمارستان اختصاص می‌یابد.
به گفته او، گودبرداری این پروژه انجام شده است و بر اساس ضابطه‌ها ۱۵ درصد از آن به فضای سبز اختصاص خواهد یافت. شیرازی با اشاره به اینکه این مجموعه در ۲ قسمت مجزا ساخته می‌شود، توضیح داد: قسمت درمانی این پروژه در ۱۵ طبقه به اضافه ۵ طبقه زیرزمین و قسمت اقامتی آن نیز در ۱۵ طبقه و ۵ طبقه زیرزمین ساخته خواهد شد که در هر قسمت متناسب با نیاز، واحد‌های تجارتی هم در نظر گرفته شده است.

تحویل معابر بولوار نماز تا ۱۵ آبان
عضو کمیته نظارتی شماره۵ شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید اظهار کرد: شرکت توس‌گستر، پیمانکار اجرای معابر بولوار نماز، مکلف شده تا ۱۵آبان‌ماه، آماده‌سازی معابر قیدشده در قرارداد خود را انجام و پس از آن به شهرداری تحویل دهد. به گزارش شهرآرانیوز، احسان اصولی ادامه داد: هرآنچه کسری وجود داشته باشد، در حساب فی‌مابین شهرداری و مسکن‌وشهرسازی منظور خواهد شد و شهرداری به ایجاد زیرساخت‌های لازم به‌منظور سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان اقدام می‌کند.
اصولی افزود: متأسفانه باوجود گذشت مدت طولانی، طرح این محدوده تکمیل نشده تا به شهرداری تحویل داده شود و ساکنان آن بتوانند خدمات‌شهری لازم را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود درگیر این موضوع بوده است، گفت: ساکنان این محدوده توقع دارند که همچون سایر شهروندان از خدمات‌شهری یکسانی برخوردار باشند و این درحالی است که شرکت توس‌گستر به تعهدات خود عمل نکرده است.
اصولی اضافه کرد: محدودیت‌های اعمال‌شده برای ساخت‌وساز‌ها در منطقه۸ سبب شده تا بُعد هزینه‌ای، بیشتر از بُعد درآمد باشد، ولی با توجه به اینکه رضایت شهروندان را اصل می‌دانیم، خود را مقید به تحقق این مهم می‌دانیم.
شرکت توس‌گستر معابر را به موقع آماده کرده است و مدیران شهری از مدت‌ها پیش گلایه خود را از این موضوع اعلام کرده‌اند و البته اخطار‌های جدی به این شرکت داده شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهرآرامحله 13980823084712
شهرآرامحله 13980823084309

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}