گرانی بنزین فعلا بر قیمت خدمات مسافرتی تأثیر نخواهد گذاشت پرداخت طرح معیشت ۶۰ میلیون ایرانی منظم و هر ماه خواهد بود گران‌شدن بنزین شوک بود بازی فیشینگ‌بازان با بانک مرکزی با افزایش قیمت‌ها برخورد می‌شود پراید گران شد قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و ارز امروز در مشهد ۹۸/۰۸/۲۵ پیش‌بینی کاهش ۱۰درصدی مصرف بنزین در پی اجرای طرح سهمیه‌بندی دلار ۲۰۰ تومان گران شد ابلاغ به استانداران کشور به منظور آماده باش ناظران بازار/ هرگونه گرانی کالا و خدمات ممنوع شد زمان واریز یارانه آبان ۹۸ مشخص شد+ مبلغ جدید یارانه گرانی بنزین با جیب ما چه می کند؟ تک خصوصی و پاتک دولتی مردم خودشان انتخاب می‌کنند که با یارانه بنزین چه کنند بررسی دو روی سکه افزایش قیمت بنزین عملیات احداث جاده ترانزیت منطقه ویژه اقتصادی سرخس به پایان می‌رسد اجازه هیچگونه افزایش قیمتی به بهانه افزایش نرخ بنزین نمی‌دهیم سهمیه ۷ لیتر بنزین برای تاکسی‌های اینترنتی در ۱۰۰ کیلومتر پیمایش/سقف سهمیه ۳۰۰ لیتر سهمیه جدید بنزین جمعه یک آذر واریز خواهد شد کرایه‌های اسنپ و تپسی ثابت می‌ماند
خبر ویژه

قطع یارانه یک درصد از مردم استان

  • کد خبر: ۷۳۸۴
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸
در ۲ ماه گذشته یارانه یک میلیون نفر در کل کشور حذف شده است
سخن گوی ستاد حذف یارانه از کنار گذاشتن یک میلیون نفر از جمع دریافت کنندگان یارانه در ۲ ماه اخیر خبر داد و گفت: ۶.۹ درصد حذف شدگان صف یارانه از خراسان رضوی بودند و استان تهران با آمار ۳۸.۵ درصدی در صدر فهرست حذف یارانه بگیران قرار گرفته است. بر اساس آماری که سخن گوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه اعلام کرده، طی ۲ ماه گذشته، در خراسان رضوی تنها یارانه ۶۹ هزار نفر قطع شده است.
مقایسه این آمار با جمعیت استان بر اساس سرشماری سال ۹۵ نشان می‌دهد تنها یک درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۳۴ هزار نفری خراسان دیگر یارانه نمی‌گیرند.
حسین میرزایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین جزئیات حذف یارانه نقدی در مهر ماه گفت: با احتساب ۴۰۰ هزار نفر حذف شده از جمع یارانه بگیران در ماه جاری، مجموعا بیش از یک میلیون نفر از صف دریافت یارانه نقدی کنار گذاشته شده اند. وی افزود در شهریورماه نیز نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر از جمع یارانه بگیران کنار رفته بودند، اما روند رسیدگی به اعتراضات همچنان ادامه دارد. میرزایی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار و ۱۸۸ خانوار یا نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در مرحله پرداخت یارانه نقدی مهرماه از صف یارانه بگیران کنار رفته اند گفت: تاکنون ۹ درصد از حذف شدگان به روند حذف خود معترض بوده اند، اما ۸۰ درصد دلایل مطرح شده آن‌ها از سوی ستاد پذیرفته نشده است. سخن گوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه گفت: تاکنون ۲۰ درصد دلایل معترضان به حذف یارانه نقدی رد نشده است و باید درباره ادله آن‌ها همچون ورشکستی، بیماری صعب العلاج و ... راستی آزمایی دوباره صورت گیرد. این مقام مسئول در خصوص پراکندگی جغرافیایی حذف شدگان از صف دریافت یارانه نقدی گفت: ۳۸.۵ درصد حذف شدگان از صف دریافت یارانه نقدی از استان تهران بوده اند. وی افزود استان‌های اصفهان با ۸.۲ درصد، فارس با ۷.۵ درصد، خراسان‌رضوی ۶.۹ درصد و استان مازندران با ۴.۴ درصد در رده‌های بعدی دارای بیشترین جمعیت حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی قرار گرفته اند. با اینکه گفته می‌شد یارانه افرادی که در شهریورماه به دلیلی غیر از حذف گروه‌های پردرآمد واریز نشده است همراه با یارانه مهرماه پرداخت خواهد شد. این افراد فقط یارانه مهرماه را دریافت کرده‌اند و خبری از ۲ یارانه نیست. این در حالی است که پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این باره تاکنون با پاسخی همراه نشده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}