ویدئو| گل‌های طارمی در شب طوفانی پرتو مقابل موریرنزه یزدان‌پناه: ژاپن دوست نداشت والیبال ایران قهرمان شود|شرایط میزبانی اصلا استاندارد و قابل قبول نبود از قهرمانی والیبالی ها افسانه نسازیم/ایران سرشار از استعدادهای درخشان درخشش پنج ستاره والیبال ایران در قهرمانی آسیا| تیم رویایی جام بیست‌ویکم معرفی شد درخواست باشگاه‌ها برای میزبانی در لیگ برتر بسکتبال بازگشت تاج و تخت والیبال قاره به ایران|چهارمین قهرمانی والیبالی ها با اولین کادر ایرانی ویدئو| خلاصه بازی والیبال ایران و ژاپن در فینال جام ملت‌های آسیا نتیجه بازی فینال ایران و ژاپن در جام ملت‌های آسیا| قهرمان قاره با عطایی بی‌پولی‌ پرسپولیس| کارمندان پرسپولیس هم حقوق نگرفتند فیلم حواشی دبی استقلالی‌ها در دست مظلومی| خاطیان اخراج می‌شوند؟ انتخاب مدیرعامل یا سرپرست استقلال بعد از نشست وزیر و پیشکسوتان آذری نمی‌تواند مدیرعامل استقلال شود؟ روشن: چرا مجیدی قاسمی نژاد ۳۵ ساله را خرید؟| سجادی راه سلطانی فر را نرود برنامه سفر پرسپولیس به عربستان مشخص شد؟ ساعت و تاریخ بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی فوتسال| دعوای سرگروهی! ساعت بازی والیبال ایران و ژاپن| قهرمانی در توکیو؟ گزارش اتحادیه جهانی کشتی از احتمال رویارویی تیلور و یزدانی در نروژ روایت عاشقانه‌های شهدای ورزشکار | شهید محمود عظیمیان قاب خاطره | ۴ بازیکن منتخب جوانان خراسان در دهه‌۶۰ بابایی: پیام متعلق به بازیکنان مشهدی است
خبر فوری
تیرباران از پشت قوس ۳ امتیازی!| سنگین‌ترین شکست بسکتبال ایران در ادوار المپیک
تیم ملی بسکتبال در دومین دیدار در المپیک توکیو برابر آمریکا سنگین‌ترین شکست تاریخ بسکتبال ایران را ثبت کرد.

گروه ورزش/شهرآرانیوز، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در المپیک توکیو ۲۰۲۰ صبح امروز مقابل آمریکا متقبل شکست سنگین ۱۲۰ - ۶۶ شد. این سنگین‌ترین شکست ایران در ادوار المپیک محسوب می‌شود.

بازیکنان آغازگر ایران: بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی
سرمربی: مهران شاهین طبع

بازیکنان آغازگر ایالات متحده: بم آدبایو، دوین بوکر، کوین دورنت، جرو هالیدی و دیمین لیلارد
سرمربی: گرگ پاپاویچ


کوارتر اول
تیم ملی بسکتبال در دومین دیدار در المپیک توکیو برابر آمریکا شکست خورد. اول
ریباند حمله حامد را لیلارد با ۳ امتیازی جبران می‌کند، ولی خود حامد برتری را پس می‌گیرد. آدبایو تلافی می‌کند. ۳ امتیازی بهنام دو امتیاز ایران را پیش می‌اندازد. لیلارد این توپ را هم جواب می‌دهد. پرتاب بعدی بهنام ایربال است. آمریکا ۴ امتیاز دیگر می‌گیرد. حامد ایران را به ۹ می‌رساند. دانک آدبایو سبد بعدی است. هالیدی ۳ دیگری می‌زند و یخچالی جبران می‌کند. لیلارد با پرتاب پیرامونی‌اش ایالات متحده را به ۲۰ می‌رساند. ۳ امتیازی دورنت پس از یک ترانزیشن زیبا، اختلاف را به ۱۱ می‌رساند تا شاهین طبع وقت استراحت بگیرد. در بازگشت آرون گرامی‌پور و مایک رستم‌پور به میدان می‌آیند. ۳ بعدی را هم دورنت می‌زند. دورنت تعویض می. شود. زک لاوین به بازی می‌آید. فیلیپ هم جای بهنام را می‌گیرد و خطای ۵ ثانیه می‌دهد! اوپن شات میدلتون نتیجه کوارتر نخست را ۲۸ - ۱۲ می. کند.

کوارتر دوم
با خطای حسن‌زاده آمریکا از پشت خط پرتاب آزاد به ۳۰ می‌رسد. ۳ امتیازی داورپناه ایران را به ۱۵ می‌رساند. ولی آمریکا سبد بعد را هم می‌گیرد. گرنت پشت خط پرتاب آزاد یک امتیاز می‌گیرد. خطا روی یک لاوین، او را هم پشت خط پرتاب آزاد می‌فرستد. او بی‌اشتباه است. ۳۵ - ۱۵. حامد حدادی به جای خود بازمی‌گردد. ۳ امتیازی هالیدی، شاهین طبع را وادار به درخواست وقت استراحت دیگری می‌کند. در بازگشت فیداوی حدادی سبد بعدی ایران است. گرنت از پشت قوس ۳ امتیازی آمریکا را به ۴۱ می‌رساند. ۳ بعدی را هم ایالات متحده می‌زند و با تکرار این پرتاب آمریکا به ۴۷ می‌رسد و اختلاف ۳۰ می‌شود. خطا روی حدادی و یک اقدام او موفق است. کار زیبای سنتر آمریکا و در ادامه تتوم حساب کار را ۵۱ - ۱۸ می‌کند رضایی‌فر ۵ امتیاز پیاپی از آمریکا می‌گیرد تا این‌بار پاپاویچ وقت استراحت بخواهد. در بازگشت رضایی‌فر ۳ بعدی را می‌زند، ولی لیلارد یکی را جبران می‌کند. خود لیلارد ۳ بعدی را می‌زند. حدادی را این بار گرنت می‌زند. حدادی این بار بی اشتباه ۲ امتیاز می‌گیرد، ولی لیلارد ۳ بعدی را می‌زند و نوید ۳ بعد را می‌زند. داوران سراغ ویدئو چک می‌روند و پرتاب نوید ۲ امتیازی می‌شود. ۶۰ - ۳۰ به سود آمریکا نیمه نخست تمام می‌شود.

کوارتر سوم
دو پرتاب آزاد موفق دوین بوکر آغازگر نیمه دوم است. دورنت سبد بعد را می. گیرد و یک اشتباه عجیب سبد بعدی را هم به بوکر هدیه می‌دهد. بالاخره صمد سبد اول نیمه را برای ایران می‌گیرد. هالیدی سبد بعد را راحت می‌گیرد و بوکر آمریکا را به ۷۰ می. رساند. نفوذ ارسلان سبد بعدی ایران را در پی دارد. دانک آدبایو، شاهین‌طبع را مجاب به گرفتن وقت استراحت می‌کند. در بازگشت میدلتون در ریباند حمله موفق است تا اختلاف به ۴۰ برسد. خود میدلتون ۳ بعدی را هم می‌زند. ارسلان با حرکتی چرخشی سبد می‌گیرد. دانک دورنت پاسخ اوست. جمشیدی فول گل می‌گیرد، ولی اندوانش موفق نبست تا بوکر ۳ دیگری بزند. ریباند حمله حسن‌زاده موفق است و یک ۳ امتیازی برای ایران پایان کوارتر سوم است.

کوارتر چهارم
بازی خوب تیم ایران در ابتدای کوارتر چهارم ایران را به ۵۰ می‌رساند تا پاپاویچ وقت استراحت بگیرد. در بازگشت ۳ امتیازی ایالات متحده آمریکا را به ۹۰ می‌رساند. ۳ امتیازی جمشیدی موفق است و دو پرتاب او هم به ثمر می‌رسد. لاوین سبد بعد را می‌گیرد. اندوان جاول مگی اختلاف را به ۴۰ می‌رساند. داورپناه با اوپن شات اختلاف را کمتر می‌کند. خطا روی جانسن دو پرتاب آزاد موفق در پی دارد. زک لاوین سید بعد را می‌گیرد و با خطای حسن‌زاده و اندوان او ایران ۱۰۰ تایی می‌شود. با خطای بعدی تیم ایران شاهین‌طبع وقت استراحت می‌گیرد. در بازگشت تتوم دو پرتاب آزاد موفق دارد. آمریکا ۳ بعدی را هم می‌زند و تتوم در حمله بعد بازهم ۳ می‌زند تا آمریکا ۱۰۸ - ۵۷ پیش بیفتد. یک وقت استراحت دیگر و در بازگشت، سبد حدادی رد می‌شود. زک لاوین پشت خط پرتاب آزاد آمریکا را به ۱۱۰ می‌رساند. دانک جانسن سبد بعدی ایالات متحده است و حدادی پشت خط پرتاب آزاد دو پنالتی را هدر می. دهد تا بوکر ۳ بعدی را بزند. نوید جواب این ۳ را می‌دهد و ارسلان پشت خط پرتاب آزاد یک امتیاز می‌گیرد. آمریکا سبد بعد را هم می‌گیرد. دانک حامد سبد بعدی ایران است. جمشیدی. امتیاز ۶۶ را برای ایران دارد. دو پرتاب آزاد آمریکا و اشتباه صمد باعث می‌شود ۱۲۰ - ۶۶ آمریکا پیروز میدان شود.
این شکست سنگین‌ترین باخت ایران در ادوار المپیک بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}