پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۲۹ شهریور آغاز واریز حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری از امروز (۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰) ارزش سهام عدالت امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰؛ سهام عدالت افت کرد شاخص کل بورس امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰؛ ادامه سقوط آزاد بورس پیش‌فروش «تارا» ایران خودرو از امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰ آغاز شد + جزئیات آیا زمستان با قطعی گاز در خراسان رضوی همراه است؟ «مرغ» و «نان» بیشترین تخلفات صنفی در خراسان رضوی | طی روز‌های آینده نظارت بر بازار میوه بیشتر می‌شود قیمت ارز‌های دیجیتالی امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰؛ بازار رمزارز‌ها قرمز پوش شد قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰ جزئیات جدید صدور کارت‌های هدیه اعلام شد (۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰) آیا خرید و فروش ملک به اتباع خارجی ممنوع است؟ قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰ + جدول لبنیات، آسانسوری گران شد واریزی‌های مهر ۱۴۰۰| غیر از یارانه‌ها، کدام گروه‌ها در مهر دریافتی دارند؟ زمان عرضه اولیه «شکام» در فرابورس + جزئیات پیش فروش خودرو تارا ایران خودرو از فردا ۲۸ شهریور + جزئیات، لینک ثبت نام و مبلغ پیش پیش‌بینی بورس فردا یکشنبه ۲۸ شهریور قیمت و شرایط فروش خودرو فیات دوکاتو اعلام شد + جدول (۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰) قیمت خودرو همچنان در حال ریزش؛ کاهش ۲ تا ۷ میلیون تومانی قیمت‌ها (۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰) ارزش سهام عدالت امروز ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰
خبر فوری
دلیل کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت مشهد چیست؟
به‌گفته شرکت فراورده‌های نفتی تقاضا برای استفاده از بنزین سوپر کاسته شده است، اما جایگاه‌داران سوخت بر این باورند که تقاضا هیچ تغییری نکرده و توزیع این سوخت به جایگاه‌ها کم شده است.

طنین همتی|شهرآرانیوز، بنزین سوپر با اکتان بیش از ۹۵ درصد سوخت مناسبی برای خودرو از نظر کاهش آلودگی است و از طرفی خودرو‌های خارجی تمایل بیشتری برای استفاده از این سوخت دارند؛ اما متولیان دولتی و شرکت فراورده‌های نفتی بر این باورند که کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌ها به‌دلیل کاهش مصرف آن است. جایگاه‌داران، ولی معتقدند مصرف این سوخت نسبت به گذشته کاسته نشده، بلکه عرضه این سوخت به جایگاه‌ها کمتر شده است. به‌گفته جایگاه‌داران مردم باید به مصرف بنزین باکیفیت تشویق شوند، نه اینکه با کاهش عرضه این محصول همان میزان هم که از این سوخت استفاده می‌کردند، دیگر استفاده نکنند.کمبودی برای عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها نیست

این مطلب را روابط عمومی شرکت فراورده‌های نفتی خراسان‌رضوی به خبرنگار شهرآرانیوز گفته و معتقد است شاهد کاهش مصرف مردم هستیم، وگرنه کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌ها وجود نداریم.

دبیر انجمن جایگاه‌داران سوخت خراسان‌رضوی در گفت‌وگو با شهرآرانیوز معتقد است عرضه این محصول در جایگاه‌ها کم شده است. او می‌گوید: گفته شده، چون قیمت این محصول زیاد است، تقاضا کم شده که این موضوع کذب است. ماهی یک‌بار برای بعضی جایگاه‌ها بنزین سوپر می‌فرستند و اکنون حدود ۱۰ جایگاه از ۸۰ جایگاه این سوخت را عرضه می‌کنند که آن هم به میزان مصرف مورد نیاز داده نمی‌شود. اگر همین چند جایگاه عرضه بنزین سوپر طوری تأمین شوند که ۲۴ ساعت بتوانند عرضه کنند، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

بنزین سوپر متقاضی خودش را دارد، اما عرضه آن کم شده است

قاسم کامرانفر اضافه کرد: اگر در ماه ۱۰ تریلی سوخت لازم است، فقط ۲ تریلی به جایگاه عرضه می‌شود. در مشهد هم مانند شهر‌های دیگر مثل تهران کمبود است و بنزین سوپر به‌اندازه کافی در جایگاه‌ها توزیع نمی‌شود. نمی‌توان گفت به‌دلیل قیمت زیاد مصرف کم شده است، چون بنزین سوپر با لیتری ۳۵۰۰ تومان آن‌چنان تفاوت قیمتی با بنزین آزاد ندارد که گفته می‌شود کاهش مصرف داریم، بلکه دقیقا کاهش عرضه مطرح است.
وی گفت: در کنار این موضوع خوشبختانه بنزین یورو ۴، که بنزین باکیفیت‌تری از بنزین معمولی است، به مشهد بیشتر عرضه می‌شود و تفاوت قیمتی هم با بنزین معمولی ندارد و بعضی جایگاه‌ها این سوخت را عرضه می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}