ویدئو| رهبر معظم انقلاب بر پیکر مرحوم آیت‌الله حسن‌زاده آملی نماز اقامه کردند آتش‌سوزی در مرکز تحقیقاتی سپاه اقامه نماز بر پیکر علامه حسن‌زاده آملی توسط مقام معظم رهبری ارتش به شهید «علی لندی» نشان فداکاری داد دستور رئیسی به بانک مرکزی برای بازگرداندن منابع ارزی خارج از کشور سفیر جدید انگلیس استوارنامه خود را تقدیم رئیسی کرد | ایران با همه کشورها بنای همکاری دارد معاون زنان رئیس جمهور: از مسئله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد شورای نگهبان مصوبه قير رايگان را تاييد كرد ستاد اربعین: حضور برخی زائران در پایانه‌های مرزی مشکل ایجاد کرده است طالبان: سرکرده داعش در افغانستان کشته شده است یک نماینده مجلس از زائران خواست تا از تجمع پشت مرزهای زمینی پرهیز کنند پیام رهبر انقلاب به نخستین اجلاسیه سراسری راویان ایثارگر پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله حسن‌زاده آملی بازگشت «امید» به جامعه با سیاست‌های جدید دولت سیزدهم موافقت رهبر معظم انقلاب با شهید خواندن «علی لندی» بازداشت مسئول امنیتی سابق سوئد به اتهام جاسوسی برای ایران فارن پالسی: اعضای جنبش مقاومت افغانستان تشکیل دولت در تبعید را بررسی می‌کنند فساد‌ستیزی - قسمت اول نماینده مردم یزد: باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای برگزاری مراسم اربعین شود
خبر فوری
سیدحسن نصرالله: دومین کشتی سوخت از ایران عازم لبنان می‌شود
نصرالله گفت که حزب الله در مسئله واردات سوخت جایگزین دولت لبنان نیست، ولی در شرایط فعلی بحران سوخت، تلاش دارد با واردات مقادیری از مازوت و بنزین به دولت کمک کرده تا بازار سیاه ایجاد شده را بشکند و مشکلات مردم و کشور را حل کند.
به گزارش شهرآرانیوز، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان امروز یکشنبه به مناسبت مراسم یادبود شهید «عباس الیتامی» معروف به «ابو میثم» در «مجمع سیدالشهداء» در شهر «هِرمل» سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود، شهادت این رزمنده مقاومت را به خانواده شهید و دوستداران مقاومت تسلیت گفت و اظهار داشت که در سخنرانی خود به تحولات منطقه و لبنان خواهد پرداخت.

او به رشادت‌های شهید الیتامی در جبهه‌های مختلف اشاره کرد و گفت که او فردی شجاع، با ایمان و مخلص بود و در جنگ ۳۳ روزه اقدامات مهمی داشت.

تجلیل از شهید الیتامی

سید حسن نصرالله گفت که شید الیتامی از اولین فرماندهان مقاومت لبنان بود که به خطرناکترین مناطق درگیری مانند حلب سوریه رفته است که در محاصره تروریست‌های داعش بود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که این شهید در آزادی مناطق مانند نبل و الزهراء نقش مهمی داشته و در کنار فرماندهان و مستشاران نظامی ایران مانند شهید حاج قاسم سلیمانی علیه تروریست‌ها در سوریه جنگید.

سید حسن نصرالله گفت که امثال شهید الیتامی جبهه جنوب جلوی توطئه‌های صهیونیست‌ها ایستاد و در سوریه با نقشه‌های آمریکایی-صهیونیستی و تروریستی به مقابله برخواست و در شرق لبنان نیز با تروریست‌ها مقابله شد.

سید مقاومت گفت: هنگامی که عملیات آزادسازی صحرای سوریه آغاز شد، شهید الیتامی از جمله فرماندهان نظامی بود که در این عملیات و نبرد شرکت کرد. او فردی نبود که خود را محصور در منطقه یا مکانی یا نبردی بکند. این شهید با قدرت با فرماندهانی شهید مانند سردار سلیمانی و مصطفی بدر الدین همکاری کرد.

وی با بیان اینکه بهترین راه شکست دشمن شناخت و فهم اوست، گفت که دشمنان مقاومت فکر می‌کنند که ما گروهی هستیم که به فکر دنیا هستیم. آن‌ها نمی‌دانند که پیرو اسلام محمدی (ص) و امام حسین (ع) هستیم.

دومین کشتی حامل سوخت به‌زودی از ایران حرکت می‌کند

او گفت که نیرو‌های ملی واقعی نیرو‌هایی هستند که واقعا به دنبال حاکمیت لبنان هستند و نفت، گاز و آب و همه منابع لبنان را برای خود لبنان می‌خواهند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: «نبردی که علیه مقاومت و همه نیرو‌های ملی واقعی آغاز شده است، از سفارت آمریکا در بیروت اداره می‌شود و و سفرای که از سال ۲۰۰۵ آمده‌اند، فرماندهان واقعی کسانی بودند که در این نبرد علیه مقاومت جنگیدند.»

دبیرکل حزب الله گفت که سفارت آمریکا و سفیر این کشور در بیروت در همه امور لبنان از تعیین مسئولان گرفته تا تصمیمات مربوط به سوخت و نفت دخالت می‌کنند و دست روی هر چیزی می‌گذارند.

او در مورد مخالفت برخی از سیاسیون لبنان با واردات سوخت از ایران گفت که برخی در داخل از آمریکا بیش از خدا می‌ترسند، آن‌ها ترس این دارند که در صورت خرید سوخت از ایران، لبنان تحریم خواهد شد، آن‌ها از روی جهل فکر می‌کنند که در صورت انحام این کار، تحریم‌های بین المللی علیه لبنان وضع خواهد شد که درست نیست.

سید حسن نصرالله گفت که دومین کشتی حامل مشتقات نفتی تا چند روز دیگر از ایران به مقصد لبنان حرکت خواهد کرد.

حزب الله در مسئله واردات سوخت جایگزین دولت لبنان نیست

او در چرایی خرید سوخت و نفت از ایران گفت که حزب الله گزینه‌ها و پیشنهاد‌هایی ارائه کرده، ولی کسی به این پیشنهاد‌ها گوش نداد و لبنان همچنان در مسیر فروپاشی حرکت کرد.

نصرالله گفت که حزب الله در مسئله واردات بنزین و سوخت جایگزین دولت لبنان نیست، ولی در شرایط فعلی بحران سوخت، تلاش دارد با واردات مقادیری از مازوت و بنزین به دولت کمک کرده تا بازار سیاه ایجاد شده را بشکند و مشکلات مردم و کشور را حل کند.

وی ادامه داد: «ما مقادیر کافی مشتقات نفتی برای کاهش فشار بر شرکت‌ها و پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌های سوخت و بازار سیاه خواهیم آورد. ما می‌خواهیم قیمت‌هایی که بیانگر حرص و طمع است، شکسته شود و مشکلات مردم کاهش پیدا کند.»

استقبال حزب الله لبنان از پیشنهاد‌ها برای حل مشکلات مردم

سید حسن نصرالله همچنین گفت که قرار است گاز مصر از طریق اردن و سوریه به لبنان برسد. برخی فکر می‌کنند این کار از طریق اراضی فلسطین اشغالی صورت خواهد گرفت که درست نیست و لبنانی‌ها راضی به این کار نمی‌شوند.

سید حسن نصرالله با بیان این که حزب الله از هر طرحی که مشکلات مردم لبنان را کم کند، استقبال می‌کند، گفت: «آنچه به ما مربوط می‌شود مردم ما و مشکلات آن‌ها صرف نظر ار دستاورد‌های سیاسی است. مهم این است که مردم لبنان بداند که آنچه سفیر آمریکا در باره آن صحبت می‌کند، به ۶ الی ۱۲ مال زمان نیاز دارد.»

وی گفت که طرح صادرات گاز مصر به لبنان نیاز به مذاکره با سوریه دارد و نمی‌توان چنین طرح‌هایی را بدون توافق با دمشق و در تاریکی اجرا کرد.

آمریکا کمک کشور‌های دیگر به لبنان را وتو می‌کند

نصرالله افزود کشور‌های مختلفی هستند که می‌توانند به لبنان کمک زیادی کنند، ولی آمریکا مانع می‌شود و آن را وتو می‌کند.

سید حسن نصرالله سفیر آمریکا در بیروت را خطاب قرار داد و گفت: «اگر به دنبال خدمت به لبنان هستی، به دولتت بگو که مانع کمک کشور‌ها به لبنان نشود. ما نه ابتکار عمل شما را می‌خواهیم نه پول‌های شما را.»

اگر شرکت‌های حفاری از آمریکا می‌ترسند، می‌توان از شرکت‌های ایرانی کمک گرفت

وی ادامه داد: «دشمن و آمریکایی‌ها خواهند فهمید که خسارت‌های مردمی، سیاسی و ... آن‌ها بسیار بزرگ خواهد بود. مقاومت لبنان بعد از جنگ تموز (۳۳ روزه) قوی‌تر بوده و بعد از هر نبردی وجود خود را حفظ کرده و قوی‌تر از قبل از معرکه بیرون آمده است.»

سید حسن نصرالله گفت که اگر شرکت‌های حفاری از ترس تحریم‌های آمریکا همکاری نمی‌کنند، می‌توان از شرکت‌های ایرانی کمک گرفت.

وی گفت: «به دولت پیشنهاد می‌کنیم که اگر موافق بود ما شرکت‌هایی برای استخراج نفت، گاز و فروش آن سراغ داریم. شرکت‌های مورد نظر ما از حملات اسرائیل نمی‌ترسند و این توانایی را دارند که هم استخراج کرده و هم بتوانند آن را بفروشند.»
 
منبع:تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}