ادعای صهیونیست ها درباره خرابکاری نطنز | همکاری ۱۰ دانشمند ایرانی استاندار خراسان رضوی: تمام اقدامات مشهد بر پایه فرهنگ رضوی است سردار قاآنی به آمریکا هشدار داد، تا فرصت باقیست از جغرافیای اطراف ایران خارج شود اظهارات جدید وزرای خارجه ایران و آمریکا درباره مذاکرات وین باقری کنی: هرگز درباره توان موشکی مذاکره نمی‌کنیم پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله سید رضی شیرازی بررسی افزایش پلکانی حقوق کارکنان در هیئت دولت انفجار امروز در کابل ۴ زخمی برجای گذاشت دستور رئیسی برای تامین داروی بیماران اس.ام.ای باقری کنی: ایران متن پیشنهادی خود را در وین تحویل داد بودجه ۱۴۰۱ چه زمانی تقدیم مجلس می‌شود؟ ینس استولتنبرگ: ناتو نیاز به تحمیل تحریم‌ها در صورت خلف وعده طالبان دارد. رئیس مجلس: کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه است رهبر انقلاب: ایلام در دفاع مقدّس یک دژ مستحکم بود نیوزویک: روسیه میان تهران-ریاض میانجی گری می‌کند نگاهی به تلاش کانادا برای تخریب ایران در سازمان ملل رافائل گروسی: غنی‌سازی ۹۰ درصدی اورانیوم در ایران وجود ندارد اجازه ایران برای افزایش راستی‌آزمایی‌ها به آژانس انرژی اتمی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد: آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی با سانتریفیوژهای IR-۶
خبر فوری
سیدحسن نصرالله: دومین کشتی سوخت از ایران عازم لبنان می‌شود
نصرالله گفت که حزب الله در مسئله واردات سوخت جایگزین دولت لبنان نیست، ولی در شرایط فعلی بحران سوخت، تلاش دارد با واردات مقادیری از مازوت و بنزین به دولت کمک کرده تا بازار سیاه ایجاد شده را بشکند و مشکلات مردم و کشور را حل کند.
به گزارش شهرآرانیوز، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان امروز یکشنبه به مناسبت مراسم یادبود شهید «عباس الیتامی» معروف به «ابو میثم» در «مجمع سیدالشهداء» در شهر «هِرمل» سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود، شهادت این رزمنده مقاومت را به خانواده شهید و دوستداران مقاومت تسلیت گفت و اظهار داشت که در سخنرانی خود به تحولات منطقه و لبنان خواهد پرداخت.

او به رشادت‌های شهید الیتامی در جبهه‌های مختلف اشاره کرد و گفت که او فردی شجاع، با ایمان و مخلص بود و در جنگ ۳۳ روزه اقدامات مهمی داشت.

تجلیل از شهید الیتامی

سید حسن نصرالله گفت که شید الیتامی از اولین فرماندهان مقاومت لبنان بود که به خطرناکترین مناطق درگیری مانند حلب سوریه رفته است که در محاصره تروریست‌های داعش بود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که این شهید در آزادی مناطق مانند نبل و الزهراء نقش مهمی داشته و در کنار فرماندهان و مستشاران نظامی ایران مانند شهید حاج قاسم سلیمانی علیه تروریست‌ها در سوریه جنگید.

سید حسن نصرالله گفت که امثال شهید الیتامی جبهه جنوب جلوی توطئه‌های صهیونیست‌ها ایستاد و در سوریه با نقشه‌های آمریکایی-صهیونیستی و تروریستی به مقابله برخواست و در شرق لبنان نیز با تروریست‌ها مقابله شد.

سید مقاومت گفت: هنگامی که عملیات آزادسازی صحرای سوریه آغاز شد، شهید الیتامی از جمله فرماندهان نظامی بود که در این عملیات و نبرد شرکت کرد. او فردی نبود که خود را محصور در منطقه یا مکانی یا نبردی بکند. این شهید با قدرت با فرماندهانی شهید مانند سردار سلیمانی و مصطفی بدر الدین همکاری کرد.

وی با بیان اینکه بهترین راه شکست دشمن شناخت و فهم اوست، گفت که دشمنان مقاومت فکر می‌کنند که ما گروهی هستیم که به فکر دنیا هستیم. آن‌ها نمی‌دانند که پیرو اسلام محمدی (ص) و امام حسین (ع) هستیم.

دومین کشتی حامل سوخت به‌زودی از ایران حرکت می‌کند

او گفت که نیرو‌های ملی واقعی نیرو‌هایی هستند که واقعا به دنبال حاکمیت لبنان هستند و نفت، گاز و آب و همه منابع لبنان را برای خود لبنان می‌خواهند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: «نبردی که علیه مقاومت و همه نیرو‌های ملی واقعی آغاز شده است، از سفارت آمریکا در بیروت اداره می‌شود و و سفرای که از سال ۲۰۰۵ آمده‌اند، فرماندهان واقعی کسانی بودند که در این نبرد علیه مقاومت جنگیدند.»

دبیرکل حزب الله گفت که سفارت آمریکا و سفیر این کشور در بیروت در همه امور لبنان از تعیین مسئولان گرفته تا تصمیمات مربوط به سوخت و نفت دخالت می‌کنند و دست روی هر چیزی می‌گذارند.

او در مورد مخالفت برخی از سیاسیون لبنان با واردات سوخت از ایران گفت که برخی در داخل از آمریکا بیش از خدا می‌ترسند، آن‌ها ترس این دارند که در صورت خرید سوخت از ایران، لبنان تحریم خواهد شد، آن‌ها از روی جهل فکر می‌کنند که در صورت انحام این کار، تحریم‌های بین المللی علیه لبنان وضع خواهد شد که درست نیست.

سید حسن نصرالله گفت که دومین کشتی حامل مشتقات نفتی تا چند روز دیگر از ایران به مقصد لبنان حرکت خواهد کرد.

حزب الله در مسئله واردات سوخت جایگزین دولت لبنان نیست

او در چرایی خرید سوخت و نفت از ایران گفت که حزب الله گزینه‌ها و پیشنهاد‌هایی ارائه کرده، ولی کسی به این پیشنهاد‌ها گوش نداد و لبنان همچنان در مسیر فروپاشی حرکت کرد.

نصرالله گفت که حزب الله در مسئله واردات بنزین و سوخت جایگزین دولت لبنان نیست، ولی در شرایط فعلی بحران سوخت، تلاش دارد با واردات مقادیری از مازوت و بنزین به دولت کمک کرده تا بازار سیاه ایجاد شده را بشکند و مشکلات مردم و کشور را حل کند.

وی ادامه داد: «ما مقادیر کافی مشتقات نفتی برای کاهش فشار بر شرکت‌ها و پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌های سوخت و بازار سیاه خواهیم آورد. ما می‌خواهیم قیمت‌هایی که بیانگر حرص و طمع است، شکسته شود و مشکلات مردم کاهش پیدا کند.»

استقبال حزب الله لبنان از پیشنهاد‌ها برای حل مشکلات مردم

سید حسن نصرالله همچنین گفت که قرار است گاز مصر از طریق اردن و سوریه به لبنان برسد. برخی فکر می‌کنند این کار از طریق اراضی فلسطین اشغالی صورت خواهد گرفت که درست نیست و لبنانی‌ها راضی به این کار نمی‌شوند.

سید حسن نصرالله با بیان این که حزب الله از هر طرحی که مشکلات مردم لبنان را کم کند، استقبال می‌کند، گفت: «آنچه به ما مربوط می‌شود مردم ما و مشکلات آن‌ها صرف نظر ار دستاورد‌های سیاسی است. مهم این است که مردم لبنان بداند که آنچه سفیر آمریکا در باره آن صحبت می‌کند، به ۶ الی ۱۲ مال زمان نیاز دارد.»

وی گفت که طرح صادرات گاز مصر به لبنان نیاز به مذاکره با سوریه دارد و نمی‌توان چنین طرح‌هایی را بدون توافق با دمشق و در تاریکی اجرا کرد.

آمریکا کمک کشور‌های دیگر به لبنان را وتو می‌کند

نصرالله افزود کشور‌های مختلفی هستند که می‌توانند به لبنان کمک زیادی کنند، ولی آمریکا مانع می‌شود و آن را وتو می‌کند.

سید حسن نصرالله سفیر آمریکا در بیروت را خطاب قرار داد و گفت: «اگر به دنبال خدمت به لبنان هستی، به دولتت بگو که مانع کمک کشور‌ها به لبنان نشود. ما نه ابتکار عمل شما را می‌خواهیم نه پول‌های شما را.»

اگر شرکت‌های حفاری از آمریکا می‌ترسند، می‌توان از شرکت‌های ایرانی کمک گرفت

وی ادامه داد: «دشمن و آمریکایی‌ها خواهند فهمید که خسارت‌های مردمی، سیاسی و ... آن‌ها بسیار بزرگ خواهد بود. مقاومت لبنان بعد از جنگ تموز (۳۳ روزه) قوی‌تر بوده و بعد از هر نبردی وجود خود را حفظ کرده و قوی‌تر از قبل از معرکه بیرون آمده است.»

سید حسن نصرالله گفت که اگر شرکت‌های حفاری از ترس تحریم‌های آمریکا همکاری نمی‌کنند، می‌توان از شرکت‌های ایرانی کمک گرفت.

وی گفت: «به دولت پیشنهاد می‌کنیم که اگر موافق بود ما شرکت‌هایی برای استخراج نفت، گاز و فروش آن سراغ داریم. شرکت‌های مورد نظر ما از حملات اسرائیل نمی‌ترسند و این توانایی را دارند که هم استخراج کرده و هم بتوانند آن را بفروشند.»
 
منبع:تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}