ارزش سهام عدالت امروز دوشنبه (۸ آذرماه ۱۴۰۰) + جدول شیوع کرونای اومیکرون باعث افزایش ارزش رمزارزی به همین نام شده است  آمار سجامی‌ها به تفکیک استان منتشر شد + جزییات ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید خودرو را این هفته اعلام می‌کند؟ شاخص کل بورس امروز ۸ آذرماه ۱۴۰۰ | قرمزپوشی بورس، در پایان معاملات امروز نحوه برقراری مستمری از کار افتادگی در شرایط جدید + جزئیات (آذر ۱۴۰۰) چرا با وجود منفعت نصب نیروگاه‌های خورشیدی خانگی، از آن استقبال نشده است؟ قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز دوشنبه (۸ آذرماه ۱۴۰۰) + جدول کدام مواد غذایی، بیشترین افزایش قیمت را داشته است؟ فروش اقساطی خودرو‌های MVM با قیمت جدید از امروز ۸ آذرماه ۱۴۰۰ + جدول قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار امروز (دوشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۰) + جدول ساماندهی وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان و رتبه‌بندی را در اولویت قرار دهید  سایت صرافی ملی از دسترس خارج شد (۸ آذرماه ۱۴۰۰) از عرضه اولیه رمزارز چه می‌دانید؟ شرایط جدید ورود موقت خودرو‌های سواری همراه مسافر اعلام شد (۸ آذرماه ۱۴۰۰) تعرفه خدمات در نمایندگی‌های فروش ایران خودرو اعلام شد + جدول (۸ آذرماه ۱۴۰۰) زمان تائید نهایی لایحه رتبه‌بندی معلمان مشخص شد | حقوق‌ها چقدر افزایش می‌یابد؟ سرانجام «رتبه‌بندی معلمان» چه خواهد شد؟ | حسرت ۱۰ساله معلمان، پول نشد عرضه اینترنتی کالا‌های اساسی در ۳ استان از چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۴۰۰ تأمین اجتماعی ۵۰ درصد حق بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت می کند
خبر فوری
هزینه تعویض روغن موتور خودرو چقدر است؟ + قیمت انواع روغن موتور (۱۴ شهریورماه ۱۴۰۰)
ماشین که می‌خری به فکر هزینه‌ها هم باش. این جمله را خیلی‌ها شنیده‌اند و اکنون بیشتر باید به آن تکیه کرد. جست‌وجوی میدانی نشان می‌دهد حداقل نرخ سرویس روغن ماشین‌هایی همچون پژو ۴۰۵ یا ۲۰۶ از ۳۰۰ هزارتومان شروع می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، ماشین که می‌خری به فکر هزینه‌ها هم باش. این جمله را خیلی‌ها شنیده‌اند و اکنون بیشتر باید به آن تکیه کرد. جست‌وجوی میدانی نشان می‌دهد حداقل نرخ سرویس روغن ماشین‌هایی همچون پژو ۴۰۵ یا ۲۰۶ از ۳۰۰ هزارتومان شروع می‌شود. رقمی که برای ماشین‌های وارداتی ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است. افزایش قیمت روغن‌های ماشین که نوعی فرآورده پالایشگاهی است از سال گذشته کلید خورد و از ابتدای سال حدود ۳۰ درصد به قیمت روغن‌های ماشین افزوده ‌شد.

در نتیجه به سبب افزایش هزینه سرویس خودرو، مشاهدات ما حاکی از طولانی‌تر شدن دوره‌های تعویض روغن است. برای مثال صاحبان خودرویی که روی ۶ هزار کیلومتر روغن را عوض می‌کردند الان ترجیح می‌دهند یک تا دو هزار کیلومتر دیگر صبر کنند و سپس برای سرویس مراجعه ‌کنند؛ هرچند این کار عملا به موتور ماشین خسارت وارد می‌کند. همچنین تقاضا به سمت روغن‌های ایرانی و خارجی شرکتی کشیده‌ شده است چراکه پس از تحریم‌ها روغن‌های برند خارجی اغلب «تقلبی شدند».
 

انواع روغن موتور قیمت (تومان)
بهران روغن موتور چهار لیتری بهران- سوپر پیشتاز 40-10- نیمه سنتتیک 250.000
روغن موتور بهران سوپر پیشتاز 4 لیتری SL 20W50  170.000
روغن موتو خودرو بهران رخش 3.7 لیتری 20W50 120.000
بهران سوپر رانا 350.000
روغن موتور اسپیدی سوپر پاور  4 لیتری SL 10W40 180.000
روغن موتو خودرو بهران پیشتاز 4 لیتری  S 10W40 180.000
روغن موتور کاسترول مگناتک 4 لیتری SM 10W40 400.000
بهران روغن موتوربهران تکتاز 4 لیتری 20W-50 145.000
روغن موتور خودرو ایرانول 16000 چهار لیتری SL 20W50 180.000
روغن موتور خودرو اسپیدی مدل SUPER POWER 20W-50  ظرفیت 4 لیتر 160.000
روغن موتور خودرو کاسترول مدل Magantec ظرفیت 4 لیتری 10w40 400.000
روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz چهار لیتری  10w-40 600.000
روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 700ST چهار لیتری  10w-40 550.000


سرویس روغن چند؟

شاه‌اسماعیلی که تعویض روغنی دارد درباره شرایط دستمزد‌ها می‌گوید نرخنامه اتحادیه کفاف نمی‌دهد و «اگر بخواهیم بر اساس نرخ اتحادیه کاسبی کنیم عملا باید در اینجا را ببندیم». به گفته این فروشنده قیمت انواع روغن موتور و وسایل مصرفی خودرو مثل فیلترهوا نسبت به پارسال بیشتر از ۱۰۰ درصد رشد کرده است: «برای مثال قیمت یکی از روغن‌هایی که برای ماشین‌هایی مثل پژو ۴۰۵ و پراید مناسب است از ۱۰۰ هزار تومان به بالای ۱۵۰ هزار تومان رسیده است. هزینه‌های دیگر هم جدا فشار می‌آورند.» شاه‌اسماعیلی می‌گوید: «هزینه اجاره‌بهای مغازه دوبرابر شده و دستمزد کارگر هم بیشتر شده است، اما اتحادیه اصلا این هزینه‌ها را لحاظ نمی‌کند. پارسال ماهانه ۱۰ میلیون تومان دستمزد کارگر می‌دادم امسال ۱۷ میلیون تومان.   پول این هزینه‌ها را باید از کجا دربیاورم؟ از همین مغازه دیگه.» به گفته این فروشنده معمولا با فروش اقلامی مثل «مکمل‌ها یا وسایل دیگری که استفاده از آن لزومی ندارد دخل را سرپا نگه داشته‌ایم وگرنه صرفا با تعویض روغن و فیلتر هوا چرخمان نمی‌چرخد». این فروشنده نرخ سرویس ماشینی مثل ۴۰۵ را ۲۸۰ تا ۳۵۰ هزار تومان تعیین کرد‌ه است: «بسته به نوع روغن و فیلتری که استفاده می‌شود قیمت فرق می‌کند. برای مثال بیشتر افراد از بهران یا پیشتاز استفاده می‌کنند که قیمتش ۱۶۰ هزار تومان است و با هزینه فیلتر هوا و روغن و دستمزد شاگرد ۳۰۰ هزار تومان درمی‌آید.»

مغازه شاه‌اسماعیلی در مرکز شهر است و «محصولاتی که ما استفاده می‌کنیم مناسب ماشین قشر متوسط است، معمولا ماشین‌های تولید داخل هستند که از روغن ایرانی هم استفاده می‌کنند. بعضی از روغن‌های خارجی درصد زیادی هم افزایش قیمت داشتند». این نرخ برای یکی از اتوسرویس‌های شمال شهر از ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.   اکبری که مسوول این مرکز است به «دنیای اقتصاد» می‌گوید دلیل این اختلاف قیمت «تفاوت هزینه‌ها است. مغازه‌ای که مرکز شهر فعالیت می‌کند مطمئنا از من هزینه کمتری دارد». این فروشنده کف هزینه سرویس خودرویی مثل ۲۰۶ را ۴۰۰ هزار تومان تعیین کرده «که معمولا با توجه به روغن و فیلتری که استفاده می‌کنند روی ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان تمام می‌شود».   هزینه سرویس ماشین‌های خارجی حداقل ۵۰ درصد بیشتر است.

اکبری درباره هزینه ماشین شاسی‌بلندی مثل پرادو می‌گوید: «میزان روغنی که ماشین‌های شاسی‌بلند مصرف می‌کنند بیشتر است. برای مثال تویوتا پرادو پنج لیتر و نیم روغن احتیاج دارد که با احتساب جنس خوب حدود ۹۰۰ هزار تومان آب می‌خورد.» عددی که شاه‌اسماعیلی در مرکز شهر کف آن را ۷۵۰ هزارتومان تعیین کرده است. همین‌طور هزینه سرویس روغن خودرو‌هایی مثل کیا و هیوندای سواری از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و بسته به نوع سرویس تا ۹۰۰ هزار تومان هم بالا می‌رود.

 روغن‌های تقلبی

جست‌وجوهای «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد بیشترین تقاضا برای خودروهای ایرانی سمت روغن‌های پیشتاز یا بهران است. تقاضایی که برای ماشین‌های خارجی به طرف برندهای کاسترول و لیکومولی است. اکبری درباره شرایط روغن‌های خارجی در بازار می‌گوید: «قبلا روغن موتور هیوندایی از کره وارد می‌شد و به سبب کیفیت مناسبی که داشت از تقاضای خوبی برخوردار بود اما پس از تحریم‌ها دیگر وارد نشد. البته هنوز این برندها در بازار هستند اما ما استفاده نمی‌کنیم چراکه کیفیت قبلی را ندارد و اغلب تقلبی هستند.» فروشنده دیگری هم درباره روغن‌های خارجی می‌گوید: «جنس خوب در بازار کم است و نمی‌توان روغن تقلبی دست مشتری داد.

بعضی از برند‌های روغن‌های خارجی مثل کاسترول در ایران پُر می‌شوند و ما هم از همان استفاده می‌کنیم. اگر از عامل خرید کنیم و تقلبی باشد دستمان به جایی بند نیست، اما می‌توان به روغن‌های شرکتی اطمینان کرد.» شاه‌اسماعیلی قیمت چند نمونه روغن خارجی را مثال می‌زند: «برای مثال قیمت لیکومولی اصل حدود ۳۰۰ هزار تومان بود که الان به یک میلیون تومان نزدیک شده است، آن هم تقلبی. هیوندای هم که از کره می‌آمد ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد الان شرکتی آن به نزدیک ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.»

 
کیلومتر بیشتر

گفتگو‌های ما با فروشنده‌ها نشان می‌دهد با افزایش هزینه سرویس روغن، مردم دیرتر به اتوسرویس‌ها سر می‌زنند. شاه‌اسماعیلی دراین‌باره می‌گوید: «۶۰ درصد مشتری‌های من ثابت هستند و ساکن همین محله. ۸۰ درصد از مشتری‌هایی که روی ۶ هزار کیلومتر روغن را عوض می‌کردند الان بیشتر صبر می‌کنند و روی ۷ هزار تا ۸ هزار روغن را تعویض می‌کنند. آدمی که کارمند است نمی‌تواند هر ۶ هزار کیلومتر بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان هزینه تعویض روغن کند.»

به گفته این فروشنده، معمولا مردم قوطی نیم‌لیتری روغن را در صندوق عقب نگه می‌دارند و «وقتی از ۶ هزار تا رد شد روغن سر موتور می‌ریزند که دیرتر به تعویض روغنی بیایند».

به گفته فعالان این حوزه روغن خارجی قابلیت استفاده «تا ۹ هزار کیلومتر را هم دارد، اما روغن ایرانی را باید سر ۶ تا ۷ هزار کیلومتر عوض کرد». در کنار روغن‌های تقلبی بازار، برخی از فروشنده‌ها اقدام به تعویض روغن داخل قوطی می‌کنند. برای مثال در قوطی روغن هیوندای روغن ایرانی است، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود اگر به تعویض روغنی مراجعه می‌کنید که اطمینان ندارید حتما پلمب قوطی روغن پیشنهادی چک شود. همین‌طور با تعویض به موقع روغن عمر خودرو افزایش می‌یابد.

منبع: ایران جیب

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
علی
Germany
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
0
0
عامل گرونی دولت
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
0
0
چه جمله ای نوشته تو متن:


۱۷ میلیون دستمزد کارگر میدی؟ انتظار داری باور کنیم؟
وقتی روغن گرون میشه، مقدار سود شما هم بیشتر میشه، چون درآمد تعویض روغنی ها، از سود فروش روغن و بقیه وسایله نه دستمزد تعوض روغن.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
0
0
گفتی باورکردیم،همش سوده،ازفروش روغن سوخته گرفته،تا،اجرت تعویض،درصدسودروغن،فیلتر،....هرکالایی که تعویض بشه حتی فیلتربنزین.بصورت لحظه ای..تااون قوطی وفیلترکه ضایعات میبره.
ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱
0
0
متاسفانه اکثریت تعویضی های روغن موتور میخواهند همان سودی که قبلا می بردند ببرند و فشار گرانی را به مشتری منتقل می کنند لیکن برخی دیگر رعایت حال مشتری را می کنند و توجه انها به حلال بودن و رضایت مشتری است کمتر سود می برند در عوض مشتری بیشتر بسویشان می اید بهرحال دنیا محل امتحان است خداوند میخواهد بندگانش را در شرایط مختلف ازمایش کند و ببیند چند مرده حلاج هستند خداوند اخر و عاقبت کسانی که به مردم سخت نمی گیرند و به سود کم و حلال اهمیت می دهند ختم بخیر کند.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}