اولویت شهرداری مشهد در مدیریت عالمانه و جهادی ویروس کرونا کاشت درخت به یاد شهدای شهرداری مشهد در باغ خاطره + ویدئو شهردار مشهد: فضاآرایی شهر را برای مناسبت‌ها به هیئت‌های هر محله واگذار می‌کنیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: امکان ایجاد یا انتقال یکی از مراکز سینمایی کشور به مشهد آماده‌سازی میدان فردوسی تا حرم مطهر برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین آبکوه مشهد نونوار می‌شود تکذیب ممنوعیت سفر با خودروی شخصی به مشهد در دهه پایانی صفر شهردار مشهد: ما به جوانان جامعه بدهکار هستیم ایجاد سایت ویژه بانوان در کمربند جنوبی مشهد در دستورکار مدیریت شهری حمایت شورای شهر از تأمین نیاز آموزشی دانش‌آموزان حاشیه شهر مشهد تنش آبی در مشهد تا ۲ سال آینده ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی به مشهد ممنوع شد (یکم مهرماه ۱۴۰۰) افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور در مشهد تجهیز و آماده سازی ۱۰ دستگاه اتوبوس برای انجام واکسیناسیون سیار درخواست امام جمعه مشهد از مردم برای استقبال از واکسیناسیون بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون کشور به بهره‌برداری رسید | راه‌اندازی اولین ناوگان سیار واکسیناسیون در مشهد شمار بیماران بدحال کرونایی خراسان رضوی به زیر ۴۰۰ نفر رسید | کاهش بستری‌های روزانه به ۲۲۵ نفر پرواز‌های ویژه اربعین فرودگاه مشهد روزانه چه تعداد است؟
خبر فوری

جریمه‌های آمدوشد شبانه همچنان پابرجاست

  • کد خبر: ۸۰۷۴۵
  • ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
جریمه‌های آمدوشد شبانه همچنان پابرجاست
رئیس پلیس راهور مشهد: لغو ممنوعیت تردد شبانه در مشهد هنوز ابلاغ نشده است.

مهدی عسکری | شهرآرانیوز؛ با وجود اینکه علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، از لغو محدودیت‌های تردد شبانه در شهر‌هایی که واکسیناسیون شبانه روزی انجام می‌شود، خبر داده و اعلام کرده که این ممنوعیت رسما لغو شده است، رئیس پلیس راهور مشهد اعلام کرد که جریمه‌های تردد شبانه در مشهد همچنان به قوت خود باقی است.

حسنعلی امیری در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه هنوز هیچ ابلاغی برای لغو ممنوعیت تردد شبانه در مشهد به دست ما نرسیده است، افزود: شهروندان مطلع باشند که تردد بعد از ساعت ۲۲ همچنان با اعمال قانون ۲۱۰ هزار تومانی همراه است.

 

وی در گفتگو با ایسنا نیز اعلام کرد که لغو محدودیت تردد شبانه در مشهد به شرط انجام واکسیناسیون خواهد بود. به گفته رئیس پلیس راهور مشهد، مرکز بهداشت اطلاعات افراد را به راهور اعلام خواهد کرد و با توجه به درج مشخصات این افراد در سامانه مراکز بهداشت، اسامی افراد از فهرست جریمه حذف می‌شود.

وی این را هم گفت که راهور تابع مصوبات ستاد کروناست و هرزمان که لغو محدودیت تردد شبانه را به صورت همگانی اعلام کند، پلیس آن را اجرا خواهد کرد. طبق اعلام رئیس پلیس راهور مشهد، این چند شب افزایش تردد رخ داده و میزان تردد‌ها نسبت به گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است و در مجموع هر شب حدود ۶۵ درصد تردد‌ها شامل جریمه شده است.

یک خبر و یک تکذیب

دیروز ایسنا با انتشار خبر دیگری از قول مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد که از سه شنبه شب (دیشب) ۳ مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در مشهد راه اندازی می‌شود. حمیدرضا‌رحیمی افزود: این مراکز در معلم ۷۵، فرامرز عباسی ۳ و صبای غربی ۱۱ واقع در سیدی قرار دارد. این در حالی است که طبق اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قرار بود بعد از ۲۲ شهریور مراکز شبانه روزی واکسیناسیون اعلام شود، اما این اعلام همچنان عملیاتی نشده است.

 

ساعاتی بعد از انتشار این خبر بود که همین مقام مسئول در گفتگو با کانال خبری اخبار خراسان اعلام کرد که برخی رسانه‌ها به اشتباه از راه‌اندازی ۳ مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در مشهد خبر داده اند، در حالی که فقط ۳ مرکز برای ایجاد مراکز شبانه‌روزی به استانداری معرفی شده است و دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا نیز راه اندازی مراکز شبانه‌روزی واکسیناسیون در مشهد را منوط به ابلاغ کتبی ستاد‌ملی عنوان کرده است.

 

به عبارتی دیگر ستاد استانی کرونا زمانی قادر به انجام دستورات است که به صورت کتبی از ستاد ملی کرونا ابلاغ شود و در مورد راه‌اندازی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون هنوز ابلاغی صورت گرفته است.
در این میان آنچه مشخص است این است که فعلا راه اندازی مراکز شبانه روزی واکسیناسیون نیز مانع از جریمه تردد شبانه نخواهد شد و این مسئله ظاهرا منوط به ابلاغ رسمی از سوی ستاد ملی و استانی کروناست.

هنوز لغو ممنوعیت تردد شبانه به پلیس ابلاغ نشده است

با وجود اینکه در پایتخت و طی شب‌های گذشته شاهد گسترش هرچه بیشتر ترافیک بعد از ساعت ۲۲ بوده ایم، دیروز سردار تیمور حسینی، جانشین فرمانده پلیس راهور ناجا، هم اعلام کرد که هنوز ابلاغیه لغو منع تردد شبانه به پلیس واصل نشده است و جریمه‌ها برای تردد شبانه ثبت می‌شود.

چالش دوباره جریمه‌ها

اگر یادتان باشد وقتی قرار بر اعمال جریمه‌های منع تردد شد، بسیاری از خودرو‌های تاکسی‌های برخط همانند اسنپ و تپسی و برخی سرویس‌های شبانه دستگاه‌های خصوصی و دولتی در سامانه ویژه‌ای ثبت نام کردند تا از فهرست جریمه‌ها حذف شوند. این، اما تمام ماجرا نبود و بسیاری از آن‌ها مشمول جریمه‌های چندمیلیونی شدند و فرایندی طولانی آغاز شد برای اثبات استفاده غیر شخصی، حضور در سرویس خدمات رسانی تاکسی‌های برخط و سرویس ادارات و دستگاه‌ها تا با اثبات موارد یادشده جریمه‌ها حذف شود.


ناگفته پیداست برای این مورد نیز می‌توان پای پرسش و چالش‌های متعددی را به میان آورد؛ اینکه اگر مالک خودرو در ساعات ممنوعیت تردد شبانه واکسن نزده باشد، اما یکی از اعضای خانواده، دوست یا آشنا را برای تزریق به یکی از مراکز شبانه روزی منتقل کرده باشد تکلیف چیست؟ معیار ثبت و انتقال فهرست افرادی که در ساعات شب واکسن تزریق کرده اند و تطبیق آن با وضعیت خودرویی که آن‌ها را به مراکز شبانه روزی منتقل کرده چگونه است و خلاصه اینکه ابعاد و کیفیت بخشش جریمه تردد شبانه برای خودرو‌ها چگونه خواهد بود؟


محمدجعفر صادقی، مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نیز اعلام کرد که به منظور افزایش سرعت در شناسایی بیماران مبتلا به کرونا، تاکنون بیش از ۴۳۷ هزار تست سریع در میان مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا تحت پوشش دانشگاه توزیع شده است.

واکسیناسیون گروه‌های هدف، با سرعت در حال اجراست

محمدجعفر صادقی، مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هم با اشاره به اینکه واکسیناسیون گروه‌های هدف، با سرعت در حال اجراست این گونه گفت که تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۹۰۰ هزار دز واکسن در مناطق تحت پوشش دانشگاه تزریق شده است.

کاهش تماس با سامانه ۱۹۱

به گفته زهرا اباصلتی، عضو ستاد اجرایی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، روند نزولی ابتلا به کرونا تماس با سامانه ۱۹۱ در مشهد را کاهش داده است.
همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت ۴۰۸ نفر در کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}