شهردار مشهد تاکید کرد؛ سرعت بخشیدن به اجرای فاز یک خط سه قطارشهری | قرارگاه نیروی کار خود را به ۲۰۰۰ نفر افزایش دهد هوای مشهد در وضعیت هشدار موتور‌های پیشران در اداره شهر شهردار مشهد: آموزش لازمه عملیات موفق و چندین سال راه مداوم است شهردار منطقه ۱۰ مشهد منصوب شد دافعه تات(الیت سابق) برای مردم مشهد کمتر شود ۲۶ میلیون مترمکعب پساب به‌نفع فضای سبز مشهد فقط ۴ درصد پیشرفت قطار مشهد-گلبهار در یک سال! آیا آلودگی در کمین منابع آب شرب مشهد و طرقبه است؟ سرپرست شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد معارفه شد انجام بیش از ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزارنفر سفر توسط خطوط قطارشهری طی ۶ ماه انتظار ۱۸ ساله اهالی روستای زیرکن برای گرما در سوز زمستان سامان‌دهی توس با محوریت ساکنان در دستورکار شورای ششم موج ششم کرونا در می‌زند طرح «هم‌کلاسی مهربان» به حاشیه مشهد رسید آمادگی بانک‌ها برای تأمین مالی آزادراه مشهد-مکه بهره‌برداری از درگاه جدید خدمات اینترنتی شهرداری مشهد عزم جدی شورای ششم برای افزایش ماندگاری زائر در مشهد رئیس شورای اسلامی مشهد: کار‌ها بدون کمک خیرین پیش نمی‌رود شهردار مشهد: زمینه ورود خیران به پروژه‌های شهری عام‌المنفعه آماده شود
خبر فوری
ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر باید حفظ شوند
عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهدمقدس گفت: ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، تحت هر شرایطی باید حفظ شوند و ترکیبی از زائر و مجاور را در کنار یکدیگر داشته باشیم.

به گزارش شهرآرانیوز، عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهدمقدس گفت: ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، تحت هر شرایطی باید حفظ شوند و ترکیبی از زائر و مجاور را در کنار یکدیگر داشته باشیم.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در حاشیه بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی سطح منطقه ثامن با بیان اینکه بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی طی ۲۵ سال اخیر با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است، اظهارکرد: این بافت، سبقه‌ای ۱۲۰۰ ساله دارد و لذا حفظ هویت تاریخی مشهد در این بافت از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

وی افزود: با این طرح، افرادی که سال‌های سال تعلق خاطر خاصی به محل سکونت خود در اطراف حرم مطهر رضوی داشتند و زندگی اجتماعی و فرهنگی خوبی را در جوار بارگاه منور امام‌رضا (ع) تجربه کرده بودند، بدون هیچ برنامه‌ای کوچ داده شدند.

کریمدادی با بیان اینکه رفتن ساکنان بومی موجب برهم خوردن هویت بافت شد و امروز دیگر از شهروندان اصیل مشهدی خبری نیست، گفت: در برنامه‌ریزی‌ها قرار بود که جمعیتی دوباره به این منطقه بازگردد، ولی این مهم آن‌گونه که باید محقق می‌شود چراکه نوع نگاه و کاربری‌ها عمدتا به تجاری و سکونتگاه‌های موقت و هتل تغییر پیدا کرده است.

عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهدمقدس با اشاره به افراد بومی که همچنان در بافت حضور دارند و ساکن هستند، تصریح کرد: این افراد با حضور خود پایبندی به بافت را ثابت کرده‌اند و شورای شهر تاکید دارد که این جمعیت تحت هر شرایطی باید حفظ شود تا ترکیبی از زائر و مجاور را در کنار یکدیگر داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}