ساعت و تاریخ بازی‌های هفته هشتم لیگ برتر انگلیس| رقابت جذاب لسترسیتی و منچستریونایتد در کینگ‌پاور فولاد سیرجان بر بام آسیا ایستاد ترابی بزرگ‌ترین خطر پرسپولیس برای الهلال| هشدار کنفدراسیون فوتبال آسیا به رقیب سعودی شکست استقلال ۵ روز مانده به بازی با هوادار درلیگ برتر حضور پررنگ ۴ تیم در تیم ملی زنان بسکتبال|وکیلی تنها نماینده تیم قهرمان شهرداری مشهد نایب قهرمان والیبال کارگران جهان جدال دوباره سیرجانی‌ها با العربی بر سر قهرمانی شوک بزرگ به تیم والیبال شهرداری ارومیه | هشدار‌هایی که جدی گرفته نمی‌شود؟ اشتباه بزرگ در خروج نام موسوی از استقلال| مجیدی در جناح راست ترافیک درست می‌کند؟ چرا وریا در لیست خروج شایعه‌سازان برای استقلال قرار می‌گیرد؟ پرسپولیس پول اسپانسر را پیش‌خور کرد؟ استقبال خوب عربستانی‌ها از پرسپولیس ساعت و تاریخ بازی پرسپولیس و الهلال در لیگ قهرمانان آسیا| دوئل یحیی و ژاردیم در ریاض مرادی در لیست مجیدی یا لیست خروج؟| مازاد جدید استقلال از استقلال بدون زمین تمرین تا حمایت مجیدی از آجورلو| اظهارات عجیب سرمربی استقلال! مقصر اعزام دیرهنگام پرسپولیس به عربستان کیست؟| سکوت عجیب صدری نظر قایدی درباره قیاس با علی کریمی| ستاره سابق استقلال، جادوگر جدید امارات پنجره شهرخودرو خراسان رضوی بسته شد+ عکس| عاقبت وعده‌های پوچ! وظایف سرمربی در کادرفنی بسکتبال چیست؟ برنامه دیدار‌های تیم ملی والیبال در قهرمانی جهان|هلند اولین رقیب ایران
خبر فوری
بهمنِ شیمیدر در روز دوم لیگ برتر بسکتبال زنان| پیروزی های یک امتیازی!
در روز دوم رقابت های لیگ برتر بسکتبال زنان برعکس روز دوم شاهد بازی های حساس و پایاپایی بودیم که به غیر شیمیدر، دو تیم شهرداری گرگان و آکادمی ای زی با یک اختلاف امتیاز توانستند از سد رقبای خود بگذرند.

گروه ورزش/شهرآرانیوز،  آخرین دیدار روز دوم سوپرلیگ بسکتبال بانوان از گروه الف بین شیمیدر قم و گروه بهمن در تالار بسکتبال آزادی تهران برگزار شد و تیم شیمیدرقم ۷۶ - ۵۶ گروه بهمن قهرمان دو ساله سوپرلیگ بانوان را شکست داد و در واقع بهمنِ شیمیدری ها بر سر دختران نازی طائرپور نازل شد.

کوارتر اول؛ کهکشانی‌ها!
تینا عیسائیان سبد اول را گرفت و خودش با پرتاب ۳ امتیازی حساب را ۵ بر صفر کرد. خداوردیان امتیاز بعدی شیمیدرقم را گرفت. پس از فائزه شهریاری، دلارام وکیلی یک پرتاب آزاد موفق داشت تا سبد اول بهمن تک‌امتیازی شود. اسماعیل‌زاده ستاره بعدی کهکشانی هاست که به امتیاز رسید. آنا بهشتیان برنده در جنگ نابرابر بازیکنان زیر سبد بود. در این بازی غیبت امیدیان و زهرا عدالت‌کار تاثیر خود را نشان داد و شیمیدر بازی را به زیر حلقه برد. یاسمن محمدی بهمن را به ۵ رساند، اما آنطرف ۳ امتیازی عبدالوند اختلاف را به ۱۰ افزایش داد. دو پرتاب آزاد خداوردیان را وکیلی جواب داد. عیسائیان ۳ امتیازی دومش را هم زد و در ثانیه‌های پایانی کوارتر اول، امتیازات او در همین وقت دورقمی شد. یک پرتاب آزاد وکیلی هم امتیازات تیم بهمن را به ۱۰ رساند! ۲۸ - ۱۰ پایان وقت نخست.

کوارتر دوم؛ بازگشت کیمیا
کیمیا یزدیان تهرانی با بهبود مصدومیتش به میدان آمد تا نتیجه ۳۰ - ۱۰ و سه برابر شود. عیسائیان همچنان در امتیازگیری موفق بود و بهشتیان یک تنه مبارزه می‌کرد. آیدا گل‌محمدی هم نام خود را به امتیازآوران شیمیدر ضمیمه کرد. روژانو محمودی نخستین ۳ امتیازی بهمن را زد و بهشتیان اختلاف را کمتر کرد، ولی وانه خچومیان اختلاف را دوباره به ۲۰ رساند. سبد بعدی گل‌محمدی را بهشتیان با دو‌پرتاب آزاد پاسخ داد. بعد از آن بهمن پایاپای جنگید. یاسمن دست بردار نبود تا بهمن ۱۶ - ۱۵ در کوارتر دوم برنده شد، اما این شیمیدر است که ۴۳ - ۲۶ برنده به رختکن رفت.

کوارتر سوم؛ طلوع حشمتی
شیمیدر بازهم امتیاز اول را گرفت، اما ریحانه حشمتی، ستاره جوان بهمن سرانجام دستش به سبد حریف رسید. ۳ امتیازی بهشتیان اختلاف را به ۱۲ کاهش داد! حشمتی بازهم سبد می‌گیرد، اما ۵ امتیاز پیاپی از خداوردیان و اسکندری اختلاف را دوباره زیاد کرد. ۳ امتیازی یاسمن محمدی مرهمی بر زخم‌های بهمن بود، اما شیمیدر ۶۸ - ۴۴ پیش افتاد.

کوارتر چهارم؛ درخشش تقی‌زاده
۴ امتیاز پیاپی مهسا تقی‌زاده آغازگر بازی در وقت پایانی بود. ۳ امتیازی بهشتیان بازی خوب او را کامل کرد. وکیلی هم برای بهمن امتیاز گرفت، اما فاصله آنقدر زیاد بود که دردی دوا نکرد. تقی‌زاده نشان داد در پرتاب‌های پیرامونی هم بازیکن قابلی است. آخرین سبد بازی تک پرتاب آزاد گل‌محمدی بود تا شیمیدر ۷۶ - ۵۶ بهمن را شکست دهد.
آناهیس خداوردیان با ۱۶ امتیاز ۵ ریباند، ۳ پاس گل و کارایی ۲۴ چهره برتر میدان شد.
در گروه بهمن، اما آنا بهشتیان با ۲۱ امتیاز و ۸ ریباند جنگ جانانه‌ای با شیمیدری‌ها داشت و بهترین بازیکن تیمش شد.

پیروزی شهرداری گرگان با یک اختلاف امتیاز
اما در دیگر دیدار‌ها در گروه الف، شهرداری گرگان و امرتات مقابل هم قرار گرفتند. در لحظات پایانی امرتات اختلاف را کاست و درخشش مریم شیرازی در امرتات به خوبی نمایان بود. هیجان بازی به حدی بالا بود که بازیکنی مثل پریسا کرمی تخلف دبل داد! یک خطای غیر ورزشی، اما کافی بود تا خود کرمی امتیاز مهمی بگیرد. او و غزلم لکی دو امتیاز دیگر از چهار پرتاب خود گرفتند. در فاصله ۷ ثانیه به پایان بازی سروناز احمدی پرتاب ۳ امتیازی مهمی زد تا اختلاف به حداقل برسد. در فاصله باقیمانده و در حالی که به نظر می‌رسید امرتاتی‌ها با خطا زمان مالکیت را می‌گیرند، این اتفاق نیفتاد تا شهرداری ۶۹ - ۶۸ برنده شود.
غزل ملکی با ۱۰ امتیاز و ۱۱ ریباند دابل دابل کرد و چهره برتر شد. مریم شیرازی با ۲۲ امتیاز امتیازآورتربن بازیکن بود و زهرا منافی با ۱۳ امتیاز و ۱۲ ریباند دابل دابل کرد و با کارایی ۱۸ روز خوبی داشت.

پیروزی میلیمتری ای زی بسکتبال‌
در دیگر دیدار روز دوم تیم بسکتبال آکادمی ایزی بسکتبال ۶۹ - ۶۸ برابر سپهرداد تهران به برتری رسید تا نخستین برد فصل خود را جشن بگیرد.
اوج حساسیت این دیدار در ثانیه‌های پایانی بود که ای‌زی بسکتبال ۶۹ - ۶۱ پیش افتاده بود، اما سپهرداد بی محابا یورش آورد. ۲ پرتاب آزاد سارا الهیار اختلاف را کمتر کرد و لحظاتی بعد او سه پرتاب آزاد دیگر به دست آورد و دو پرتاب دیگر را هم گل کرد.
پس از دو تایم اوت، در بدترین موقع ای‌زی بسکتبال ترن‌اوور داد تا مریم محمد بیگی این بار با پرتابی ۳ امتیازی اختلاف را به حداقل برساند، اما دیگر زمانی برای شاگردان پوران عباسی نمانده بود و زهرا اسلام زاده و تیمش به نخستین پیروزی فصل خود دست یافتند.
فرناز خدامرادی فوروارد قدرتی ای‌زی بسکتبال با ۲۴ امتیاز، ۱۴ ریباند و ۴ پاس گل کارایی ۳۰ داشت و چهره برجسته میدان شناخته شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}