نوشیدنی تلخ که ریزش مو را درمان می کند! خالی کردن مغازه با لباس پلیس! + فیلم ویدئو | گوشی قاپی از خبرنگار مصری حین پخش زنده! به کودکان شیر پرچرب بدهیم یا کم چرب؟ هنگام آلودگی هوا این میوه‌ها را حتما بخورید چرا در زمستان به سختی از خواب بیدار می‌شویم؟ بعد از جراحی دندان چه غذا‌هایی بخوریم؟ ماجرای قتل مرد تاجر توسط یک استاد دانشگاه هنرستان هنرهای زیبای دخترانه در مشهد راه‌اندازی می‌شود پیگیری ماجرای خودسوزی فرزند شهید در کهگیلویه و بویراحمد توسط استاندار تسهیلات جدید «سازمان تامین اجتماعی» برای صاحبان بیمه‌شدگان خاص، حرف و مشاغل آزاد سازمان استخدامی: واکسن کرونا اجباری است! | وزارت بهداشت: واکسن اختیاری است! علت ورم پا چیست؟+ راه‌های درمان آخرین آمار کرونا تا ۲۷ مهر؛ ۱۳۳۰۸ ابتلای جدید کرونا در کشور | ۱۶۷ تن دیگر جان باختند ناگفته‌هایی درباره دندان عقل! شرط بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور و ماشین تا ۶ آبان ۱۴۰۰ آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در مشهد + جدول (۲۷ مهرماه ۱۴۰۰) موافقت قاطع نمایندگان با اجرای رتبه‌بندی معلمان (۲۷ مهرماه ۱۴۰۰)
خبر فوری
بازنشستگان تأمین اجتماعی مشکل پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی و درمان دارند
گرانی قیمت دارو‌ها و قبول نکردن نسخه‌های تأمین اجتماعی باعث شده تا بازنشستگان تأمین اجتماعی بیشتر هزینه و حقوق شان را بابت درمان بپردازند.

شهرآرانیوز - اضطراب بیمار شدن و رنج از دست دادن عزیزان آن در  اثر ابتلا به بیماری یک طرف و صف‌های سنگین آزمایشگاه‌ها و هزینه‌های کمرشکن داروهای ضروری از طرف دیگر اوضاع  را برای گروه‌های کم درآمد و بازنشستگان به شدت دشوار کرده است. 

گرچه مسئولان ادعا می‌کنند هزینه‌های درمان کرونا توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شود اما واقعیت زندگی مردم به خصوص کارگران و بازنشستگان چیز   دیگری است و امکانات به شدت محدود است.

آن طور که راستگو رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان فارس می گوید: هرچند که انجام همسان سازی حقوق بازنشستگان توانست رشد مناسبی در میزان حقوق بازنشستگان ایجاد کند اما متاسفانه افزایش ناگهانی نرخ تورم باعث شد تا شیرینی همسان سازی در کوتاه ترین مدت به کام کارگران و بازنشستگان تلخ شود.

رهن و اجاره بالا مشکلات کارگران را بیشتر کرده است

علی راستگو با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کارگران باید برای داشتن یک سرپناه و خانه در شهر شیراز سالیانه ۱۵۰ میلیون تومان بابت رهن و ماهیانه حدود ۲ میلیون تومان بابت میزان اجاره بپردازند ادامه می‌دهد: متاسفانه کارگران برای تشکیل یک زندگی و گذران زندگی با مشکل مواجه هستند.

هزینه زیاد درمان و دارو بازنشستگان

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با اشاره به اینکه نرخ لبنیات از اوایل سال جاری تاکنون بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است می‌گوید: قیمت یک ماست یک کیلویی به حدود ۴۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه در شرایط فعلی افزایش حقوق‌ها متناسب با گرانی‌ها انجام نشده است و کارگران و بازنشستگان در درمان و دیگر مسائل به شدت با مشکل مواجه اند بیان می‌کند: با توجه به اینکه بازنشستگان بیمه تکمیلی دارند، اما این افراد به محض درگیری با یک بیماری مانند کرونا و. باید هزینه‌های گزافی را بابت درمان بپردازند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان باید برای درمان و زنده ماندن هزینه‌های زیادی را بابت دارو بپردازند گفت: در صورتیکه به هر دلیل بایزنشستگان نتوانند داروی مورد نیاز را خریداری کنند از بین می‌روند.

بازنشستگان در تأمین دارو به شدت با مشکل مواجهند

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با اشاره به اینکه بازنشستگان برای تامین دارو به شدت با مشکل مواجه اند می افزاید: هرچند که بیمارستان هم در پذیرش بیماران با مشکل مواجه می شوند بنابراین این مهم سبب شده تا شرایط برای بازنشستگان پیش از پیش دشوار شود.

راستگو با بیان اینکه متاسفانه هزینه های بسیاری از داروهای بازنشستگان به صورت آزاد محاسبه می شود و بیشتر دارو ها هم شامل هزینه های بیمه ای نمی شود، می گوید: مسئولان باید تمهیداتی بیندیشند که هزینه های دارو کاهش یابد.

بیش از نیمی از حقوق بازنشستگان صرف خرید دارو می شود

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد بازنشستگان با بیماری پروستات دست و پنجه نرم می‌کنند، ادامه داد: هزینه تامین دارو پروستات برای دو ماه حدود دو میلیون تومان است  که متاسفانه هیچ کدام از این دارو‌ها هم شامل بیمه نمی‌شوند.

دبیر اجرائی خانه کارگر فارس با اشاره به اینکه میزان حقوق افرادی که با ۳۰ سال کار بازنشست می‌شوند حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است افزود: متاسفانه بازنشستگان بیش از ۵۰ درصد حقوقشان صرف خرید دارو می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه میزان حقوق بازنشستگان کفاف زندگی نمی‌دهد، ادامه می‌دهد: شورای عالی کار و نهاد‌های مربوطه باید میزان حقوق را به گونه‌ای تعیین کنند که بازنشستگان و کارگران در تامین معیشت با مشکل ماجه نشوند.

راستگو با بیان اینکه میزان حقوق کارگران باید میزان با تورم افزایش یابد افزود: متاسفانه دولتمردان هر زمان که قصد افزایش قیمت‌ها را دارند هیچ صحبتی از نرخ تورم نمی‌کنند، اما این در حالیست که در مسئولان در زمان افزایش حقوق کارگران عنوان می‌کنند که افزایش نرخ دستمزد تورم زا است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کارگران دارای خانه نیستند افزود: کارگران و بازنشستگان نمی‌دانند که حقوقشان را صرف اجاره خانه یا دیگر مسایل کنند.

دلیل ندارد بازنشستگان هزینه بیمه تکمیلی را پرداخت کنند

درویشی بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شیراز هم می گوید: صیانت و حفاظت از نیروی کار و بازنشستگان،مستمری بگیران،جایگاهی ارزشمند دارد و تامین اجتماعی بنا به وظیفه و رسالت خود حمایت از نیروی انسانی در مقابل پریشانی اقتصادی و کاهش درآمد بر اثر  سالمندی،ازکارافتادگی، بیماری و از همه مهمتر هزینه درمان را برعهده دارد و براساس ( ماده سه) قانون الزام « درمان مستقیم» هیچ دلیلی ندارد بازنشستگان هزینه بیمه تکمیلی را پرداخت کنند.

زهرا درویشی می افزاید: اما در حال حاضر بازنشستگان بخشی از مبلغ بیمه تکمیلی را می پردازند ، لذا بایستی در حوزه ضوابط و تعهدات قرارداد بیمه مکمل درمان تحول وسیعتری صورت گیرد و ۲درصد کسرشده از حقوق بازنشستگان جهت درمان به مبلغ پرداختی جهت بیمه تکمیلی افزوده شود تا از خدمات بیشتر درمان پاراکلینیکی، بستری، بهره‌مند وبزودی شاهد افزایش پرداخت هزینه های، نازایی ،زایمان ، سزارین ، دندان پزشکی ، ایتومتریت ها، تمپانومتری، دندان مصنوعی و هزینه بیماریهای روانی، عینک ،سمعک، ویلچر ، دست و پای مصنوعی و ... هستند.

رئیس اتحادیه بانوان کارگر فارس با اشاره به اینکه در شرایط فعلی سازمان تامین اجتماعی گرفتار انواع شرکت‌های مختلف ورشکسته شده است بیان کرد: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه گر باید به وظایف و ماموریت های اصلی خود در زمینه ارتقای روز افزون خدمات بپردازد.

وی با اشاره به اینکه منطقی نیست سازمان تامین اجتماعی در گیر مدیریت شرکت های مختلف زیان دیده شود می گوید: افزایش سطح کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای و درمانی و جلب رضایت نسبی افراد تحت پوشش باید یکی از اهداف مهم سازمان تامین اجتماعی در سال های آینده باشد.

درویشی در ادامه با اشاره به اینکه وجود تنها یک بیمارستان متعلق به سازمان تامین اجتماعی یکی از مشکلات و دغدغه های افراد تحت پوشش سازمان به شمار می رود تصریح می کند: تکمیل و اتمام بیمارستان در حال ساخت تجهیز و نوسازی و بروز رسانی تجهیزات از انتظارات افراد تحت پوشش این سازمان در استان به شمار می رود.

بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی فارس در ادامه با بیان اینکه، اجرای سه جانبه گرایی که اصلی پذیرفته شده در جهان و توصیه شده از سوی سازمان ها و مجامع بین‌المللی تخصصی کار و تامین اجتماعی و تشکلات است به عنوان روشی کارآمد برای اداره سازمان های بیمه گر همواره مد نظر مسئولان قرار گیرد.  و اجازه ندهند از بیرون سازمان، وظایفی غیر مرتبط و هزینه غیر اصولی به منابع سازمان تحمیل شود، بگونه ای که سازمان مجبور شود از تسهیلات بانکی و ذخایر و دارایی های خودش برای فروش استفاده کند.

منبع: ایلنا


اخبار ویژه بازنشسته‌ها در لینک زیر:

instagram.com/bazneshasteh.news

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بازنشسته
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
0
0
چرا فکر ما بازنشسته ها با 10 سال نیستید من در اوضاع کرونا بهمن 98 بعلت بیماری وشروع کرونا بعلت بیماری ریوی مجبور به بازنشستگی شدم آلن با حقوق 1200 هزارتومن و60 سال سن جایی به من کار نمیدن تو رو خدا حقوق مارو با 20 ساله ها برابر کنید از همه مسئولین تقاضا دارم مشکل ما رو حل کنن. به امید رفعت شما
بازنشسته
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
0
0
بخدا با حقوق 1200 هزارتومن نمیشه زندگی کرد به هر کی می‌پرسید فکری بحال ما کنید
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}