هر فعالیت بودجه‌ای شهر، باید پیوست مشارکت مردمی داشته باشد تجهیز زیر ساخت‌های شهری، منوط به مناسب سازی برای معلولان شهروند، مهم‌تر شرایط تردد معلولان در شهر باید آسان شود مشهد؛ از دیپلماسی زیارت تا گردشگری سلامت اشتغال زایی برای ۱۵ هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی به شرط جذب اعتبار اگر پرمصرف باشید، پله‌پله جریمه می‌شوید احتمال اجرای طرح زوج‌وفرد مشهد در نوروز ۱۴۰۱ مازوت‌سوزی مجاز در نیروگاه مشهد! مؤلفه‌های اخلاق اجتماعی در جامعه نباید در سرمایه گذاری انحصار ایجاد شود | چرا باید سرمایه گذار داخلی متهم شناخته شود؟! کاشت محصولات کشاورزی پاییزه در اولین بوستان کشاورزی شهری ایران جانمایی ایستگاه در مسیر قطار مشهد-گلبهار آلودگی هوای مشهد رو به افزایش (۶ آذر) تصویب مطالعات خط ۴ مترو مشهد بهره‌گیری از خرد جمعی در دستورکار مدیریت شهری مشهد کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند حاکمیت اخلاق است جلوگیری از رفت‌وآمد خودروهای بدون معاینه فنی در مشهد شهردار مشهد: ورزش همگانی زمینه‌ساز نشاط و سلامت جامعه است
خبر فوری

شهرداری مناطق مشهد؛ پیشانی خدمت به مردم

  • کد خبر: ۸۴۴۲۲
  • ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
شهرداری مناطق مشهد؛ پیشانی خدمت به مردم
شهردار مشهد در نشست تکریم و معارفه شهردار منطقه ۱۰: شهرداری مناطق پیشانی خدمت به مردم است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ دیروز جلسه تکریم و معارفه شهردار منطقه ۱۰ در سالن شهدای شهرداری مشهد با حضور شهردار مشهد و مدیران شهرداری و اعضای کمیته نظارتی این منطقه برگزار شد و عبدا... ارجائی پس از قدردانی از زحمات احمد حافظ در زمان تصدی پست شهرداری منطقه ۱۰، حکم سعید اکبریان را به‌عنوان شهردار این منطقه به وی اعطا کرد تا اولین شهردار مناطق کلان شهر مشهد در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد و مدیریت جدید شهری کار خود را آغاز کند.

شهردار مشهد در این مراسم شهرداری مناطق را پیشانی خدمت به مردم دانست و با تأکید بر تقویت شهرداری‌های مناطق گفت: بار‌ها اعلام کرده‌ایم و برآن تأکید داریم که وجه تمایز مشهد با سایر نقاط کشور نعمت وجود حضرت رضا (ع) است و خدمتگزاران در این شهر مدال افتخار نوکری امام مهربانی‌ها را بر سینه دارند.

عبدا... ارجائی افزود: دوره ششم مدیریت شهری از همان ابتدا و قبل از انتخاب شهردار، نشان داد رفتاری عالمانه دارد و بر اساس همین رفتار، سیاست‌های اصلی خود را در ۱۷ بند به نامزد‌هایی که برای پست شهردار در نظر داشت، اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این رفتار را بار اول بود که در تارک مدیریت شهری کشور می‌دیدیم، ادامه داد: این موضوع سبب شد تا خط‌دهی اصلی مدیریت شهری در ۴ سال آینده برنامه محوری باشد.

ارجائی تصریح کرد: با توجه به این مهم، زمانی که به عنوان نامزد پست شهردارانتخاب شدم، سیاست‌های دوره جدید مدیریت شهری را در قالب ۱۹ گزاره چشم اندازی و ۱۸ چرخش تحول آفرین به شورای شهر ارائه دادم.

شهردار مشهد ادامه داد:اکنون نیز تلاش داریم در طی ۴ سال به هر میزان که امام‌رضا (ع) توفیق داد، این برنامه را که میثاق ما و شورای اسلامی شهر است، اجرایی کنیم.

ارجائی با بیان اینکه انتخاب همکاران نیز با توجه به همین برنامه‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در این مسیر اعتماد به نیرو‌های دانشی و جوان داخل شهرداری در اولویت قرار دارد و برای تحقق آن فهرست تمامی جوانان دهه شصت و هفتادی مدیریت شهری با پارامتر‌هایی مشخص در حال پالایش است.

وی گفت: برای تمرکز در کار ارزیابی، یکی از بهترین کانون‌های ارزیابی را برای همکاری به کار گرفته ایم تا درکنار انجام کار میان مدت ارزیابی همکاران، ظرفیت‌های درون شهری مشهدالرضا (ع) را شناسایی و این تجارب را برای ایجاد یک کانون ارزیابی به ما منتقل کنند.

شهردار مشهد افزود: افرادی که برای همکاری انتخاب می‌شوند، پس از بررسی‌های اولیه برای انجام آزمون به کانون ارزیابی فوق معرفی می‌شوند؛ البته این آزمون درصدی از شاخص‌ها را در بر می‌گیرد، اما در مجموع راهگشاست.

ارجائی با بیان اینکه در ارزیابی‌های انجام شده افرادی با مدارک تحصیلی و تخصص‌های بسیار عالی فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های معتبر کشور در لایه‌های کارشناسی شهرداری شناسایی شده‌اند، اضافه کرد: این افراد قرار نیست کارشناس بمانند، بلکه باید رشد کنند و از ظرفیت‌هایشان استفاده شود.

وی تصریح کرد: معتقدیم باید حلقه‌های بسته باز شود و همان‌طور که حضرت آقا فرمودند، از ظرفیت‌های جوانان برای خدمت بهتر به مردم بهره گرفته شود.

به جوانان با دانش شهرداری امیدوارم

ارجائی با اشاره به اینکه به جوانان با دانشی که در بدنه شهرداری حضور دارند بسیار امیدوارم، اظهارکرد: البته تغییرات ما گسترده نخواهد بود، بلکه براساس نیاز یا وجود مشکل در خدمت رسانی به زائران و مجاوران تغییر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند چرا کمیته انتصابات در شهرداری ایجاد نشده است، افزود: بار‌ها اعلام کرده‌ام کمیته انتصابات را کسی ایجاد می‌کند که برنامه اش تغییرات گسترده است، در حالی که برنامه ما این نیست، بلکه تغییر به‌ضرورت است و در مجموع به‌دنبال جا برای افراد نمی‌گردیم.

وی ادامه داد: شهرداری سازمانی سیاسی نیست، بلکه سازمانی تخصصی برای خدمات رسانی به مردم است؛ بنابراین کارکنانش ابتدا باید پاک‌دست، متعهد و متخصص باشند، زیرا اگر ما از کار مردم سر در نیاوریم و به‌موقع تصمیم نگیریم، خدمت رسانی به مردم دچار مشکل می‌شود.

شهردار مشهد در ادامه با قدردانی از تلاش‌های آقای احمد حافظ شهردار سابق منطقه ۱۰ گفت: مهندس حافظ را از قبل می‌شناسم؛ وی فردی فعال بود که از زحمات و تلاش‌هایش قدردانی و تشکر می‌کنیم.

ارجائی اضافه کرد: مهندس اکبریان که اکنون به عنوان شهردار منطقه ۱۰ انتخاب شده، فردی جوان، اما باتجربه و کارآزموده است که در کنار توانمندی و تخصص بالا، ولایی و ارادتمند علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) است.

وی با بیان اینکه تغییر در ساختار شهرداری‌های مناطق را از منطقه ۱۰ آغاز خواهیم کرد، افزود: در مجموع چند سیاست کلی برای مناطق در نظر داریم که تقویت مناطق چه از لحاظ نیروی انسانی و چه سطح اختیارات جزو اولویت‌های قطعی در این دوره است.

شهردار مشهد تصریح کرد: از شهردار جدید منطقه ۱۰ می‌خواهیم با هماهنگی با معاونت برنامه‌ریزی در همین ابتدای کار تغییر ساختار برای تقویت خدمات در این منطقه را مورد توجه قرار دهد.

ارجائی ادامه داد: سه ماموریت اصلی برای شهردار منطقه ۱۰ در نظر داریم؛ ابتدا خدمت به مردم، دوم قانون محوری و سوم حمایت از سرمایه گذاری؛ این سه مأموریت اصلی باید در کنار سایر وظایف مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود در منطقه ۱۰ باید مورد استفاده قرارگیرد، خاطرنشان کرد: درآمد‌های این منطقه متناسب با ظرفیت‌های آن نیست؛ بنابراین باید با شناسایی ظرفیت‌ها یک جهش درآمدی در این منطقه ایجاد شود.

شهردار مشهد افزود: برخی محلات منطقه ۱۰ نیازمند فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بیشتری است که برای رفع این کمبود باید ساختار فرهنگی و اجتماعی منطقه ۱۰ تقویت شود.

ارجائی با اشاره به اینکه شهرداران مناطق باید زیر و بم منطقه خود را بدانند، تصریح کرد: پیشنهاد دهنده اصلی پروژه‌های منطقه، شهردار منطقه است و به شهرداران مناطق اختیارات بیشتری می‌دهیم، اما در مقابل طرف حساب ما نیز شهردار منطقه است.

وی ادامه داد: در نهایت آن چیز که باید سرلوحه کار همکارانم قرار بگیرد، توجه به حق‌الناس و بیت‌المال است؛ موضوعی که نیازمند توجه ویژه است.

جابه‌جایی مدیران لازمه پویایی و نشاط است

همچنین عضو شورای اسلامی شهر مشهد و کمیته نظارتی شهرداری منطقه ۱۰ در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های احمد حافظ، گفت: قطعا در همه دستگاه‌ها تغییرات و جابه‌جایی وجود دارد، زیرا لازمه پویایی و نشاط است.

غلامحسین صاحبی افزود: با توجه به نبود مدیریت یکپارچه شهری، کار در شهرداری سخت است؛ شهردار پس از انتخاب شورای اسلامی شهر توسط شورا انتخاب و سپس شهرداران مناطق توسط شهردار منتخب شورا منصوب می‌شوند؛ برهمین اساس همه کار‌ها پای شورا نوشته می‌شود.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد و کمیته نظارتی شهرداری منطقه ۱۰ تصریح کرد: اگر برای مردم مشکل ایجاد شود، این مشکلات به پای نظام نوشته می‌شود که این موضوع وظیفه ما را برای خدمت به مردم سنگین‌تر می‌کند تا با انجام کار درست باعث نارضایتی مردم نشویم.

صاحبی با اشاره به انتخاب اکبریان به‌عنوان شهردار منطقه ۱۰ اظهار کرد: وی از نیرو‌های قدیمی و جزو بدنه شهرداری است که در بخش حاشیه شهر نیز فعالیت داشته است؛ بنابراین امیدواریم این تجارب در رفع مشکلات منطقه ۱۰ که بخشی از آن به حاشیه شهر برمی گردد، مؤثر باشد.

در ادامه این مراسم، احمد حافظ، شهردار سابق منطقه ۱۰ نیز گفت: در حوزه درآمدی سال اول ۱۰۵ درصد، سال دوم ۱۰۵.۸ درصد و سال سوم حضورم ۱۱۵ درصد تحقق درآمد را در منطقه ۱۰ شاهد بوده‌ایم؛ همچنین در حوزه املاک در این مدت مشکل ورودی محله رازی پس از ۱۲ سال برطرف و این محل در کنار محله خادم‌الشریعه بازگشایی شد.
سعید اکبریان، شهردار منطقه ۱۰ نیز با تشکر از اعتماد شهردار برای سپردن این مسئولیت به وی ادامه داد: امیدوارم به‌عنوان خدمتگزار به زائران و مجاوران با نگاهی جهادی و مشارکت همه ذی نفعان شاهد توسعه و پیشرفت این منطقه باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}