پرداخت ۲۰۰میلیون تومان وام ساخت مسکن به روستاییان + فیلم مدیرعامل جدید ایران‌ خودرو کیست؟ ارزش سهام عدالت امروز شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ | ارزش سهام عدالت افزایش یافت شاخص کل بورس امروز شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ |  چراغ بورس سبز شد زمان واریز یارانه معیشتی بهمن‌ماه ۱۴۰۰ مشخص شد پرداخت وام تا ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن، دو روزه در بانک صادرات + شرایط و مدارک لازم (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) نتایج  قرعه‌کشی فروش فوق العاده ایران خودرو (پژو پارس، دنا و پژو ۲۰۷) امروز ۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ اعلام شد + اسامی برندگان استخدام بانک رفاه کارگران + لینک ثبت‌نام و مدارک لازم (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به تعویق افتاد! چرا؟ (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز شنبه (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) + جدول واریز سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت برای سهامداران تا پایان سال + جزئیات (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) تامین اجتماعی نمی‌تواند عیدی به اندازه‌ی کارگران به بازنشستگان پرداخت کند (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) مبلغ یارانه جدید مشخص شد؛ خانواده ۴نفره ٨٠٠هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) قرعه‌کشی فروش فوق العاده ایران خودرو (پژو پارس، دنا و پژو ۲۰۷) امروز ۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ + جزئیات پرداخت وام تا ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن آغاز شد (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز شنبه (۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) + جدول عجیب‌ترین پیش‌بینی از قیمت بیت‌کوین | اتریوم به ۱۵۰ هزار دلار می‌رسد؟ قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه (۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) + جدول اینفوگرافیک | واجدین شرایط دریافت بانک بدون ضامن در بانک‌های دولتی پیش بینی روند بورس تا انتهای سال ۱۴۰۰ | در بهار آینده بازار سبز می‌شود؟
خبر فوری
سامانه ثمن در دسترس قرار گرفت | ثبت‌نام جهش مسکن از ساعت ۱۲ امروز ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ آغاز شد
ثبت‌نام دور جدید مسکن از ساعت ۱۲ امروز (چهارشنبه) در ۳۱ استان با ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط در سامانه جدید «ثمن» آغاز و تا یک ماه ادامه دارد.

به گزارش شهرآرانیوز، قصد دولت سیزدهم بر این است که با ساخت چهار میلیون واحد مسکونی، کسری مسکن در کشور را جبران کند. آنطور که از اولین جلسه شورای عالی مسکن مشخص شد کار با ساخت دو میلیون مسکن آغاز خواهد شد.

برای ثبت‌نام باید به کجا مراجعه کرد؟

ثبت‌نام از طریق سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir انجام می‌شود.

ثبت نام از چه زمانی آغاز می‌شود؟

ثبت نام متقاضیان از ساعت ۱۲ امروز در سامانه ثمن انجام شده و پیش از این ساعت، این سایت در دسترس نخواهد بود.

برای ثبت‌نام تا چه زمان مهلت دارند؟

متقاضیان تا یک ماه فرصت دارند برای ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

البته گفته می‌شود در صورت تامین زمین در شهر‌های جدید احتمال تمدید زمان ثبت‌نام وجود دارد.

کدام دسته از متقاضیان می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند؟

همان ۴ شرط قدیمی ثبت نام در طرح‌های دولتی در این دور هم وجود دارد. نخست سبز بودن فرم «ج» متقاضی به این معنا که از ابتدای انقلاب تاکنون از امکانات دولتی یا یارانه‌ای بخش مسکن و زمین و وام مسکن استفاده نکرده باشد، متأهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا و نداشتن مالکیت خصوصی املاک یا مسکن از جمله شروط اولیه ثبت نام است.

روند بررسی ثبت‌نام متقاضی در این دور چگونه است؟

در مرحله اول ثبت نام اطلاعات هویتی سرپرست خانوار یا متقاضی اخذ می‌شود و همچنین متقاضی باید اطلاعات افراد تحت قیومیت و تحت کنترل خود را درج کند. واجد شرایط بودن متقاضی بعد از بررسی شرایط وی به او پیامک می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود که به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها یا بنیاد مسکن مراجعه حضوری داشته باشند و مدارک سکونت در شهر مورد تقاضا را ارائه دهند. مرحله بعد نیز معرفی به بانک عامل و افتتاح حساب سپرده است و در نهایت متقاضی به پروژه‌های در حال احداث ارجاع داده می‌شود.

تغییرات احتمالی در شرایط ثبت نام در این دور چیست؟

ساخت مسکن به صورت متقاضی محور انجام خواهد شد و دولت قرار است محدودیت‌های مربوط به «فرم ج» را اصلاح کند، اما تا تغییر اصلاحات مربوط به فرم ج خانوارها، در این دور از ثبت‌نام هم شرایط مثل باقی طرح‌های حمایتی در دولت‌های گذشته است

وزیر راه و شهرسازی درباره اصلاح محدودیت‌های مربوط به فرم «ج» گفته است: «نیاز به تغییراتی در فرم «ج» هست که به دنبال آن تغییرات هستیم. اگر کسی پیشتر خانه داشته و اکنون ندارد و اگر کسی ازدواج نکرده، اما قصد ازدواج دارد (افراد مجرد) نیز باید بتواند از تسهیلات بهره‌مند شود.»

وام و اقساط مسکن ۴ میلیونی چقدر است؟

هنوز جزئیات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه‌های طرح جهش تولید مسکن برای دهک‌های مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده است، اما به گفته وزیر راه و شهرسازی رقم تسهیلات اعطایی در شهر‌ها ۴۵۰ میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می‌شود. همچنین وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تلاش می‌کند حداکثر کمک را به دهک‌های یک تا سه داشته باشد. بر این اساس برای دهک‌های اول تا سوم، شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر و مسکن روستایی حداکثر مساعدت دولت انجام می‌شود. این تسهیلات شامل زمین رایگان، کاهش نرخ سود تسهیلات، افزایش میزان وام نسبت به قیمت تمام شده، تخفیف یا معافیت از هزینه‌های خدمات مهندسی است.

ساخت خانه‌های مسکن ۴ میلیونی چقدر طول می‌کشد؟

ساخت و تحویل ۴ میلیون واحد مسکونی در طی چهار سال و در طول فعالیت دولت سیزدهم انجام خواهد شد.

آنطور که «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی گفته است: اگر بخواهیم به برنامه زمانبندی که تحویل ۴ میلیون واحد مسکونی تا پایان دولت سیزدهم است برسیم، باید احداث ۲ میلیون واحد مسکونی را شروع کنیم، چون ساخت مسکن یک سال و نیم تا ۲ سال طول می‌کشد؛ حدود ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را در این طرح مردم (بخش خصوصی) می‌سازد و حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی باید از سوی دولت ساخته شود.

تفاوت رقم تسهیلات در مسکن ملی و طرح ۴ میلیون واحد مسکونی چقدر است؟

میزان آورده اولیه در طرح مسکن ملی ۴۰ میلیون تومان و میزان وام دریافتی متقاضیان ۱۵۰ میلیون تومان بود که به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ اما پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در این طرح این است که عدد تسهیلات و کارمزد آن متفاوت باشد و بر اساس گروه درآمدی و توان خانوار‌ها تنظیم شود.

متقاضیان در طرح مسکن ملی سود ۱۸ درصدی بعد از دریافت وام پرداخت می‌کردند، اما آنچه تا الان از منابع غیر رسمی عنوان شده این است که سود تسهیلات در وام مسکن ۴ میلیونی بین ۱۲ تا ۱۵ درصد است. بر این اساس قرار است پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درباره میزان آورده متقاضی و تسهیلات اعطایی ۴۰۰ میلیون تومانی در شهر‌ها در شورای عالی پول بررسی شود.

اکنون بر اساس قیمت تمام شده و دشواری انجام کار از نظر تراکم و ارتفاع ساختمان در شهر‌های مختلف یک جدول متغیر از نظر میزان تسهیلات پیشنهاد به همراه کارمزد تسهیلات، پیشنهاد شده است. چنانچه پیشنهاد‌های ارایه شده با موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تایید و مصوب شود، اطلاع رسانی عمومی خواهد شد. تسهیلات در نظر گرفته شده در سال نیز برای تامین مالی این پروژه۳۶۰ هزار میلیارد تومان است و این عدد متناسب با تورم در سال‌های آتی افزایش پیدا می‌کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
مجید
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
نمیشه ثبت نام کرد،بعد اینکه کد ملی رو میزنی هیچ چیز نمیاد
محمود مرادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
سلام مستاجرم خیلی ممنون ازبرنامه ریزی این دولت عزیز
مرضیه جنگجو قره چه
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
سلام دارای یک فرزندم وتحت پوشش کمیته،سر پناهی ندارم.
صمدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
سلام از ساعت ۱۵ در سایت مسکن ملی امروز اقدام به ثبت نام کردم کد تایید هم با پیامک دریافت کردم اما متاسفانه اصلا موفق به ثبت نام نهایی نشدم فقط با تاکید بیان میکنم به والله خدا را ناخشنود میکنید به دلیل تلف شدن فقط و به هم ریختن روان متقاضیان از مستاجری که عذاب میکشیم این عذاب هم مضاعف بر عذابهای دیگر خدا نگذرد از کسانی که از سال نود تاکنون بخاطر این منع ثبت نامها نگذاشتند و اکنون هم نمیگذارند از مستاجری خلاص بشم خدایا خودت از این وضعیت نجاتم بده و وگذار میکنم به خودت بندگانت که دست به یاریمان را نمیگیرند سیده صمدی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
سلام چرا توی ثبت نام مسکن استان گلستان شهرستان‌گنبدکاووس نیست !!؟؟ دلیلش چیه؟ یا گنبدیا بی نیاز از مسکنن ؟!
سولماز فراهانی
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
من سال پیش دچار معلولیت از ناحیه چشم و دست شدم و هنوز تحت پوشش بهزیستی نیستم ولی میخوام برم اقدام کنم حالا تو فرم نوشتم نیستم و نمی‌دونم درسته یا خیر
حامدحسینخانی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
بنده نه در تمام عمرم صاحب چیزی بودم ویا هستم ،ودر دوره ثبل ثبت نام کردم ومسکن ملی شامل من نشده ،چرا وبه چه دلیل
روح انگیز خوشروش
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
0
0
سلام صاحب یک فرزنده دخترم و تخته پوشش کمیته هستم سر منتهی ندارم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
0
0
آیا مردان خود سرپرست با سن بالای چهل سال که متاسفانه به علت شرایط مجرد مانده اند امکان ثبت نام در طرح مسکن ملی را می توانند داشته باشند
سمیه دانش یزدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
0
0
سلام.خیلی خیلی ممنونم از این طرح حمایتی.فقط خواهش میکنم از آورده اولیه متقاضی که باید ۴۰ میلیون باشه برای اونای مث من که ندارم نبود.مسکن ملی هم حائز شرایط شدم بخاطر نداشتن ۴۰ تومن انصراف دادم.من زنی خودسرپرستم
مسعود
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
0
0
سلام .کلاله هم ثبت نام ندارد .چرا
افسانه جعفرزاده
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
0
0
باسلام من نوبت قبل در طرح ملی مسکن همسرم را ثبت نام کردم ولی بیش از شش ماه است ثبت نام کردم وهر وقت پیگیری می کنم نوشته در حال استعلام الان هم میخوام ثبت نام در سامانه ثمن‌ انجام بدم پیام میده که قبلا ثبت نام کردید پیگیری یا ثبت نام قبلی رو حذف کنید تا بتوانید ثبت نام کنید حالا چکار کنم منتظر استعلام باشم یا ثبت نام قبلی رو حذف کنم مجدد ثبت نام کنم یا فرقی نمی کنه همون ثبت نام طرح مسکن ملی کافیه منتظر جواب استعلام باشیم ممنون میشم پاسخ بدید
فاطه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
0
0
ساوه چرا تو لیست نیس با وجود شهرک صنعتیش همه مهاجر وکارگر هستن چطوری به فکر قشر کم درآمد هستین نمیدونم کدوم شهرستان هارو اولویت قرار بدین کمر کارگرها خم شده از فشار کرایه خونه های بالا مگه کارگر چقد حقوقشه.
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
1
چراشهرمشهدجزلیست انتخابی استان خراسان رضوی نیست ما کدوم شهر روباید انتخاب کنیم
علی کوهدشت لرستان
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
سلام من نه چهل میلیون دارم ونه ضامن وپنجاه دوسال سن ومتاهل ویک سانتی مترزمین ندارم و کلاهبرداری بیست سال پیش هرچه داشتم برد.وقراربودزمین به من بدهد وابسته 1394/8/9درزندان است وصال من وچندنفررابرده ولرم دولتی راکشیده ومحکوم شده به پرداخت زمین ولی چونکه فقط اورادرزندان نگه داشتن واموال داردوضامن گذاشته هیچ اکثرا بیرون است. چکار کنیم
عرشیا
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
ساوه هم ثبت نام نداره با این که شهر صنعتی بزرگی داره و همه مهاجر هستندو مستاجر
شمس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
وارد سیت میشی چیزی نماید 2روزه چنینه
ضرغام جرغه قره بلاغی اینالو
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
ما درحال حاضر خانواده ۵نفره هستیم که حدود ۱۰سال هست که مستاجریم دراستان فارس شهر فسا
غلامرضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
0
0
من 40 سالم هرچی داشتم خرج دکتر مادرم کردم هنوزم نتونستم یک متر زمین بخرم دوتاهم بچه دارم
shapoor
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
0
0
خونه ندارم همین توضیح نیاز نیست
Gh r
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
با سلام .دولتی که نمیتواند اولا بایک کد ملی اطلاعات افراد بدون مسکن و زمین را استخراج کند دوما: مردی که متارکه کرده و تنها وبی پناه الان در منزل یکی ار اقوام فقط جا خواب دترد حالا قولنامه واطلاعات مالک و اون شرایط نهضت مسکن رو چطور تهیه کند در دو فیلد یا سه فیلد هم اون شرایط را میتونستید بگنجانید
سیروس ایثاری
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
خانه ندارم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
0
0
خدا قوت انسانهای با اعتماد وابرمند درطرنسمن کارکنان دولت خدمتگذاران صدیق واقعا دصدررهرشرایطینیت خدمت بم ردم وهموطن وظیفه ملی ابنجانبه مریم شرنسب دربیمارستان صدرولیعصر وبیمارستان شهدای پاکدشت ودرمانگاه سهرری مسغول خدمت بوده وه
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۰
0
0
سلام من چندسال ساکن کرج بودم الان ۲سال ساکن فردیس هستم چرا برای شهر کرج ثبت نامی نیست من باید چکار کنم راهنمایی کنید لطفا
شیما
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۰
0
0
سلام.ما قبلا خونه داشتیم اما فروختیم و گرفتار بورس شدیم پولمون رفت هیچ خونه هم چند برابر شد الان تکلیف ما چیه باید تا ابد مستاجر بمونیم؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۲
0
0
سلام چرا تو اخبار رسانه ای اعلام میکنید مجردای بالای ۱۸ سال میتوند برای مسکن ثبت نام کنند ولی تو سامانه نوشته بالا ۳۵ سال قبو ل میکنند الان من ۳۲ساله سامانه قبول نمیکند میشه توضیح بدید
داود‌انصاری
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
0
0
من‌شماره‌موبایل‌به‌نامم‌نیست‌ولی‌ده‌سال‌با‌این‌شماره‌که‌به‌نام‌پسرم‌میباشد‌کار‌میکنم‌حتی‌عملیات‌بانکی‌ولی‌سایت‌مسکن‌دایم‌اعلام‌میکند‌شماره‌اشتباهه
مهدی امینی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
0
0
شخصی که به علت مترکه و داشتن فرزند الان منزل پدری زندانیه به علت مهریه و گرانی هزار برابری سکه و سو استفاده زنان چطور قولنامه جور کنه دولت همش فکر خانم هاست و پولهای حرامی که از مهریه می خورن پدر مردها رو در اوردن با این قوانین مندرس و قدیمی
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
0
منکه 17سال مستاجرم هیچی ندارم دیگه چیزی ندارم بگم..
ولی دولت شرایط انقدرسخت گذاشته که
امثال ماها نتونه
حتی ثبت نام بکنه...تابرسه به چیزای دیگه..
الان سامانه ثبت نام اصلا جواب نمیده
واقعامتاسفم......
عهدیه
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۱
0
0
سلام ما تمام این شرایط داریم ولی ما خونه پدرشوهرم ساکن هستیم واجاره میدیم واجاره نامه نداریم ولی قولنامه دستی داریم ده ساله اینجا ساکنین میتونیم ماهم خونه ثبت نام کنیم یاخیر میشه راهنمایی کنید ممنون
سلیمان ملکوتیان
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
0
0
سلام به مسئولانی که با الگو قرار دادن خودشان ۹۰درصد ملت را از اعتقاد و ایمان به خداوند متعال دور کردند و خودشان در بالا شهر تهران و لواسان زمین و خونه گرفتن و به ملت یه کپر در ناکجا آباد با وام و قسط و قرض دادن و هزار تا بند و تبصره کنار خونه دار شدن مردم بدبخت میگذارن ،آخرش که چی یه معلم بازنشسته و عیالوار مستاجر با این طرحهای شما بره جهنم و شما با این همه خونه و ثروت برین بهشت. حرامتون باشه و حضرت حق مطمئن باشید انتقام سختی از شما خواهد گرفت.میخوای چاپ کن میخوای نکن ،همین که یه نفر هم بخونه بسه.یه شاهدم در درگاه الهی کافیه.
سهیلا حامدی طبری
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
0
0
من در سال ۹۸ ثبت نام برای مسکن اجتماعی کردم،ولی مشکلی در فرم ج، مانع از پیگیری شد.خواهش میکنم در صورت اعتراضیه، انجام دهید.
نجات علی دهقان
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
0
0
با سلام وخسته نباشید... جواب استعلام چقدر طول میکشه بیشتر از بیست روزه که ثبت نام کردم ولی جوابی نگرفتم
مسعود
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
0
0
با سلام
کرمان جز این طرح نیستش آیا.
من مجرد هستم و ۲۹ سال سن چرا نمیتونم ثبت نام کنم
منم هم وقتی بفهمم واقعا سر پناه دارم ازدواج میکنم من شخصا یکی از دلایلی که ازدواج نمیکنم اینه که خونه ندارم چکار میتونم بکنم کدوم بده خدارو بگیرم بدبخت و الاخون بالاخون کنم ی فکری برای ما هم بکنید.زده مجرد ها هم میتونن ثبت نام کنن وقتی میری تو سایت میبینی خبری نیست اصلا خب خواهشا پیگیری کنید یا دل مردم رو خوش نکنید به شایعات
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}