خبر فوری
نگاهی به حاشیه های بازدید وزیر بهداشت از خوابگاه های دانشجویی
انتشار تصویر شلوغ و شلخته یک خوابگاه دانشجویی در جریان بازدید وزیر بهداشت، واکنش‌های زیادی داشت.

عروجی | شهرآرانیوز؛ درست است که عکس منتشر شده از حضور وزیر بهداشت در یک خوابگاه دانشجویی، بوی غذا و جوراب و رطوبت لباس‌های تازه شسته و پهن شده روی میله‌های تخت می‌دهد، اما صمیمی بود و بدون اطوار. دست کم نشان می‌داد اوضاع خوابگاه‌های دانشجویی چه پسرانه و چه دخترانه از آنچه می‌شنویم هم اسفناک‌تر است و این تازه همه ماجرا نیست.

از طرفی، این تصاویر معنای دیگر هم داشت. اینکه قبل از ورود آقای وزیر به اتاق ها، کسی از مدیران برای ماست مالی کردن داخل نرفته و چیزی را به دانشجویان گوشزد نکرده است. این بخش کوچکی از واقعیت خوابگاه‌های دانشجویی در ایران است و بهرام عین اللهی هم به نظر جای درستی ایستاده و عکاس هم از زاویه درستی عکاسی کرده است.

او با همراهی مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران، رفته بود تا در جریان شیوه رعایت کردن شیوه نامه‌های بهداشتی در دوران کرونا قرار بگیرد. روشن بود که شیوه نامه‌ها فایده آن چنانی ندارند به ویژه حالا که زمزمه‌های آغاز پیک ششم کرونا به گوش می‌رسد. کاربران فضای مجازی هم بعد از انتشار این تصاویر یاد خاطرات خوابگاه را زنده کردند و دانشجویان فعلی هم از باقی مشکلاتشان گفتند.

مثلا یکی از دانشجویان دانشگاه یزد دوباره تصویر حضور یک روباه در خوابگاه را منتشر کرد و گفت که جوراب‌های روی شوفاژ خوابگاه در مقابل آنچه او در خوابگاه دانشگاه یزد تجربه کرده هیچ است، البته بودند عده‌ای که از این وضعیت انتقاد کنند و آن را ناشی از شلختگی و تنبلی دانشجویان بدانند: «دوران لیسانس خوابگاه دانشگاه دولتی بودم. طبیعتا دانشگاه‌های دیگه رو هم سر می‌زدم. حتی یک اتاق با ۵۰ درصد نزدیک به این وضعیت افتضاح و کثیف در کل دوران ۴ سال تحصیلم ندیدم.»

عده‌ای هم این تصاویر را ناشی از سبک زندگی متعلق به دانشجویان تازه وارد می‌دانند که نه درس خواندن برایشان اهمیت دارد و نه زندگی کردن، اما خیلی‌ها هم به نگاه متعجبانه و بهت آور وزیر بهداشت اشاره کردند. در ظاهر بازدید او آن قدر سرزده بوده که دانشجو‌ها فرصت نکردند اتاقشان را تمیز کنند، البته همین موضوع هم دست مایه شوخی کاربران قرار گرفت، چرا که خیلی‌ها نوشته بودند این شلوغی و شلختگی آن قدر زیاد بود که اگر یک روز هم به آن‌ها وقت می‌دادید از پس تمیزی این اتاق برنمی آمدند.
با این حال معلوم نیست بعد از این بازدیدِ بسیار شفاف و بدون روتوش، آیا مدیران و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نظارت جدی تری بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دوران کرونا خواهند داشت یا نه؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}