خبر ویژه

صعود ۵ تیم به مرحله حذفی اروپا

  • کد خبر: ۸۵۵۱
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
بررسی آخرین وضعیت ۱۲ گروه مقدماتی لیگ اروپا
سویا، بازل، سلتیک، اسپانیول و منچستریونایتد صعودشان به مرحله یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا را مسجل کردند. هفته چهارم مرحله گروهی لیگ اروپا، چهارشنبه و پنجشنبه برگزار شد و پس از دیدار‌های انجام‌شده، صعود ۵ تیم به مرحله بعدی قطعی و ۵ تیم نیز حذفشان مسجل شد.
در گروه اول، سویا نه‌تن‌ها صعودش قطعی شد، بلکه به‌عنوان تیم اول راهی مرحله بعدی می‌شود. ۳ تیم دیگر این گروه تقریبا از شانسی برابر برای صعود برخوردارند.
در گروه دوم، ۳ تیم کپنهاگن، دینامو کیف و مالمو، رقابت شانه‌به‌شانه‌ای برای صعود دارند.
در گروه سوم، بازل با توجه به بازی مستقیم کراسنودار و ختافه، صعودش را قطعی کرده است. دیگرتیم صعود‌کننده نیز از بین کراسنودار و ختافه مشخص خواهد شد. حذف ترابوزان‌اسپور از این گروه قطعی است.
در گروه چهارم، ۳ تیم اسپورتینگ لیسبون، لاسک و پی‌اس‌وی آیندهوون برای صعود مبارزه می‌کنند و حذف روزنبورگ قطعی است.
در گروه پنجم، سلتیک صعودش قطعی شده است. کلوژ از شانس بسیار خوبی برای صعود برخوردار است. لاتزیو برای صعود به معجزه نیاز دارد و رن نیز خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت.
در گروه ششم، هر ۴ تیم از شانس صعود برخوردارند؛ بااین‌تفاوت که آرسنال با کسب یک مساوی قطعا صعود می‌کند و ویتوریا تنها در صورتی صعود می‌کند که هر ۲ دیدارش را ببرد و آرسنال نیز در ۲ دیدار باقی‌مانده‌اش پیروز شود. با توجه به رقم‌خوردن نتایج مشابه در بازی‌های رودررو، استاندارد لیژ و فرانکفورت باید در دیدار‌های باقی‌مانده علاوه بر کسب نتیجه، تفاضل‌گل‌های خود را نیز بهبود بخشند.
در گروه هفتم، هر ۴ تیم گروه شانس صعود دارند. پورتو در این گروه اوضاع مساعدی ندارد و احتمال حذف این تیم زیاد است. تیم پرافتخار پرتغالی که سابقه قهرمانی در چمپیونزلیگ را در کارنامه دارد، از ۴ بازی قبلی خود فقط ۴ امتیاز کسب کرده است.
در گروه هشتم، اسپانیول صعودش را به دور بعدی قطعی کرد. ۳ تیم دیگر گروه برای صعود رقابت خواهند کرد؛ هرچند زسکامسکو شانس کمی دارد.
در گروه نهم، هر ۴ تیم شانس صعود دارند. بااین‌اوصاف که خنت شانس زیادی برای صعود دارد و رقیب اصلی وولفسبورگ برای صعود سنت‌اتین است.
در گروه دهم، هر ۴ تیم شانس صعود دارند. بورسیا مونشن‌گلادباخ و آاس‌رم برای صعود باید برای کسب برد در دیدار‌های آتی وارد زمین شوند.
در گروه یازدهم، براگا و وولورهمپتون از شانس خوبی برای صعود برخوردارند. اسلووان براتیسلاوا شانس کمی برای صعود دارد و حذف بشیکتاش قطعی است.
در گروه دوازدهم، منچستریونایتد صعودش را قطعی کرده است. آزد آلکمار شانس بالایی برای صعود داردو پارتیزان آخرین تلاش‌های خود را برای صعود به کار می‌گیرد. حذف آستانه از این گروه قطعی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}