خبر ویژه

ممنوعیت فروش املت در قهوه خانه‌ها توسط مجلس

  • کد خبر: ۸۸۸۳
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ارائه خدمات غذایی مانند صبحانه و نهار در قهوه خانه‌های سنتی ممنوع شد.

به گزارش شهرآرانیوز، حسین مقصودی تصریح کرد: بررسی طرح استفساریه تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار امروز کمیسیون قرار داشت. پیش‌تر کمیسیون مصوب کرد بود قهوه خانه ها، پایانه‌های مسافری و برخی کافه‌ها از قانون ممنوعیت مصرف قلیان و سیگار در اماکن عمومی مستثنا شوند که شورای نگهبان آن را رد کرده بود.
وی افزود: در صورت اعمال محدودیت‌های زیاد در استعمال دخانیات شاهد افزایش قهوه خانه‌های بدون مجوز خواهیم بود و امکان نظارت بر این اماکن وجود ندارد ضمن آنکه مالیات، آب و برق تجاری، عوارض شهرداری و... از این واحد‌ها دریافت نمی‌شود و عملا بخش عمومی از فعالیت آن‌ها متضرر می‌شود لذا باید قانون به نحوی باشد که این اتفاقات رخ ندهد. همچنین در صورت تعطیلی قهوه خانه‌ها ۴۲۰ هزار شغل رسمی مستقیم از بین می‌رود.
نماینده سبزوار ادامه داد: بر همین اساس، پس ازبحث‌های فراوان مقرر شد امکان مصرف قلیان و دخانیات در قهوه خانه‌ ها و قلیان سرا‌ها وجود داشته باشد، اما این اماکن حق ارائه غذا نداشته باشند.

 

منبع: خانه ملت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}