مذاکرات ایران و ۱+۴ در وین پنج‌شنبه از سرگرفته می‌شود نماینده کنونی افغانستان در سازمان ملل ابقا شد | صدای طالبان درآمد الجزیره: شمار کشته‌های حمله تروریستی بصره به ۱۶ نفر رسید سفر برجامی باقری به مسکو آمریکا اسامی اعضای ارشد تحریم‌شده طالبان را اعلام کرد ماجرای نامه رهبری به دستگاه قضا در خصوص پرونده احمد عراقچی + فیلم درخواست نمایندگان برای در دستور کار قرار گرفتن مجدد طرح شفافیت آراء تاکنون عدد دقیقی درباره نرخ تورم به مجلس ارائه نشده است رئیس مجلس: به دنبال حمایت از کسب‌وکارهای خرد در بستر اینترنت هستیم انفجار شدید در بصره عراق + فیلم سخنگوی قوه قضائیه: پرونده‌ای برای رئیس جمهور سابق تشکیل نشده است واکنش عنابستانی به سخنان قالیباف درباره سیلی زدن به سرباز راهور رئیسی: لازم است فاصله بین دولت و دانشگاه برداشته شود ابتکار عمل مذاکرات وین در دست ایران بازتاب سخنان رئیس جمهور در رسانه‌های خارجی نگاهی به سفر مشاور امنیت ملی امارات به تهران دستور محسنی اژه‌ای جهت بررسی ویژه وضعیت بورس | روال بورس عادی نیست
خبر فوری
بازخوانی توطئه غرب در دومین سالگرد وقایع آبان ۹۸
پس از گذشت دو سال از وقایع تلخ آبان ۹۸، پرسش این است که اصرار بر افزایش نرخ بنزین، بدون مقدمه سازی و آماده سازی افکار عمومی توسط دولت دوازدهم با وجود نظر متفاوت رؤسای قوای مقننه و قضاییه بر اجرای طرح به شکل دیگر و تأکید و هشدار کشور‌های همسایه مبنی بر برنامه و توطئه بیگانگان برای ایجاد ناامنی و آشوب در ایران، چه معنا و مفهومی می‌تواند داشته باشد؟

به گزارش شهرآرانیوز؛ این پرسش از آن جهت حائز اهمیت است که از دو سال گذشته تاکنون، کشور همچنان متحمل هزینه‌های گزاف تصمیم گیری و مدیریت ضعیف دولت گذشته است و بهانه‌ای در دست بیگانگان برای فشار بر ملت ایران وجود دارد که از جمله می‌توان به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به بهانه مسائل حقوق بشری و برگزاری دادگاه نمایشی و ساختگی آبان در انگلیس با نقش آفرینی فعال اپوزیسیون جمهوری اسلامی اشاره کرد.

توطئه بیگانگان برای آشوب

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره اعتراضات آبان ۹۸، به «فارس» گفت: حادثه آبان ۹۸ به چند سطح تقسیم می‌شود؛ یک سطح، سطح اعتراض مردم به یک اقدام بود که باید اعتراضات مردم مورد توجه قرار گرفته شود؛ زیرا نظر مردم محترم است، اما باید اعتراضات از روش‌های درست و مسالمت آمیز صورت گیرد که تبعات منفی برای کشور نداشته باشد. اگر قرار است موضوعی اقتصادی به یک بحران امنیتی تبدیل شود، این دیگر اعتراض مدنی نخواهد بود.

سطح دوم، اما اقدامی بود که جریان‌های ضدانقلاب و دشمنان ایران انجام دادند و آن تحریک احساسات مردم بود. آنچه دشمنان ایران برنامه ریزی کرده بودند، این بود که ایران را درگیر آشوب و اغتشاش کنند که در نهایت مردم را در مقابل نظام قرار بدهند تا منجر به فروپاشی نظام شود، اما به لطف خدا این توطئه که برای مردم ایران برنامه ریزی شده بود، خنثی شد.

دادگاه نمایشی با هدف اتهام زنی به حاکمیت ایران

حجت الاسلام جواد نیک بین، عضو فراکسیون روحانیت مجلس، نیز درباره برگزاری دادگاه نمایشی درباره حوادث آبان ۹۸ در لندن به «فارس» گفت: انگلیسی‌ها با برپایی این دادگاه‌های ساختگی در صددند جای شاکی و متهم را درباره آبان سال ۹۸ عوض کنند. همگان به یاد دارند نارضایتی‌های مردم با تحریک و دخالت انگلیسی‌ها به یک آشوب تبدیل شد و آن‌ها بودند که زمینه را برای اغتشاشات و تخریب اموال عمومی توسط اشرار فراهم آوردند.

شاهد این مدعا هم حضور سفیر انگلیس در یکی از تجمعات غیرقانونی در سال ۹۸ بود و حال کشوری که سفیرش علنا در میان آشوبگران و در حال تصویربرداری از آشوب‌های خیابانی در سال ۹۸ مشاهده شده، با راه اندازی دادگاه‌های ساختگی به دنبال رفع اتهام از خود و اتهام زدن به نظام جمهوری اسلامی است.

توطئه گران نمی‌توانند دوستدار ملت ایران باشند

محمدمهدی رمضان زاده، مسئول بنیاد بین المللی استکبارشناسی، در گفتگو با «فارس» درباره نمایش اخیر در انگلیس با عنوان «دادگاه آبان» گفت: انگلیسی‌ها در گذشته بار‌ها علیه مردم و کشور ما توطئه کرده اند، از همراهی با آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد۱۳۳۲ گرفته تا تلاش برای سرکوب انقلاب اسلامی ملت ایران و ده‌ها توطئه دیگر. انگلیسی‌ها در گذشته نه چندان دور در زمان اشغال ایران با ایجاد قحطی تعمدی و مصنوعی حدود نیمی از جمعیت ایران را قتل عام کردند.

وی افزود: انگلیسی‌ها با این همه خیانت علیه ما نمی‌توانند دوستدار ملت ایران باشند و دادگاه فرمایشی که در این کشور به راه افتاد، صرفا برای ایجاد مشروعیت به فشار‌هایی است که هر روزه با ابزار‌های تحریم اقتصادی علیه مردم ایران اعمال می‌کنند. انگلیسی‌ها اگر واقعا به فکر مردم ایران هستند، دادگاه کسانی را برگزار کنند که با تحریم‌های دارویی، ده‌ها هزار بیمار بی دفاع را برخلاف همه قوانین بین اللملی به کام مرگ کشانده اند و آن‌ها را محاکمه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}