احساس تعلق خاطر به شهر چرا و چگونه؟ دستمزد کارگران برای سال آینده، چه زمانی اعلام می‌شود؟ عدالت‌محوری؛ چشم‌انداز بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد نگاهی به وارونگی دما در کلان شهر مشهد که زمستان‌ها تشدید می‌شود حقوق مردم؛ انگیزه سفر استانی رئیس دستگاه قضا به مشهد شهردار مشهد: فرایندها به نفع مردم اصلاح شود مشهد به سرعت نارنجی شد درباره دکتر یعقوب دانش‌دوست معمار فقید مشهدی دکتر یعقوب دانش‌دوست معمار معاصر مشهدی درگذشت شهردار مشهد: ۳۵هزار حکم قلع در این شهر قابلیت اجرا ندارند حذف ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های کم اولویت | پروژه‌های حاشیه شهر جایگزین می‌شود رسم شهروندی سهم ۷۳۰ میلیارد تومانی خراسان رضوی برای اشتغال زایی محرومان وضعیت کرونایی مشهد زرد شد (۷ بهمن ۱۴۰۰) رقابت پذیری مبتنی بر توسعه گردشگری زیارت هفتمین جلسه کارگروه علمی نوآوری باز برگزار شد شهروند خبرنگار | زیارتگاه امام زاده حسین بن موسی کاظم (ع) در طبس شهردار مشهد: به هیچ عنوان با تغییر کاربری کوهستان پارک مشهد موافق نیستیم + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری جیب مردم است + فیلم شهردار مشهد: مدیریت شهری برای احقاق حقوق مردم کوتاه نمی‌آید
خبر فوری
پشتوانه بسیج دانشجویی، فرمایشات رهبر معظم انقلاب است
رئیس بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: دیدار‌های حضرت امام (ره) با بسیج بیانگر راهکار‌هایی است و طبق فرمایشات ایشان هیچ اندامی به‌جز دانشجو مناسب این لباس نیست.

جانقربان| شهرآرانیوز، رسول نوروزی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی، در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه جایگاه بسیج مهم و بسیج مرکزی هادی است، افزود: در خراسان رضوی بیش از ۱۰ درصد مخاطب ما دانشجویان هستند که با ۲۲ حوزه و بیش از ۴۰۰ پایگاه به مردم خدمت‌رسانی می‌کنیم.

وی با اشاره به حوزه‌های اولویت‌دار برای بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: در حوزه نرم‌افزاری با محوریت تربیت در مسیر حل مسائل نظام، تصمیم‌سازی و تحقق حلقه‌های میانی در مسائل داخل و خارج از دانشگاه‌ها، اصلاح و تقویت جریان توانمندی‌های خواهران در بسیج، اصلاح و تقویت اردو‌های جهادی با ویژگی مسئله‌محوری، تربیتی، پیامدمحوری و... از جمله موضوعات ماست.

وی ادامه داد: بسیج به‌شکل جدی به حوزه بین‌الملل در سطح دانشجویان داخل و خارج کشور وارد شده است، زیرا بیشترین دانشجویان خارجی به‌ویژه عراقی در مشهد هستند و رقابت‌هایی در این زمینه از سمت کشور‌های خارجی وجود دارد که با نگاهی تمدنی در این زمینه می‌توانیم اثرگذار باشیم.

وی با بیان اینکه تقویت جریان پژوهش و نوآوری نیز از دیگر اقدامات با مدل بومی و خودکفایی بوده است، افزود: تربیت هنرمند متعهد و تقویت نقش‌آفرینی‌ها در جنبش‌های دانشجویی از دیگر اقدامات است. پشتوانه ما فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌هاست.

به‌گفته وی، اصلاح مسیر کنشگران و فعالان فضای اجتماعی و مجازی و تقویت تشکل‌های دانشجویی از دیگر اولویت‌های بسیج دانشجویی بوده است.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از ۱۱ شرکت دانش‌بنیان برای صادرات تجهیزات پزشکی در حوزه بسیج است و در حوزه انرژی‌های پاک نیز به سفارش بازار سوریه وارد شده‌ایم.

نوروزی گفت: همچنین، در حوزه زعفران اقداماتی انجام داده‌ایم و به‌دنبال ایجاد پالایشگاه زعفران از خود گل زعفران و دورریز آن هستیم که از اولین پالایشگاه‌های زعفران خواهد بود.

به‌گفته وی، رشته‌های روان‌شناسی، علوم‌سیاسی، مدیریت، حقوق و اقتصاد رشته‌های هدف‌گذاری‌شده بسیج دانشجویی هستند که هدف از آن پرورش جوانان مؤمن و انقلابی است.

رئیس بسیج دانشجویی خراسان رضوی در ادامه گفت: در رشته مدیریت نیز الان دارای جایگاه هستیم و حرفی برای گفتن داریم.

در موضوع کرونا ما بحثی مسئله‌محور داشتیم

برهان دلیری‌فر، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم‌پزشکی مشهد، نیز در این جلسه با بیان اینکه ۱۰ مسئله را در میدان کرونا احساس کردیم و برای هرکدام کارگروهی ایجاد شد، گفت: بیش از ۵ هزار مسئله‌یاب و نزدیک به ۲ هزار نفر در انجام خدمات با ما همراه شدند. در ابتدای موج پنجم حیطه‌های کاری جهادی شناسایی و قرارگاهی در این زمینه تشکیل شد.

به‌گفته وی، این قرارگاه با ظرفیت‌های دیگر بسیج شروع به کار کرد. تأمین همیاران سلامت، کمیته تکریم، اسکان روزانه ۱۰۰ نفر از همراهان بیماران کرونایی و شناسایی مشکلات و ارائه راهکار در این زمینه نیز با ۹ کمیته انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تأمین نیروی بیش از ۱۳۰۰ نفر برای واکسیناسیون نیز از دیگر اقدامات بود، افزود: نمایشگاه بین‌المللی مشهد و حرم مطهر رضوی نیز تحت مدیریت ما بود که بیش از ۴۲۰ هزار دز واکسن کرونا تاکنون در این مراکز تزریق شده است. تشکیل کافه گفت‌وگوی سلامت در زمینه سلامت نیز یکی‌دیگر از اقدامات جریان دانشجویی بود که بسیار موفق وارد این عرصه شد.

بسیجیان برای رفع مسائل احساس مسئولیت می‌کنند

مهدی طالبی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی، نیز در این نشست گفت: امام بسیجیان را صاحب‌خانه‌ای می‌دانست که برای رفع مسائل احساس مسئولیت می‌کنند. دانشجوی بسیجی در موقع نیاز برای حل مسئله نقش‌آفرینی می‌کند. در سطح دانشگاه و استان در مسائلی که احساس کردیم می‌توانیم نقش‌آفرینی کنیم، وارد شدیم و در سال ۱۳۹۹ پویش صیانت از ارتفاعات جنوب شهر را پیگیری کردیم.

به‌گفته وی، رهبر معظم انقلاب در این زمینه تذکر داده بودند و در منطقه ارتفاعات خلاف این فرمایش اتفاق می‌افتاد. دانشجویان بسیجی با طراحی پوششی در این زمینه با دلایل علمی وارد ماجرا شدند. ارتباط با مسئولان کشوری و استانی از سمت بسیج دانشجویی پیگیری شد و مسئله با بازدید‌هایی از روستا‌های منطقه و چالش‌هایی که از قبل در این طرح ایجاد شده بود نیز بررسی شد و در یک پیوست علمی با رد این اقدام پیشنهاد‌هایی برای حل مشکلات منطقه مطرح شد.

وی در ادامه با بیان اینکه کافه گفت‌وگوی انتخابات نیز از دیگر نقش‌آفرینی‌های دانشجویان بسیجی مشهد بود، افزود: فضای این کافه‌ها حضور بچه‌ها در حوزه‌ها و مناطق مختلف با مدنظرگرفتن تببین موضوع انتخابات بود. هدف ما در بسیج دانشجویی نقش‌آفرینی مثبت بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}