سکوت برخی مدعیان دفاع از حقوق بازنشستگان در مقابل مطالبات آنها متن ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه‌بندی معلمان + جزئیات (۲۹ دی ۱۴۰۰) ویدئو | طالبان، آب سد «کمال خان» را به سمت ایران رهاسازی کرد فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ پرواز تهران به مشهد در سبزوار + جزئیات (۲۸ دی ۱۴۰۰) ویدئو | غافلگیری راهداران با سقوط بهمن هوای بسیار سرد و یخبندان شدید در انتظار کشور (۲۸ دی ۱۴۰۰) تهران به شرایط ناپایدار کرونایی رسید | رشد ۱۵ درصدی مراجعات سرپایی کووید (۲۸ دی ۱۴۰۰) لحظه تخریب پل ارتباطی مسیر کرمان به ایرانشهر توسط سیلاب تاکید وزرای کشور و آموزش و پرورش به الزامی بودن حضور دانش آموزان | اولیا نگران نباشند (۲۸ دی ۱۴۰۰) سرگذشت تلخ سرنشینان یک خودرو در نیشابور | ۴۸ ساعت زندگی در کنار جسد پدر + فیلم آخرین آمار کرونا تا ۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۳۶۵۳ ابتلا و ۱۸ فوتی جدید کرونا در کشور سرقت خودرو به روش تصادف ساختگی در تهران + فیلم گلایه معلمان و فرهنگیان از نظام ناعادلانه پرداخت حقوق در کشور وزیر کشور: دانشگاه‌ها و مدارس حضوری شوند بخشنامه جدید آموزش و پرورش درباره برگزاری «حضوری» کلاس‌های درس (۲۸ دی ۱۴۰۰)
خبر فوری
صحبت‌های مادر «غزاله» پس از اعدام آرمان عبدالعالی + فیلم
سحرگاه روز چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰، حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» به جرم قتل غزاله شکور، پس از ۸ سال در زندان رجایی شهر اجرا شد.

به گزارش شهرآرانیوز، حکم قصاص آرمان عبدالعالی، سحرگاه روز چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰، در حالی به اجرا در آمد که تا آخرین دقایق همچنان امید به گرفتن بخشش از خانواده غزاله شکور وجود داشت.
محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی، حتی در آخرین ساعات نیز تلاش بسیاری برای اخذ رضایت اولیای دم انجام داد تا جایی که با وجود برگزاری بیش از ۲۰ جلسه صلح وسازش طی سال‌های گذشته، بازهم به همراه کمیته صلح نشستی با حضور خانواده‌های غزاله شکور و آرمان عبدالعالی برگزار کرد.

شهریاری در نشست مذکور بر این نکته تاکید کرد که در این سال‌ها، خانواده‌ها و تعداد زیادی از چهره‌های فرهنگی و اجتماعی، به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای گذشت خانواده شکور از حق قانونی خود، وساطت کردند و قوه قضائیه هم در این خصوص تلاش‌های وافری داشته است.

وی با اشاره به بررسی تقاضاهای مطرح شده برای رفع برخی شبهات پیرامون پرونده آرمان، گفت: در پرونده‌های قتل باید تقاضاها بررسی شده تا اگر شبهه‌ای وجود دارد برطرف شود که در این زمینه نیز چند بار مواردی مطرح شد که مورد بررسی قضات قرار گرفت.
سرپرست دادسرای جنایی ادامه داد: خواسته خانواده غزاله پیدا شدن جسد بود و صلح و بخشش را منوط به پیدا شدن جسد دانستند درحالی که جسد در سطل زباله‌ای رها شده بوده.

شهریاری در ادامه خطاب به خانواده شکور، گفت: ما در پروسه این پرونده صحبت‌های زیادی با شما انجام دادیم و اکنون تصمیم گیرنده شما هستید، اما تجربه نشان داده که بهتر است خانواده در آرامش تصمیم بگیرند.

شهریاری تصریح کرد: امید است خروجی این جلسه این باشد که قصاص با خواسته و اراده‌ی خانواده شکور اجرا نشود و ما نیز بر حسب تکلیف قانونی و شرعی تا آخرین لحظه برای صلح و سازش تلاش می‌کنیم.

وی گفت: ما نمی‌خواهیم حقتان را از شما بگیریم چراکه اجرای قصاص حق طبیعی و قانونی شما است، اما می‌خواهیم دقیق‌تر فکر کنید.

بعد از اظهارات شهریاری سرپرست دادسرای جنایی، پدر غزاله شکور گفت: اگر این قتل ناشی از یک اتفاق یا حادثه بود به همان قرآن قسم که می‌بخشیدم، اما این موضوع حاصل یک اتفاق نبوده است.

در ادامه پدر آرمان با چشمانی اشکبار خطاب به خانواده غزاله شکور، گفت: ما می‌دانیم این حق شما است، ما هربار در زندگی به مشکلی برخورد می‌کنیم به رحمت خدا دل می‌بندیم.

پدر آرمان، فرزندش را مورد عتاب قرار داد و گفت: هفت سال است که به خاطر اشتباهت، دو خانواده نابود شدند، ما چه زمانی به تو یاد دادیم که چنین کاری انجام دهی؟

بعد از این گفت‌وگوها، شهریاری سرپرست دادسرای جنایی از دو خانواده خواست تا زمان انجام فریضه نماز صبح، در حیاط زندان با آرامش با یکدیگر صحبت کنند تا شاید نتیجه رضایت بخشی حاصل شود.

ویدئو | شرح پرونده قصاص آرمان از زبان مادر غزاله شکور

تلاش‌های هشت ساله برای نجات آرمان و رضایت اولیای دم بی‌نتیجه ماند

با تقاضای قصاص و عدم گذشت خانواده‌ی غزاله شکور، حکم قصاص آرمان عبدالعالی که از سال ۹۲ در زندان به سر می‌برد، صبح روز چهارشنبه ۳ آذرماه در زندان رجایی شهر اجرا شد.

طی سال‌های گذشته جلسات متعددی در دادستانی تهران با حضور قضات و اعضای کمیته صلح و سازش و همچنین جلساتی با حضور فعالین و چهره‌های فرهنگی و اجتماعی شاخص برای گرفتن رضایت از خانواده غزاله شکور برگزار شده بود.

با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته از سوی چهره‌های مختلف، اما خانواده شکور در طی سالیان گذشته همواره بر اجرای حق قانونی خود تاکید داشتند.

از روز گذشته نیز تلاش‌های مجدد دادستانی تهران، کمیته صلح و سازش و برخی از مقامات قضائی دیگر برای متقاعد کردن خانواده شکور به منظور گذشت از اجرای حکم قصاص قاتل فرزندشان، مجددا شدت گرفته بود تا اینکه بر اساس قانون هر دو خانواده برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر دعوت شدند.

این تلاش‌ها تا جایی ادامه داشت که قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی از ساعت ۴ صبح به همراه تیمی از قضات اجرای احکام و کمیته صلح و سازش که سابقه طولانی در رضایت گیری برای پرونده‌های مختلف قتل دارند وارد سالن جلسات زندان رجایی شهر شدند.

در ابتدای حضور قاضی شهریاری در این اتاق، وی و دیگر اعضای کمیته صلح و سازش تمام تلاش خود را برای کسب رضایت خانواده شکور انجام دادند که این تلاش‌ها باز هم به نتیجه‌ای نرسید و اولیای دم بر اجرای حق قانونی و شرعی خود اصرار داشتند.

صحبت‌های مادر «غزاله شکور» پس از اعدام آرمان عبدالعالی + فیلم

در جلسه فوق، علاوه بر تلاش افراد با سابقه در گرفتن رضایت برای پرونده‌های قصاص به خانواده عبدالعالی نیز فرصت داده شد تا برای گرفتن رضایت با خانواده شکور دیدار داشته باشند.

در انتهای جلسه قاضی شهریاری یک بار دیگر از خانواده شکور درخواست کرد در فضایی آرام و به دور از حضور افراد برای سرنوشت پرونده‌ی قتل دخترشان تصمیم گیری کنند.

پیش از اعزام آرمان عبدالعالی به سالن اجرای حکم، خدام حرم مطهر امام رضا (ع) نیز با همراه داشتن پرچم متبرک گنبد حضرت امام رضا علیه السلام، ملاقاتی با خانواده شکور داشتند، اما تلاش‌های آن‌ها نیز برای گرفتن رضایت بی نتیجه ماند و آرمان عبدالعالی علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته در طول هشت سال گذشته به سمت سالن اجرای حکم رفت و حکم قصاص در مورد او به اجرا در آمد.

پیش‌تر مادر غزاله شکور در مصاحبه‌ای تاکید کرده بود اگر آرمان، محل جسد دخترم را بگوید او را می‌بخشم، اما محتویات پرونده و اقاریر آرمان حکایت از آن داشت که او پس از قتل غزاله شکور، جسد وی را داخل سطل زباله انداخته است.

منبع: ایسنا


اینجا ببینید مراسم خاکسپاری آرمان عبدالعالی + فیلم و عکس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
اینکه رفتند همه ما رفتنی هستیم اما چرا. واقعا ارزش داشت مردم که هیچی پدر و مادر خودشان را به این روز انداختند. این داستان ها از قدیم بوده و در آینده هم خواهد بود چرا که ارزش‌ها در بسیاری از افراد از بین رفته و جای آن را دنیا خواهی و شهوت پرستی گرفته
خداوند به ما قدرت تفکر داده که ببینیم کی هستیم و برای چه آمدیم
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
1
فرض کن خانم محترم بچه خودت مرتکب قتل میشد اونوقت باید شمارو قضاوت کرد. فقط میتونم بگم خدا صبر بده
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
3
1
حکم قصاص مربوط به 1400 سال پیش است در کشورهای متمدن دنیا حکم اعدام وجود ندارد و قاتل به زندان طویل المدت محکوم می شود
ایران
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
۱۴۰۰ سال پیش ؟؟ قصاص در قرآن امده، اصلا میدونی برای چی میگن قرآن معجزه پیامبره؟؟؟ برای اینکه قرآن تاریخ مصرف نداره و خیلی از حرفهای قران با گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز کشف نشده اند و با گذشت زمان با پیشرفت علم به آن میرسند! البته بخشش هم در قران امده و زیباتر از قصاصه هرچند گفتنش برای ما سهل است.
منیژه
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
0
تا در جامعه فرهنگ خشونت علیه زنان از بین نره داستان همینه... یک پسر بچه چگونه آموخته بر سر زن بکوبه مگر نه اینکه این را از بچگی دیده ولمس کرده تا بلاخره به اجرا درآورده....
اکرم
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
اعدام حقش بوده لااقل جسد و تحویل میداد
کمال پیراسته
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
1
هیچکس نمیتواند باندازه والدین درد ازدست دادن فرزندرا درک کند.بااینحال گذشت بهتر بود.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
خدا صبر بدهد به هردوخانواده....روح هردومرحوم شاد...
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
غزاله بیشتر از انتقام ،ب کار ثواب نیاز داشت .انتقام کلمه ایی دنیاییست .کسی که فوت شده ،دیگه دل و قلبش در خاک مانده و از بین میره .روحش باید شاد بشه ،نه قلبی که جسمه و دیگه پوسیده و انتقام میخواد .اجازه میدادین والدین ارمان ی مدرسه کوچک درست میکردند و ثواب اون برای غزاله میرفت .و از طرفی ی سنت نیک رو بدعت گذاری میکردید و هم مرده ها و هم زنده ها شاد میشدند .و فردای قیامت شاید غزاله ،بخاطر ثواب کار مدرسه سازی ،از ارمان هم گذشت میکرد .آدم با بخشش خییییییلی بزرگ میشه ،خییییییلی .
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
1
ایمان قوی و دل بزرگ میخواست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
خانواده شکور ، ی لحظه فکر کنید اگه میبخشیدید ،الان چ حسی داشتید،!!!!،حس بزرگییییی.
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
به نظرم حقش بوداعدام میشد
داوود عجمی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
قصاص رو خداوند قرار داد تا بازدارندگی ایجاد کنه و مردم مثل حیوانات به هم دیگر تعرض نکنند
اگر چه قصاص برای هر خانواده ای بسیار سخت و طاقت فرساست
اما اگر اجرا نشه
هیچ خانواده ای و هیچ فرزندی از دست افراد هوس باز و ...در امان نمی مونه
ضمنا علت قتل و غارت و تجاوز فراوان در کشورهای دیگه ،
همین عدم اعدام هست
و طرف چون جا و مکان نداره هر کاری دلش میخواد می‌کنه
بعد می‌ره زندان دارای جارو مکان و سر پناه و غذا و ....میشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
1
بچه من رو هم کشتن ولی بخشیدم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
اگه فقط ضربه میزد میشد بخشید ولی اینکه تکه تکش کرده نشون میده واقعا جانی بالفطره است فردا یکی دیگه رو میکشت شاید دختر شما
یکتا
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
سلام.ای کاش عفوش می کردی.در عفو کردن لذتی هست که در انتقام نیست.فکر نکنم از قصاص اون پسر،آرامش قلبی گرفته باشی
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
بخشش خوبه ولی اینقدر قبیح باشی که نگی جسد بچش کجاست همون بهتر که قصاص انجام بشه
دارا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
1
اگر دختر خودت قاتل بود باز هم همین صحبت ها رو می کردی؟ دوست نداشتی خانواده مقتول بهش رو ببخشند؟بخشش چیز خوبی هست.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
1
2
والا زور داره بچه‌ت رو به عمد بکشن بعد جنازه رو سر به نیست کنند و نگن چیکارش کردند و بعد انتظار بخشش و عفو هم داشته باشن!!!

بقول معروف: «بخشش لازم نیست،اعدامش کنید»
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
2
خداوند به خانواده اش صبر بده
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
0
0
اعدام حقش بود
مهدی باقری
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
1
1
این خانواده فکر میکنند آرام و سبک شدند ولی باید بدونند که از این به بعد جامعه مثل قاتل با اینها رفتار میکنه چون کار اینها هم مثل همان قتل عمد است اینها ارمان را بخاطر اشتباهی که کرده بود گناهکار میدیدند پس اگه کار بدی بود چرا خودشان این کار رو کردند فرزندشان را از دست دادند لااقل میتونستند یه جایگاه خوب برای فرزندشان در جامعه بخرند و اون هم گذشت و محضر گذشت بودن بود و احترام و دعایی که جامعه بعد از این بهشون میداد بود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
0
0
چقدر خوب بازی میکنن ، اینا باید بازیگر بشن اسکار حقشونه بخداااا
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
0
0
درهرصورت حق قانونی وشرعی این خانواده بوده قصاص کنند می‌توانستند گذشت هم بکنند جای تاسف است قانون برای یک عده شدید وبرای یک عده ضعیف عمل می‌شود چرا باید یکی مثل نجفی شهردار تهران زنش رو باگلوله بکشد درکمال آرامش برود دادگاه الان هم آزاد باشد یکی دیگر اعدام شود اینها آزاردهنده است وگرنه هیچکسی نمی‌گوید طرف برود قتل عمدکند بعدهم ببخشید و خداحافظ اگر قتل عمد حکمش اعدام است در موردامثال آقای نجفی ها هم اینقدر سفت و محکم عمل میشد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
0
0
به نظر من کار بسیاری خوبی کردند که آرمان نبخشیدند چون قتل عمد آنهم بااین قساوت وبی رحمی قابل بخشش نیست کسی که در سنی ۱۷ سالگی چنین کاری را انجام دهد باز هم تکرار می کند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
0
0
انشاءالله روح ارمان در عالم برزخ در نشاط و شادمانی باشد .خداوند مهربان وبخشنده هست.خداوند هشت سال به ارمان فرصت زندگی داد تا بتواند باتوبه وندامت ،کار خطایش راجبران کند وسرانجام باحکم قصاص این فرایند تکمیل شد . انشاءالله او لین شب بعد از قصاص ،اولین شب ارامشش بوده واز ان همه درد ورنج رهایی یافته .بیشک اگر هم زنده میماند تا اخر عمر این رنج اورا عذاب میداد ولی اکنون سبکبال واسوده بعد از ان همه اظهار ندامت وپشیمانی وعذر خواهی وهر کاری که از دستش برامد تابتواند ان خطا راجبران کند ، با رویی سفید نزد خداوند رفت .
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
0
0
پدر و مادر غزاله که بنا بر قانون مجازات اسلامی قصاص رو حق خودشون می دونستند چطور به قرآنی که مادر آرمان برداشت و حرمت امام رضایی که خادمانش پادرمیونی کردند اعتقاد نداشتند
واقعا اونها به چی اعتقاد دارند به  قرآن به انسانیت به حقوق بشر و برای چه کسی ارزش قائلند عالم و آدم وساطت کردند مگه میشه انسان انقدر تهی و فقط مملو از خشم و کینه باشه
می تونستند عمری حرمت و دعای خیر و آرامش برای خود بدست بیارند اما افسوس ....
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
0
0
والدین غزاله داغدار دخترشان هستند و طبق قانون حق قصاص را داشتند. اما آیا دیدن یک انسان مرده بر بالای طناب دار به آنها آرامش می بخشد یا نه؟ فقط خدا می داند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
0
0
به هرحال این خانواده هم این یدونه بچرو داشتن زندگیشونو نابود کرد این چه عشقی بود که بزنی عشقتو بکشی
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}