جاماندگان سهام عدالت چه کسانی هستند؟ (۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۰) اقساط وام نهضت ملی مسکن را از چه زمانی باید پرداخت کنیم؟ قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز دوشنبه (۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۰) + جدول رونمایی تویوتا از نسل جدید مینی ون های «Noah» و «Voxy» آلودگی گندم‌های وارداتی کذب است توقف پرداخت تسهیلات در بانک‌ها تکذیب شد نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله هجدهم سایپا اعلام شد (یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰) + اسامی برندگان کاهش ۲۷ درصدی مخازن سد‌های کشور در مدت یکسال (دی ماه ۱۴۰۰) اینفلوئنسر کیست و کسب در آمد از اینفلوئنسر مارکتینگ چگونه است؟  ارزش سهام عدالت امروز یکشنبه (۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰) +جدول عیدی ۷ میلیون تومانی برای کدام یک از کارگران واریز می‌شود؟ (۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰) دروغ یا واقعیت؟! | با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در گلبهار صاحب زمین شوید شاخص کل بورس امروز ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ |  شاخص بورس همچنان بر مدار نزول قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده سایپا (۷ محصول) امروز ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ انجام شد + جزئیات قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز یکشنبه (۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰) + جدول میثم فدایی واحد مدیرعامل جدید فرابورس کیست؟ زنان مجرد هم می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند قیمت خودرو در بازار همچنان افزایشی! دلالان خودرو دوباره قیمت‌ها را بالا بردند + جدول (۲۶ دی ماه ۱۴۰۰) قیمت ارز‌های دیجیتالی امروز ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ | نوسان بیت کوین در کانال ۴۳ هزار دلار
خبر فوری

اگر پرمصرف باشید، پله‌پله جریمه می‌شوید

  • کد خبر: ۸۹۷۵۱
  • ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
اگر پرمصرف باشید، پله‌پله جریمه می‌شوید
مشترکان برق و گاز که الگوی مصرف را رعایت نکنند، با جریمه‌های ویژه‌ای رو به رو می‌شوند

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ «مشترکان پرمصرف و بد مصرف گاز جریمه می‌شوند.» این خبری بود که جواد اوجی، وزیر نفت، چند روز قبل اعلام کرد و گفت که مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند از ابتدای آذرماه به صورت پلکانی جریمه می‌شوند. این دستور وزیر نفت از ابتدای آذرماه در همه کشور اجرا شد و از این تاریخ به بعد همه مشترک‌های پرمصرف گاز نقره داغ می‌شوند.

مدیرمالی شرکت گاز خراسان رضوی د راین باره در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مصوبه وزارت نفت ابلاغ و از اول آذرماه اجرا شده است گفت: مطابق آخرین اعلام شرکت ملی گاز ایران، مشترکانی که مصرف گاز آن‌ها بالاتر از سقف پلکان باشد و در جدول تعرفه وارد پله چهارم و بعد از آن شوند مشمول جریمه خواهند شد و البته جزئیات این جدول‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید. عارف نعیمی نیا با اشاره به جزئیات الگوی مصرف در شهر‌های خراسان رضوی افزود: الگوی مشترکان کم مصرف در همه شهر‌های خراسان رضوی از نیمه فروردین تا نیمه آبان هر سال ۴۵ مترمکعب در ماه و در فصل سرد سال، یعنی از نیمه آبان ماه تا نیمه فروردین سال بعد، ۲۰۰ مترمکعب در ماه است.

کم مصرف‌ها پول گاز نمی‌دهند

وی با تأکید بر اینکه کم مصرف‌های گاز گازب‌هایی پرداخت نمی‌کنند ادامه داد: گازب‌ها و همه هزینه‌های مرتبط با آن مثل مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی مشترکان کم مصرف با الگوی تعیین شده در سکونتگاه‌های دائمی شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه‌های عشایری از ابتدای دی ماه ۱۳۹۹ به بعد رایگان است.

۳۳ میلیارد تومان قبض گاز رایگان

نعیمی نیا با اشاره به تخفیف‌هایی که در سال گذشته به مشترکان خوش مصرف گاز داده شده است، ادامه داد: طرح تشویقی مدیریت مصرف گاز طبیعی از دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شده است و در یک سال گذشته گازب‌های ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک خوش مصرف گاز در بخش خانگی و عمومی این استان به مبلغ ۳۳ میلیارد تومان مشمول معافیت و بخشودگی مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ شده  است.

ماجرای جریمه پرمصرف‌های برق

ماجرای جریمه شدن مشترکان پرمصرف برق هم تقریبا از ۱۰ آبان ماه جدی شد و محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پرمصرف‌های برق منتظر جرائم سنگینی باشند و ۲ آذرماه هم مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، گفت که در صورت تصویب هیئت دولت، نرخ برق مشترکان پرمصرف غیریارانه‌ای محاسبه خواهد شد. با این همه، اما آن طور که سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت پرمصرف‌ها ۱۶ درصد بیشتر از بقیه مشترکان باید هزینه برق بپردازند.

الگوی ماهانه پاییز و زمستان، ۲۰۰‌کیلووات

حسن حشمتی با بیان اینکه الگوی مصرف برق در سه ماهه تابستان که هوا گرم است و مصرف برق بالاست و نه ماهه پاییز و زمستان و بهار که مصرف برق به نسبت پایین است، با هم تفاوت دارد، گفت: در سه ماهه تابستان اگر مشترکی ماهانه ۱۰۰ کیلو وات و کمتر از آن و در نه ماهه پاییز و زمستان ۸۰ کیلووات برق مصرف کند، مشمول برق امید می‌شود و قبض او رایگان خواهد بود؛ همچنین اگر مشترکی در سه ماهه گرم سال ماهانه ۳۰۰ کیلووات و کمتر و در ۹ ماه دیگر ۲۰۰ کیلووات مصرف داشته باشد، مشترک خوش مصرف است و قبض برق این مشترکان تغییری نخواهد کرد. اگر مشترکی هم مرز الگوی مصرف را که همان ۳۰۰ کیلووات در فصل گرم و ۲۰۰ کیلووات در فصل سرد است رد کند، مشترک پرمصرف محسوب می‌شود.

خیلی پرمصرف‌ها ۲ برابر دیگران برق‌مصرف می‌کنند

وی با اشاره به اضافه شدن مشترکان خیلی پرمصرف به فهرست شرکت برق ادامه داد: مشترکان خیلی پرمصرف را هم به تازگی به این فهرست اضافه کردیم که مصرف برق آن‌ها دو برابر الگوی مصرف و حتی بالاتر از آن است. مثلا اگر در تابستان الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات برق است، این افراد ۶۰۰ کیلووات و حتی بیشتر از آن برق مصرف می‌کنند.

پرمصرف‌ها جریمه می‌شوند

حشمتی از جریمه جدی مشترکان پرمصرف برق خبر داد و بیان کرد: امسال افزایش قیمت هفت درصدی عمومی داشتیم که اعمال شد، اما مشترکانی که بیشتر از الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند، علاوه بر این عدد باید ۱۶‌درصد بیشتر از بقیه مشترک‌ها پول قبض برق بدهند. البته وزارت نیرو در حال تدوین طرحی است که براساس آن خیلی پرمصرف‌ها بهای واقعی برق را پرداخت کنند که البته هنوز مصوب نشده است و خبر قطعی اجرای آن بعد از تصویب در هیئت دولت منتشر می‌شود.

خیلی پرمصرف ها، فقط ۴ درصد

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی با بیان اینکه در مشهد فقط ۴ درصد مشترک خیلی پرمصرف داریم گفت: در مشهد ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک برق داریم که به صورت میانگین، ۱۵ درصد کم مصرف هستند، ۵۵ درصد در دسته خوش مصرف‌ها قرار می‌گیرند، ۲۶ درصد پرمصرف هستند و فقط ۴ درصد خیلی پرمصرف محسوب می‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}