سرمایه‌های حوزه شهری می‌تواند کشور را از رکود خارج کند اختصاص خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی لیزینگ اقتصاد نوین به شهرداری مشهد ابلاغ قرارداد سه پروژه شهری با ارزش ۷۰۰میلیارد تومان به سرمایه‌گذاران لزوم اجرای پروژه‌های جدید برای رفع نیازهای زائران و مجاوران در مشهد ورود سامانه بارشی جدید به خراسان رضوی عوارض شهری باید در همان شهر گرفته شود و مستقیما در همان شهر هزینه شود اطلاع‌رسانی خوب به زائران روند سرمایه‌گذاری پیرامون حرم مطهر را تسریع می‌کند برنامه بازی های هفته چهاردهم لیگ برتر + جدول لیگ برتر فوتبال ایجاد شرکت بورسی برای جذب سرمایه های خرد مردمی در مشهد با دستور رئیس جمهور «اختیارات ویژه» به استاندار خراسان رضوی تفویض می‌شود ارکان حاکمیت در خراسان رضوی پشتیبان معین‌های اقتصاد مقاومتی هستند مردم استان حامی طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باشند بروکراسی نحس اداری «سرمایه‌گذار و مجاهد اقتصادی» را خسته کرده است شرایط به نفع سهامداران پدیده در حال رقم خوردن است مدارس خراسان رضوی شنبه ۱۶ آذر باز هستند جاده‌های خراسان رضوی لغزنده و مه‌آلود است ارسال همزمان قبوض پیامکی و کاغذی گاز در خراسان رضوی برای کنترل صحت اطلاعات نشست های چهارمین روز از نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری سومین روز نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری در مشهد محدودیت‌های ترافیکی در بزرگراه شهید چراغچی مشهد
خبر ویژه

۶۵ درصد از پهنه استان خراسان رضوی زلزله‌خیز است

  • کد خبر: ۹۰۸۰
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
معاون مسکن روستایی و امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: ۶۵ درصد از پهنه استان خراسان رضوی زلزله‌خیز است و از منظر سیل خیزی هم ۶۰ درصد اراضی استان مستعد است.

به گزارش شهرارا نیوز، حسن حسینی در نشست دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد، که با هدف رونمایی از جدیدترین دستاورد دانش بنیان نظارت بر ساخت و سازهای روستایی و سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض روستایی  که پیش از ظهر امروز برگزار شده بود، اظهار کرد: ۶۵ درصد از پهنه استان خراسان رضوی زلزله‌خیز است و از منظر سیل خیزی هم ۶۰ درصد اراضی استان مستعد است. 

وی افزود: براساس سرشماری سال ۹۵ در استان خراسان رضوی، ۴۸۶ هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد که از این تعداد ۱۵۱ هزار واحد، مقاوم اعلام شده‌ و ۳۳۵ هزار واحد غیر مقاوم هستند؛ یعنی تنها ۳۲ درصد از واحدهای مسکونی، مقاومت کافی را دارند. در حالیکه میانگین واحدهای روستایی مقاوم در کشور ۴۲ درصد است، استاد خراسان کن مقام اول بیشترین تعداد واحدهای روستایی در کشور را دارد، ۱۰ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

حسینی تصریح کرد: از سال ۸۴ و بعد از زلزله بم، طرحی به عنوان « طرح ویژه نوسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی» تصویب شد که از آن زمان بیش از یک میلیون واحد در کشور مقاوم سازی شده است. بر اساس طرح جامع مسکن روستایی، باید تا پایان سال ۱۴۰۵ باید ۸۵ درصد مساکن روستایی کشور مقاوم سازی شوند.

معاون مسکن روستایی و امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه جهت مقاوم سازی مساکن روستایی، به روستاییان وام پرداخت می‌شود، بیان کرد: مبلغ این وام ۴۰ میلیون تومان، با کارمزد پنج درصد و باز پرداخت ۱۵ ساله  می‌باشد. 

حسینی ادامه داد: برای کسانی‌که تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد قرار دارند، تا سقف هشت میلیون وام بلاعوض می‌شود، افراد تحت پوشش بهزیستی بسته به شرایط متقاضی، تا ۳۶ میلیون و افراد تحت پوشش کمیته امداد تا ۲۵ میلیون تومان وام بلاعوض دریافت می‌کنند.

وی در انتها بیان کرد: اوایل سال جاری، سیل در استان اتفاق افتاد که حدود ۵ هزار و ۷۰۰ واحد روستایی طی آن آسیب دید. ساخت مساکن این  عزیزان در مرحله اول هزار واحد و مرحله دوم که از مهر ماه آغاز شده نیز هزار واحد دیگر در حال احداث است که تا پایان سال به اتمام می‌رسد ‌.
منبع:مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}