خبری درباره طارمی که شاید باورش سخت باشد!| ستاره ایرانی در کنار لیونل مسی؟ رکود عجیب پرسپولیس از بازی در کرمان! مصدومیت چشمی، باعث جدایی از استقلال؟ جدایی ستاره استقلال در پایان فصل حتمی است؟ حضور ستاره استقلال در پرسپولیس را باید باور کرد؟ استقلال به دنبال جاودانگی در فوتبال ایران قاب خاطره | عکس قدیمی و زیر خاکی از تیم فوتبال هواپیمایی مشهد نگاهی به وضعیت ۵۰ هیئت ورزشی استان خراسان‌‍رضوی| از رخوت کرونا تا تغییرات مدیریتی رکورد ژرف بانوی غواصی ایران معروف: بازیکنان باتجربه بازی را برگرداندند| امیدوارم پنجشنبه و جمعه سالن را پر ببینیم موزیرسکی امتیازآورترین بازیکن دیدار پیکان و سانتوری پیروزی پیکان برابر سانتوری ژاپن|رقابت با تایلندی ها در بازی سوم بازیکنان استقلال به دنبال پاداش قهرمانی+عکس نجاتی:عراق کشور چندان مناسبی برای مربیان ایرانی نیست| وجود بازیکنان خارجی نعمت است معروف: برای آخرین بار در ایران والیبال بازی می‌کنم!
خبر فوری
حضور ۴‌ مشهدی در ترکیب هشت‌نفره پایانی اردوی تیم ملی جوانان ایران
رقابت‌های انتخابی و راهیابی به اردوی تیم ملی بدمینتون جوانان در‌حالی به پایان رسید که دستاورد آن برای خراسانی‌ها و به‌ویژه مشهدی‌ها، یک دستاورد ویژه بود.

به گزارش شهرآرانیوز؛ رقابت‌های انتخابی و راهیابی به اردوی تیم ملی بدمینتون جوانان در‌حالی به پایان رسید که دستاورد آن برای خراسانی‌ها و به‌ویژه مشهدی‌ها، یک دستاورد ویژه بود؛ جایی که در میان ۸ بازیکن منتخب راه‌یافته به اردوی تیم ملی جوانان، نام ۴ مشهدی به چشم می‌خورد.

بدمینتون‌بازانی که در ترکیب تیم مشهد و کرمان طی مسابقات انجام شده، فصل جاری لیگ برتر خوش درخشیدند و همین سبب شد تا بتوانند در سطح تیم ملی هم سرآمد باشند. نکته جالب این اتفاق آن است که دعوت ۴ مشهدی از میان ۸ بازیکن راه‌یافته به اردوی تیم ملی یعنی ۵۰‌درصد تیم ملی مشهدی است!

گلچین استعداد‌ها برای تیم ملی

محمد زرچی، سینا سالاری، امیررضا بیانی، امیرمحمد حاج‌ملک و محمد گلچین ۵ بازیکن مشهدی بودند که برای مسابقات انتخابی تیم ملی از‌سوی هیئت استان معرفی شده بودند و در پایان ۴ تن از آن‌ها توانستند به تیم ملی برسند. محمد گلچین تنها‌بازیکنی بود که با بدشانسی نتوانست جواز حضور در این اردو را به دست بیاورد. محمد زرچی و امیررضا بیانی، ۲ مشهدی بودند که با راهیابی به جمع ۴ نفر پایانی، تنها یک گام تا فینالیست‌شدن در مسابقات انتخابی اردوی تیم ملی فاصله داشتند که هر ۲ بازیکن نتایج را به ارشیا عمل‌کننده و علی حیاتی واگذار کردند و حذف شدند.

۵ نفر از این ۸ نفر

حالا جوانان خراسانی باید در اردوی نهایی تیم ملی جوانان حاضر شوند و در رقابت با ۴ بدمینتون‌باز جوان دیگر، در‌نهایت نظر سرمربی تیم را برای انتخاب ۵ نفر نهایی اعزامی به مسابقات بین‌المللی شیراز و جام فجر جلب کنند؛ مسابقاتی که قرار است طی ۲‌تاریخ ۱۳‌تا‌۱۶‌بهمن (جام بین‌المللی جوانان شیراز) و ۱۸‌تا‌۲۲‌بهمن (جام بین‌المللی فجر) برگزار شود و تیم ملی با ۵ بدمینتون‌باز جوان عازم این مسابقات خواهد شد.

«توس‌مسیر» ی‌ها در مسیر سبز

نکته جالب درباره ۴ مشهدی راه‌یافته به تیم ملی بدمینتون جوانان آن است که هر ۴ بازیکن فصل گذشته در تیم لیگ‌یکی «توس مسیر» مشهد راکت می‌زدند و این فصل هم سه‌تای آن‌ها با این تیم در لیگ برتر حاضرند. محمد زرچی، سینا سالاری و امیررضا بیانی، ۳ بازیکن این فصل توس‌مسیر در لیگ برتر هستند که با‌وجود جوانی توانستند خوش بدرخشند. امیرمحمد حاج‌ملک هم دیگر‌مشهدی است که فصل قبل با توس‌مسیر بود و امسال برای تیم کرمان در لیگ برتر بازی می‌کند.

امیدواری بدمینتون مشهد به آینده

مشهد هیچ‌گاه صاحب کرسی‌های ثابت در ترکیب اصلی تیم ملی بدمینتون بزرگ‌سالان نبوده است. شاید آخرین مشهدی‌های تیم ملی بزرگ‌سالان بدمینتون سعید بابیانی یا محمدامین علی‌اکبریان باشند. با‌این‌همه به نظر می‌رسد این‌بار نسل طلایی از بدمینتون‌بازان خراسانی آماده و مهیا شده‌اند تا آینده بدمینتون مشهد را تضمین کنند. بدمینتون‌بازانی که با‌وجود جوانی و حضور در تیم ملی جوانان، تجربه بازی در لیگ برتر و شانه‌به‌شانه بزرگان‌شدن را دارند و به نظر مطلع ظهور ستاره‌های آینده‌دار بدمینتون این استان هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}