فاجعه غذایی در راه است برخورد تعزیرات حکومتی با افزایش خارج از قانون اجاره بهای مسکن آرامش به بازار سکه و طلا برگشت ۴۰ درصد بازار موبایل در اختیار ۳۰ نفر آخرین مهلت اصلاح اطلاعات جاماندگان دریافت سود سهام عدالت ثبت نام ۳۰ هزار خانوار دارای فرزند سوم و بیشتر برای دریافت زمین تعرفه‌های جدید گاز از اوایل خرداد ابلاغ می‌شود افشاگری تازه از گستاخی جدید خودروسازان| احتکار و دپوی خودرو‌ها به بهانه نبود قطعات خط و نشان وزیر راه برای بنگاه‌های املاک| رستم قاسمی: با توافق پشت‌پرده موجر و مستأجر برخورد می‌کنیم پیش‌بینی بورس هفته اول خرداد ۱۴۰۱ قیمت انواع میوه نوبرانه در بازار عمده‌فروشی امروز مشهد | بازار میوه تحت‌تأثیر افزایش قیمت کالاهای اساسی قرار گرفت رفع مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکى؛ واردکنندگان روغن خوراکی ارز نیمایی می‌گیرند نحوه جدا کردن «یارانه» بعد از ازدواج؛ چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ + لینک ثبت ام قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال ۹۹ سهام عدالت در سامانه سجام اعلام شد (۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) سقف افزایش اجاره بهای مسکن در تهران مشخص شد + جزئیات (۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) بازخوانی سیاست‌های جمعیتی دولت در سند تحول | اقتصاد در خدمت رشد جمعیت پاسخ وزیر نفت به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین + فیلم چگونه می توان یارانه فردی را از سرپرست خانوار جدا کرد؟
خبر فوری
قیمت آسانسور در مشهد + راهنمای کامل انتخاب و خرید انواع آسانسور
در این مطلب به معرفی جزئیات و راهنمای انواع مختلف آسانسور و قیمت های آن پرداخته می شود، تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید آسانسور داشته باشید.

گزارش آگهی

انتخاب آسانسور و خرید بهترین نوع آن ازمعضلات مالکین و سازنده‌های ساختمان است؛ انتخابی که اگر به درستی انجام نگیرد سال‌ها ساکنان را دچاردردسرمی‌کند.

آسانسور مهمترین بخش مشاعات آپارتمان‌هاست و استفاده شبانه‌روزی و مستمر باعث شده مالکان ناگزیر به بهترین انتخاب باشند.

متاسفانه در سال‌های اخیر علی‌رغم رشد این صنعت برخی شرکت‌ها بدون تخصص، تجربه و دانش فنی اقدام به نصب آسانسورهای بی‌کیفیت کرده‌اند و بی‌اطلاعی مالکین و خرید از این شرکت‌ها باعث بروز مشکلات زیادی شده است.

در این مقاله با استفاده از تجارب کارشناسان متخصص آسانسور در شرکت اوج فراز بیهق قصد داریم شما را با انواع آسانسور آشنا کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید آسانسور داشته باشید.

 

انواع آسانسور:

آسانسور کششی

از انواع آسانسور، آسانسور کششی است. این آسانسورها بر اساس ماشین آت‌وود کار می‌کنند. این نوع آسانسور متشکل است از دو وزنه‌ بر دو سر یک نخ که از روی یک قرقره عبور می‌کند. در آسانسورهای کششی نیز بر یک سر سیم‌بکسل، کابین آسانسور و بر سر دیگر کادر وزنه و سیم‌بکسل از روی فلکه موتور عبور می‌کند.

در آسانسور کششی، از موتور آسانسور، برای بالا و پایین بردن کابین آسانسور و از کادر وزنه، برای کاهش فشار وارد بر موتور استفاده می‌شود. در ماشین آت‌وود همواره وزن وزنه‌ها ثابت و برابر هستند؛ در نتیجه با وارد کردن نیروی بسیار کمی به هر طرف، سیستم جابه‌جا می‌شود.

اما در این نوع از آسانسورها وزن کابین آسانسور همواره در حال تغییر است و اگر کادر وزنه هم‌وزن ظرفیت کابین آسانسور باشد برای بالا و پایین بردن کابین در زمان خالی بودن فشار بسیار زیادی به موتور وارد می‌شود، به همین خاطر وزن وزنه همواره نصف ظرفیت کابین است این امر باعث می‌شود که در زمان خالی و پر بودن کابین نصف نیروی موردنیاز در حالت قبل به موتور وارد شود پس در این نوع آسانسور به موتوری با قدرت حالت قبل نیاز خواهیم داشت و این امر باعث بهینه‌سازی در مصرف انرژی خواهد شد.

در این نوع آسانسورها کادر وزنه در اطراف و درون چاه آسانسور قرار دارد و موتور آسانسور و فلکه موتور در فضایی به نام موتورخانه و بالای چاه آسانسور قرار می‌گیرد.

قیمت آسانسور کششی مشهد

نوع دیگری از آسانسورهای کششی نیز وجود دارد به نام Room Less که در آن دیگر نیازی به موتورخانه نیست.

نصب آسانسور کششی معمولاً در مراحل پایانی ساخت ساختمان انجام می‌شود و نیاز به داشتن فضایی برای چاه آسانسور و موتورخانه دارد. نصب این گونه آسانسورها حدود یک ماه زمان می‌برد.

آسانسور هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک یکی از انواع آسانسور است که در گذشته بر اساس قانون پاسکال کار می‌کردند؛ ظرفی پر از روغن که در سمتی سطح مقطع کوچک و در سمت دیگر سطح مقطع بزرگتری داشت و با فشار آوردن به یک سمت، سمت دیگر دستگاه در جهت عمودی جابه‌جا می‌شد. اما آسانسورهای امروزی متشکل است از موتور الکتریکی پمپ فشار روغن و جک هیدرولیک که همه این وسایل در چاهک آسانسور و در زیر کابین قرار می‌گیرد.

در آسانسورهای هیدرولیک به دلیل وجود نداشتن کادر وزنه تمام بار کابین آسانسور و مسافران توسط سیستم جک هیدرولیک جابه‌جا می‌شود که این امر نیاز به موتورهای قوی‌تری نسبت‌به آسانسور کششی را باعث می‌شود. موتور این آسانسورها به همراه یک شیر الکتریکی مخصوص، که اصطلاحاً پاوریونیت نامیده می‌شود، در ظرف روغن غوطه‌ور هستند و وظیفه تامین فشار روغن برای جک هیدرولیک را دارند.

 در این انواع آسانسور تنها در حرکت رو به بالا نیاز به کار کردن موتور وجود دارد و حرکت رو به پایین آسانسور تنها با باز شدن شیر پاوریونیت صورت می‌گیرد. به صورت کلی می‌توان گفت میزان انرژی مصرفی آسانسورهای هیدرولیک برابر با آسانسورهای کششی است.

آسانسور هیدرولیکی مشهد

به دلیل وجود سیستم جک هیدرولیک از این نوع  آسانسورها در ساختمان‌های با بیش از پنج طبقه استفاده نمی‌شود.  با وجود این محدودیت، اخیراً ا آسانسورهای هیدرولیک در مصارف خانگی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. در اروپا ۷۰ درصد از آسانسورهای زیر پنج طبقه هیدرولیک هستند. این امر به خاطر نرمی در زمان حرکت، خرابی آسانسور و استهلاک بسیار کم، توانایی جابه‌جایی بارهای بسیار سنگین، امکان ایجاد آسانسورهای زیبا و شیشه‌ای، عدم نیاز به موتورخانه در پشت‌بام و امنیت بسیار بالا در هنگام وقوع زلزله است.

 

آسانسور مغناطیسی

همه ما تاکنون با آهنرباها بازی کرده‌ایم و زمان نزدیک کردن قطب‌های ناهمنام آهنربا شاهد فرار آهنرباها از هم بوده‌ایم. اساس کار آسانسورهای مغناطیسی نیز به همین شیوه است. در چاهک این آسانسورها به‌جای قرار دادن ریل آسانسور در دیواره‌ها آهنربای مغناطیسی کار می‌گذارند و در کف آسانسور نیز یک آهنربای مغناطیسی با  قطب مخالف آهنربای واقع در دیواره‌ها وجود دارد که با اتصال برق نیروی رانش باعث بالا رفتن آسانسور می‌شود.

این نوع آسانسورها بدون استفاده از کابل و موتور کار می‌کنند؛ حتی امکان حرکت چند کابین آسانسور در یک چاه وجود دارد. این تکنولوژی حتی امکان حرکت افقی را به  کابل‌های آسانسور می دهد. از آسانسورهای مغناطیسی می‌توان به‌عنوان انقلابی در صنعت آسانسور یاد کرد چون با وجود این آسانسورها دیگر هیچ محدودیتی در طراحی ساختمان‌های بلند وجود نخواهد داشت.

این آسانسورها  بسیار امن‌تر از سایر آسانسورهاست اما به علت قیمت بسیار بالا نصب این آسانسورها به‌صورت عمومی رواج  پیدا نکرده است.

آسانسور پنوماتیک

یکی دیگر از انواع آسانسورها، آسانسور پنوماتیک است. استفاده از آسانسورهای پنوماتیک انتخاب خوبی برای خانه‌های دوبلکس و یا خانه‌های دو الی چهار طبقه‌ای، که جای بسیار کمی دارد، است.

این آسانسورها را می‌توان در فضایی در حدود یک متر مربع نصب کرد. نصب چنین آسانسوری نیاز به ایجاد چاه یا قرار دادن موتورخانه بر روی پشت بام ندارد همچنین برای نصب آن از برق تک‌فاز استفاده می‌شود که خطر برق‌گرفتگی را بسیار پایین می‌آورد.

از این نوع آسانسورها برای جابه‌جایی بار و افراد به‌صورت محدود استفاده می‌شود و در بیشترین ظرفیت خود توانایی جابجایی وزنی حدود ۲۴۰ کیلوگرم را دارد.

آسانسور پنوماتیک شامل یک استوانه وکیوم‌شده است که امکان عبور هوا از هیچ نقطه‌ای از آن به جز محفظه مشخص‌شده در بالای آسانسور را نمی‌دهد. برای بالا رفتن آسانسور موتور آسانسور شروع به خارج کردن هوا از درون محفظة بالای کابین آسانسور می‌کند و با ایجاد خلا کابین به سمت بالا کشیده می‌شود و برای پایین رفتن آسانسور،  محفظة بالای آسانسور باز شده و اجازه ورود هوا به فضای بالای کابین را می‌دهد و در نتیجه آسانسور به سمت پایین حرکت می‌کند.

آسانسور پنوماتیک مشهد قیمت

آسانسور پنوماتیک برای خانه‌های ۲ تا ۴ طبقه‌ای مناسب است و بیش از ۲۴۰ کیلوگرم را نمی‌تواند حمل کتد.

آسانسور پیچی

این نوع آسانسورها بهترین انتخاب برای خانه‌های کم‌جا با حداکثر ارتفاع ۴ طبقه است. آسانسورهای پیچی را می‌توان هم با برق سه‌فاز و هم برق تک‌فاز نصب و راه‌اندازی کرد.

آسانسورهای پیچی شامل یک پیچ بلند، یک مهره و یک تسمه است که توسط موتور به حرکت در می‌آیند و آسانسور را جابه‌جا می‌کند.

این نوع از آسانسورها دارای ایمنی بسیار بالایی هستند به صورتی که  می‌توان از آن‌ها به‌عنوان آسانسورهای بدون سقوط یاد کرد. این امر به خاطر آن است که مکانیزم این آسانسور در حالت عادی بدون حرکت و قفل است و تسمه تنها عامل حرکت می‌باشد و در صورت پاره شدن تسمه آسانسور از کار می‌ایستد.

برای نصب آسانسورهای  پیچی نیاز به قرار دادن فضا برای موتورخانه وجود ندارد؛ چون موتور آسانسور بر روی بدنه سوار می‌شود. برخلاف آسانسورهای پنوماتیک آسانسورهای پیچی محدودیتی برای تعداد مسافر ندارند و می‌توانیم از آن‌ها در ابعاد بسیار کوچک تا ابعاد بسیار بزرگ استفاده کنیم.

بهترین شرکت آسانسور در مشهد

اگرمی‌خواهید بهترین انتخاب آسانسور را برای آپارتمان خود داشته باشید با مشاوران شرکت آسانسور و پله برقی اوج فراز بیهق تماس بگیرید. اوج فراز بیهق با بیش از دو دهه سابقه در صنعت آسانسور و پله برقی، دارای مجوزها و گواهی‌نامه‌های فنی و ملی است و با بهره‌گیری از پرسنل مجرب و متخصص، افتخار فعالیت در صنعت آسانسور و پله برقی را در سراسر ایران دارد.

 

  • ارائه مشاوره فنی و محاسبات مهندسی انواع آسانسور و پله برقی
  • مجری تخصصی آسانسورهای کششی (گیربکس، گیرلس و روملس)
  • مجری تخصصی آسانسورهای هیدرولیک (جک مستقیم، جک از بغل و خودروبر)
  • خدمات فروش، نصب و سرویس آسانسور و پله برقی در ایران و کشورهای همجوار
  • ارائه پک کامل آسانسور در سراسر کشور با بسته‌بندی استاندارد و گارانتی معتبر

آدرس شرکت: مشهد، بلوار ملک‌آباد، ملک‌آباد ۷، خیابان فرهاد ۲۴، ساختمان هنر، طبقه اول، واحد ۱۱

سایت شرکت اوج فراز بیهق: www.owjlift.com

تلفن شرکت اوج فراز بیهق: ۰۵۱۳۱۰۳

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}