خبر فوری

به خاطر یک مشت لایک

  • کد خبر: ۹۷۱۹۹
  • ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
به خاطر یک مشت لایک
سازندگان دوربین مخفی‌های ترسناک به وسیله پلیس دستگیر شدند.

عروجی | شهرآرانیوز؛ قرار نبود کار به اینجا بکشد، ولی شورش را درآورده بودند. راستش قبل از این‌ها گمان می‌کردیم دستگیرکردنشان کمی زیاده روی محسوب می‌شود، گمان می‌کردیم با کمی تذکر و تشر از سمت مردم همه چی ختم به خیر می‌شود و حد خودشان را پیدا می‌کنند، ولی نشد و ماجرا بیخ پیدا کرد و پای پلیس به مسئله دوربین مخفی‌های عصبانی کننده فضای مجازی کشیده شد و سازندگان دوربین مخفی «خامه میقولی» به دردسر بزرگی افتادند.

احتمالا همه این ویدئو را دیده باشید و همه ما به جای خندیدن عصبانی شدیم و هرچه به دهنمان رسید نثار این خلاقیت کریه و زشتشان کردیم. در واقع آن چیزی که فرمانده نیروی انتظامی تهران می‌گوید این بار کاملا مصداق پیدا می‌کند. اینکه این حرکت‌ها مصداق بارز ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت برای شهروندان است می‌تواند حتی به روح و روانشان آسیب جدی بزند.

توی همان ویدئوی معروف یک نفر پایین پای پله برقی ایستاده به فیلمبرداری کردن و مرد جوان دیگری روی پله برقی ایستاده و یک بشقاب پر از خامه را به صورت آدمی که در طرف دیگر پله برقی در جهت مخالف او حرکت می‌کند، می‌کوبد و می‌گوید «خامه می‌قولی؟» در دوربین مخفی دیگری یک نفر خودش را خونین ومالین کرده، یک نفر خودش را به مردن زده، یک نفر کاری می‌کند که مسافران تاکسی تا سر حد مرگ فریاد بزنند.

آدمی که هدف این به اصطلاح شوخی قرار گرفته است، طبیعتا هول می‌کند، عصبانی می‌شود و سعی می‌کند واکنش نشان بدهد. هرچند به نظر می‌رسد خیلی از آن‌ها دیگر هدفشان خنداندن مردم هم نیست و بیشتر به دنبال جذب دنبال کننده و پول درآوردن است. شوخی‌های بی جای صفحه موسوم به «سهیل» با بیش از نیم میلیون دنبال کننده به همین جا ختم نمی‌شود. در مجموعه دیگری از ویدئوها، نمایشی بازی می‌شود که در آن دو موتورسوار گوشی را از دست مردم می‌قاپند و فرار می‌کنند.

درحالی که تصویربردار این تولیدکننده‌های خلاق ویدئو در گوشه‌ای نشسته و از واکنش عصبی و درماندگی کسی که فکر می‌کند گوشی اش را از دست داده است، فیلم می‌گیرد تا بعد‌ها در اینستاگرام منتشر کند و بگوید «لایک فراموش نشود.»، اما کامنت‌های مردم نشان می‌داد آن‌ها بیشتر از لایک و ایموجی خنده، واکنش‌های تندی نشان می‌دادند و به سازندگانشان پرخاش می‌کردند.

بسیاری از کاربران به تحسین از نیروی انتظامی پرداختند و از آن‌ها برای دستگیری سازندگان ویدئو‌های دوربین مخفی تشکر می‌کنند. عده‌ای نیز با عصبانیت بیان می‌کنند تولید کنندگان این گونه ویدئو‌ها چه سود و لذتی از کار خود می‌بردند؟ برخی نیز مطرح می‌کنند اگر با چنین افرادی رو به رو شوند برخورد فیزیکی با آن‌ها خواهند داشت. تعدادی نیز بیان می‌کنند این عمل از دزدی بدتر است و تنها شخصی به این کار روی می‌آورد که حریمی در زندگی اش برای حفظ آن باقی نگذاشته است. بعضی از کاربران هم بر این باورند که جوانان زیادی به دلیل وضع نابسامان اقتصادی به سمت راه‌های نامتعارف کشیده شدند و به جای سرزنش باید به فکر ایجاد کار و فرصت‌های شغلی برای آن‌ها باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}