پیگـــیری

نصب نیمکت به دلایل ایمنی ممکن نیست
شهروند| اگر در طبقه زیر هر ایستگاه قطار شهری چند نیمکت بگذارید برای نشستن کسانی که از سوپر نوشیدنی یا بستنی می‌خرند خیلی خوب است تا همانجا بخورند بعد بروند بالا! کاش سرویس بهداشتی ایستگاه باز بود؛ کودکان تحمل ندارند!
شرکت بهره برداری قطار شهری| به اطلاع می‌رساند با توجه به استانداردهای ایمنی در مترو و لزوم پیش‌بینی و مدیریت بحران‌های احتمالی، مسیرهای قبل از گیت‌های ورودی نباید دارای مانع باشند تا در زمان نیاز به تخلیه اضطراری مسافرین و ایستگاه‌ها، این مهم بدون مشکل و در سریع‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد.
در خصوص وجود سرویس بهداشتی برای کودکان نیز به اطلاع می‌رساند که در تمام دنیا و حتی کشورهای پیشرفته، ایستگاه مترو را همانند ایستگاه اتوبوس در نظر می‌گیرند که مسافران در نهایت پس از ۲ تا ۴ دقیقه انتظار باید ایستگاه را ترک کرده، سوار قطار شوند و ادامه مسیر بدهند. بنابراین مترو مشابه پایانه مسافربری نیست و ایستگاه‌های قطار شهری محل عبور و توقف‌های کوتاه مدت است. با این وجود تمام ایستگاه‌های قطارشهری مجهز به یک تا دو چشمه سرویس بهداشتی هستند، این سرویس‌ها عمومی نیست و مخصوص استفاده کارکنان است اما به تمام ایستگاه‌ها بخشنامه ارسال شده که ‌در صورت اضطرار، به برخی مسافران و زائران اجازه استفاده داده شود.
باتوجه‌به استفاده سالمندان، بیماران خاص، زنان باردار و کودکان از قطارشهری، به ایستگاه‌ها تأکید کرده‌ایم به‌طور ویژه درخواست این گروه‌ها برای استفاده از سرویس بهداشتی را اجابت کنند. چنانچه گزارشی از شهروندان درباره تخلف از این موضوع به دست ما برسد، بررسی، پیگیری و برخورد می‌کنیم.
علت پیش‌بینی نکردن سرویس بهداشتی عمومی در ایستگاه‌های قطارشهری عمدتا مسائل بهداشتی و هزینه بالای نگهداری و تعمیرات است.

پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->