شهرآرانیوز

خبر ویژه

همیار دستان مهربان پاکبانان

پویش «همیار دستان مهربان پاکبانان حریم رضوی باشیم» رنگ و بوی محرم را در شهر متفاوت کرد

گروه خبر| هم‌زمان با فرارسیدن ایام محرم و روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، فعالان زیست‌محیطی و پاکبانان مشهد ارادت خود به اهل‌بیت(ع) را با پاک‌سازی شهر از آلودگی‌ها به‌منظور ایجاد فضای مناسب برای عزاداری هیئت‌های مذهبی نشان دادند.
به گزارش ایرنا، هر سال هم‌زمان با ایام عزاداری سالار شهیدان، شاهد حضور پرشور هیئت‌های عزاداری در خیابان‌های مشهد هستیم. در گوشه گوشه شهر فعالیت عزاداران حسینی به چشم می‌خورد و برپایی ایستگاه‌های صلواتی و توزیع نذورات نیز در کنار هیئت‌های مذهبی، ارادت مردم به اهل‌بیت(ع) به‌ویژه حضرت امام حسین(ع) را نشان می‌دهد.
در این میان پاکبانانی هستند که سبزی و پاکی محیط را به سیاهی محرم و عزای سالار شهیدان گره زده‌اند و با تلاش شبانه‌روزی می‌کوشند تا بهترین فضا را برای عزاداران و هیئت‌های مذهبی مهیا کنند؛ اما امسال حرکت متفاوت و بدیع مدیریت‌شهری در مشارکت‌جویی از شهروندان مشهدی باعث شد تا حال و هوای روزهای عزا در این شهر با همدلی بیشتر مردم گره بخورد.
شهردار منطقه ثامن نیز در همین رابطه از راه‌اندازی پویش «همیار دستان مهربان پاکبانان حریم رضوی باشیم» خبر داد و گفت: به رسم همدلی، شهروندان مشهدی با جمع‌آوری زباله‌های خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی در روزهای تاسوعا و عاشورا پاکیار پاکبانان مهربان شهرمان شدند.
مصطفی نعمتی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این پویش ساعت 12:30 ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین پس از مراسم شام غریبان در ساعت 20:30 کار خود را از عرصه میدان شهدا آغاز کردند و با شرکت در پاک‌سازی معابر منتهی به حرم مطهر رضوی همراه پاکبانان شدند.

سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}