خبر ویژه
در بازدید مسئولان حوزه ولی فقیه از موسسه صنعتی گوشت مشهد تاکید شد؛

موازین شرعی توسط کشتارگاه صنعتی مشهد در ذبح دام رعایت می شود

  • کد خبر: ۱۰۶۴۰
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
موازین شرعی توسط کشتارگاه صنعتی مشهد در ذبح دام رعایت می شود
در بازدید مسئولان حوزه ولی فقیه در سازمان های جهادکشاورزی و دامپزشکی خراسان رضوی ازکشتارگاه مشهد بررعایت دقیق موازین شرعی از جمله حلیت دام و طهارت لاشه در این مرکز کشتارگاهی تاکید شد.
به گزارش شهرآرانیوز، حجج السلام احمد احمدی پناه، مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در جهادکشاورزی به همراه محمد حسن شورورزی مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ازروند ذبح و استحصالات دام در کشتارگاه صنعتی مشهد بازدید کردند.

مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در حاشیه این بازدید گفت: درحوزه مسئولیت نمایندگی، ولی فقیه حلیّت دام که می‌بایست براساس شرع مقدس اسلام باشد و دیگر طهارت لاشه پس از ذبح همیشه به  عنوان پارامتر‌های اساسی سنجش درکشتارگاه‌ها مد نظر قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلین احمدی پناه ضمن ابراز رضایت ازچگونگی نحوه ذبح دام در موسسه صنعتی گوشت مشهد، افزود: خوشبخانه در این کشتارگاه تمامی موازین شرعی هم از نظر حلیت و هم طهارت رعایت می‌شود.

وی همچنین ضمن گفتگو با ذابحین و کارکنان بخش شستشوی دام درجریان چگونگی ذبح شرعی و تطهیر انواع دام سبک و سنگین در کشتارگاه صنعتی مشهد قرارگرفت و به ارائه توصیه‌هایی در این خصوص پرداخت.

همچنین حجت الاسلام محمد حسن شورورزی مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی باابراز خشنودی ازتغییرات به عمل آمده در خطوط ذبح و استحصال کشتارگا مشهد، گفت: تغییرات وتحولات  بوجود آمده خصوصا درخطوط کشتار و بارانداز بسیار چشمگیر بوده چرا که قطعاً این امر تاثیرات مطلوبی را در کیفیت، بهداشت و سلامت بیش از پیش تولیدات این مجموعه کشتارکاهی در برخواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم  استفاده بهینه از تمامی استحصالات دامی وآمادگی دامپزشکی و نیز حوزه نمایندگی، ولی فقیه برای صدور مجوزات لازم در این خصوص، افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود که بتوان از تمامی قسمت‌های دام بهترین بهره‌برداری صورت گیرد هرچند تحقق این امر مستلزم برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و نیز جلب مشارکت‌های داخلی و خارجی است.

گفتنی است، رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد نیز در این بازدید ضمن ارائه توضیحاتی فنی، گفت: هرچند مشکلات متعددی وجود داشت، ولی خوشبختانه توانستیم باتبدیل آن‌ها به فرصت و ارتقاء تجهیزات و بازسازی محیطی، سالن‌های کشتار و سایر قسمت‌های مختلف، روند بهینه‌سازی را بهبود ببخشیم که در نتیجه ارتقاء کمی وکیفی محصولات و به تبع آن افزایش سلامت و امنیت غذائی را به دنبال خواهد داشت.

اسماعیل نورمحمدی ضمن ابراز خرسندی از بازدید هیئت‌های نمایندگی، ولی فقیه افزود: این بازدید‌ها و رضایتمندی مسئولان از شرایط کشتارگاه علاوه براینکه خستگی را از ما دور می‌کند نشان می‌دهد که در مسیر درستی در راستای افزایش کمی و کیفی تولیدات، رعایت دقیق و کامل موازین ذبح شرعی و نیز پیشرفت بهداشت جامعه گام برداشته‌ایم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}