تشابه حاشیه‌نشینی در زاهدان با شهر مشهد معاون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: همکاری مردم با شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی ضرورت دارد تاکید معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بندرعباس بر توسعه مباحث فرهنگی بندرعباس براساس اصالت هرمزگان رایزنی‌های فرهنگی کلان‌شهر‌های ایران در مشهد آیت‌الله‌علم‌الهدی: ترویج دین در فضاسازی‌های شهری مصداق جهاد تبیین است| ترویج بی‌حجابی، محور فعالیت دشمن در جنگ نرم حمیدرضا جعفری، فعال رسانه‌ای مشهدی درگذشت تبادل تجربیات باعث ارتقا کیفیت خدمات فرهنگی خواهد شد لزوم ایجاد بستر‌های مناسب فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهر‌ها شهردار تهران: خودزنی شهردار ناحیه ۳ تهران هنوز اثبات نشده است شهردار مشهد: زمینه حضور معلولان در عرصه‌های اجتماعی باید فراهم شود جای خالی بانوان پشتیبان و همراه جبهه های جنگ در یادمان و نماد‌های مشهد رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: در ساماندهی انتقال پادگان ارتش مشهد کار جمعی صورت گرفت رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت و گردشگری شورای اسلامی مشهد: مشهد اگر به دست جریان‌های غیرتشیع فتح شود، تمام جریان تشیع سقوط خواهد کرد پروژه عمرانی «سارا» مشهد همچنان پر حاشیه رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلان‌شهر‌های ایران در مشهد: یکی از مظاهر تحقق دولت مردمی، شهرداری‌ها هستند روایتی از همسایگی با سیلو‌های گندم مشهد | زندگی‌مان را آرد برمی‌داشت روایتی از تاریخ ساخت سیلو‌های گندم مشهد شهردار تهران در مجمع شهرداران کلان‌شهر‌های ایران در مشهد: شهرداری‌ها مکلف به فرهم کردن حضور مردم در میدان هستند
خبر فوری
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: باید تلاش کنیم بین دو ملت ایران و افغانستان جدایی نیافتد
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید تلاش کنیم در شرایط کنونی جهان بین دو ملت جدایی نیفتد و امیدوارم رویداد ماه امت در این راستا اثرگذار باشد.

به گزارش شهرآرانیوز، حسن موحدیان در جریان بازدید از رویداد بین المللی «ماه امت» اظهارکرد: با توجه به حضور شماری از مردم افغانستان در ایران، ما به عنوان میزبان در مقابل آن‌ها وظایفی داریم که یکی از این وظایف، تلاش برای میزبانی هرچه بهتر از مهمانان خود است.
وی ادامه داد: ما با ملت افغانستان اشتراکات بسیار زیادی همچون زبان، دین و فرهنگ مشترک داریم و برگزاری رویداد بین المللی «ماه امت» این نقاط مشترک بین دو ملت را به هم متصل می‌کند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان این که این که رویداد ماه امت در منطقه گلشهر و در بین افغانستانی‌ها برگزار شده اتفاق خوبی است، گفت: همه ما مدیون این افراد هستیم، زیرا در توسعه شهر مشهد کار‌های زیادی کرده اند و در پیشرفت این شهر بسیار تاثیر گذار بوده اند.
وی اظهار کرد: برگزاری رویداد بین المللی ماه امت در این منطقه باعث شده که ظرفیت‌های منطقه گلشهر دیده شود. استقبال چشمگیر مردم از این رویداد بیانگر آن است که ما بیشتر باهم حرف بزنیم و در کنار هم باشیم.
موحدیان بیان کرد: کشور افغانستان یک کشور مظلوم است که ۴۰ سال درگیر جنگ و اختلافات داخلی است و ما باید به آن بیشتر توجه می‌کنیم.
وی افزود: ما یک امت واحد هستیم و همه کشور‌های مسلمان جهان و همه کشور‌ها باید کمک کنند تا امنیت به افغانستان بازگردد؛ مردم این کشور نیز، چون سختکوش هستند و به خاطر اقتصاد آزادی که دارند می‌توانند خیلی زود پیشرفت کنند.
نخستین رویداد بین‌المللی «رمضان، ماه امت» تا ۱۶ اردیبهشت ماه در سالن شهدای مدافع حرم واقع در آوینی (گلشهر) ۵۷ میزبان علاقه‌مندان است.
شهروندان برای حضور در این رویداد می‌توانند عدد ۸ را به ۱۰۰۰۱۰۸ پیامک کنند یا در سامانه ثبت‌نام کنند. هزینه ثبت‌نام برای بلیت عادی پنج هزار تومان و بلیت ویژه ۲۵هزار تومان است. در این رویداد فرهنگی قرار است که گروه‌های قوالی پاکستان، منقبت‌خوانی افغانستان و یک گروه لبنانی در کنار گروه‌های خراسانی برنامه اجرا کنند.

منبع:روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}