نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران در مشهد برگزار می‌شود مهار آتش‌سوزی در حرم مطهر رضوی + جزئیات راه‌اندازی بازار‌های تخصصی و موضوعی در مشهد «شهر فرودگاهی» مشهد در مسیر عملیاتی شدن اعتبار ۱۰ میلیاردی برای «شهرک انقلاب» مشهد هزینه ۲۶ هزار میلیاردی اداره مشهد در هر سال اجتماع عظیم به وقت قدس ۲ در مشهد برگزار شد + عکس و فیلم قدردانی آیت‌الله علم‌الهدی از بصیرت مردم در مواجهه با اصلاح یارانه‌ها| کوچک‌ترین حرکتی که انقلاب را دچار مشکل کند از خراسانی‌ها سر نزد ۲۰۰۰ مسکن کارگری در گلبهار ساخته می‌شود برگزاری مراسم روز اهدای عضو، اهدای زندگی در آرامستان بهشت رضا (ع) پایان هفته‌ای بارانی در انتظار خراسان رضوی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی مشهد: از عملکرد سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد رضایت دارم  سخنگوی وزارت امور خارجه در مشهد: انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد حق به شهر گسترش زیرساخت‌های جهان شهر مشهد در راستای میزبانی از یک میلیارد مسلمان رونمایی از ۲۳ اثر تاریخی ثبت ملی در موزه بزرگ خراسان ابتکار ۶ هزارمیلیاردی شهردار مشهد برای اشتغال زنان حاشیه شهر تقدیر از شهرداری مشهد در جایزه بنیاد جهانی انرژی (اسکار انرژی) در ایران
خبر فوری
 استاندار خراسان رضوی: مزیت اقتصادی استان و کشور، حرم مطهر حضرت رضا(ع) است
استاندار خراسان رضوی: مزیت اقتصادی استان و کشور حرم مطهر حضرت رضا(ع) است.

به گزارش شهرآرانیوز، یعقوبعلی نظری در همایش ائمه جمعه استان با تاکید بر تقویت اقتصاد زیارت گفت: وجود مضجع شریف امام رضا (ع) ظرفیتی قوی برای استان و کشور است که مغفول مانده است و باید در همه بخش‌ها از این ظرفیت استفاده کرد.
 استاندار خراسان رضوی گفت: در حوزه زیرساختی در استان، پروژه‌های قطار سریع‌السیر، شهر فرودگاهی امام رضا (ع) و آزاد راه حرم تا حرم با تامین اعتبار از مسیر ویژه در دستور کار است.

وی شهر فرودگاهی در مرحله مطالعه است، عملیات اجرایی آزادراه حرم تا حرم نیز تسریع می‌یابد و پروژه قطار سریع السیر نیز در دستور کار است و از منابع ملی نیز برای پیشبرد پروژه‌ها استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر تقویت اقتصاد زیارت ادامه داد: وجود مضجع شریف امام رضا (ع) ظرفیتی قوی برای استان و کشور است که مغفول مانده است و باید در همه بخش‌ها از این ظرفیت استفاده کرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: برای رشد اقتصاد در استان مقرر شده است جریان اقتصادی راه اندازی شود و گره‌های خاص در واحد‌های اقتصادی مختلف به صورت موردی مورد بررسی قرار گیرد.

نظری افزود: مساله اقتصاد استان نداشتن راهبرد استانی در خصوص اقتصاد است از این رو مزیت‌ها و مساله‌های اقتصادی استان مشخص شد و اهداف عملیاتی بر اساس آن‌ها تعریف شد.

وی ادامه داد: همچنین در استان قرارگاه مشترک حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی با مشارکت حاکمیت و بخش خصوصی فعال شد و هم‌اینک در حوزه اقتصاد وارد پیاده سازی و تحقق اهداف شده ایم.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که برای تحقق اهداف اقتصادی باید زیرساخت‌های مناسب در استان وجود داشته باشد افزود: از لحاظ زیرساختی در استان مشکلاتی وجود دارد که برنامه‌های روشنی برای رفع این مشکلات وجود دارد و برای تحقق اهداف اقتصادی برش چهار ساله تعریف شد.

نظری افزود: بر این اساس مقرر شد در سال ۱۴۰۱، خراسان رضوی به رشد اقتصادی ۷.۲ درصد برسد و برای تحقق آن ۱۸۵ هزار میلیارد تومان پول نیاز است که هشت قرارگاه از جمله قرارگاه اقتصاد زیارت، اقتصاد زیرساخت و انرژی، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد تجارت، صنعت و معدن تشکیل شده است.

وی ادامه داد: زمینه اختصاص منابع لازم برای تحقق اهداف اقتصادی نیز مشخص شده و بانک‌های استان در سال جاری برای این حرکت اقتصادی ۵۵ هزار میلیارد تومان باید تامین کنند و بخش خصوصی نیز ۶۰ هزار میلیارد تومان باید سرمایه‌گذاری کند و با ریل‌گذاری مناسب در استان شاهد تحقق اهداف اقتصادی باشیم.

منبع:ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}