خبر فوری
فرماندار مشهد: تعطیلی خودسرانه هر واحد نانوایی تخلف محسوب می‌شود
فرماندار مشهد گفت: با آغاز به کار طرح برکت ۲ و فعالیت ۱۰۰ تیم بازرسی و رصد روزانه نانوایی‌ها، از این پس واحد‌های متخلف نانوایی، مهروموم شده و پروانه خبازی آنان لغو خواهد شد.

به گزارش شهرآرانیوز، محسن داوری روز شنبه در نشست آغاز به کار طرح نظارتی برکت ۲ برای رسیدگی به نانوایی‌های مشهد، افزود: با مهروموم شدن هر نانوایی متخلف، یک واحد نانوایی سیار در همان محل فعال خواهد شد که برای راه اندازی موقت این واحد‌ها از گاز و آب نانوایی متخلف استفاده می‌شود.

وی گفت: پس از مهر وموم نانوایی‌های متخلف، سهمیه آرد آن‌ها نیز به نانوایی‌های اطراف داده خواهد و نظارت بر نانوایی‌های دیگر منطقه با جدیت ادامه خواهد یافت.

فرماندار مشهد ادامه داد: براساس طرح برکت ۲، تعطیلی خودسرانه هر واحد نانوایی تخلف محسوب می‌شود و اقدامات تعمیراتی آن‌ها نیز باید به زمان دیگری و یا روز‌های تعطیلی این واحد‌های صنفی موکول شود.

داوری خاطرنشان کرد: اینکه در یک واحد نانوایی تنها یک یا ۲ نفر نان بپزند تا به نوعی از سرعت تولید و عرضه کاسته شده و آرد کمتری به نان تبدیل شود، نیز تخلف است، و هر واحد موظف است با سرعت معمول همه آرد سهمیه روزانه اش را پخت کرده و نان را به دست مصرف کننده برساند.

وی خطاب به بازرسان این طرح گفت: اگر بازرسان مشاهده کردند که نانوایی، نان و آرد را دپو کرده تا به واحد‌های دیگر فروخته و یا با کنجد نان پخته است، باید در همانجا بمانند تا همه نان دپو شده و یا کنجدی با همان قیمت مصوب به مردم حاضر در صف فروخته شود تا مردم اثر بازرسی را باور کنند، فروش نان با کنجد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

فرماندار مشهد به تامین آرد مورد نیاز همه نانوایی‌های شهرستان اشاره و بیان کرد: با توجه به طرح اقتصادی جدید دولت، برخی اقلام در سطح جامعه تغییر قیمت پیدا کرده است، اما با تدبیر اندیشیده شده، مردم باید بابت نان آرامش خاطر داشته باشند.

داوری گفت: برای رفع دغدغه مردم برای توزیع نان، ۳۰۰ نانوایی ویژه در سطح شهر مشهد به صورت یکسره از ساعت ۶ تا ۲۴ بدون وقفه نان پخت می‌کنند.

فرماندار مشهد گفت: در حوزه تامین دیگر کالا‌های اساسی هیچ مشکلی نداریم و مردم نباید دغدغه داشته باشند و بیش از نیاز روزانه خود ارزاق خوراکی خریداری کنند.

داوری با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۵۵ نانوایی متخلف در مشهد بسته شده است، افزود: با آغاز به کار بازرسان طرح برکت ۲، فقط طی دیروز پنج نانوایی متخلف در کلانشهر مشهد مهروموم شدند.

شهرستان مشهد با داشتن حدود چهار میلیون نفر جمعیت، ۲ هزار و ۳۶۶ واحد نانوایی شهری و روستایی دارد و روزانه به طور میانگین ۸۵۰ تن آرد در نانوایی‌های این شهرستان توزیع می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}