قالیباف: واردات خودرو یک حلقه از زنجیره ساماندهی صنعت خودرو است| لزوم توجه به خودروسازی در برنامه هفتم توسعه رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح وارد تاجیکستان شد| سرلشکر باقری: توسعه همکاری‌های نظامی و دفاعی بین دو کشور از اهداف سفر است کمک معیشتی ماه اول به حساب معترضان حذف یارانه واریز شد خطیب‌زاده: امیرعبداللهیان به امارات می‌رود| ایران در سفر مورا پیشنهادات خود را مطرح کرد| آمریکا باید تصمیم سیاسی بگیرد معاون وزیر خارجه روسیه: متن احیای برجام کاملاً آماده است دستور ویژه رئیس‌جمهور برای اختصاص یارانه کاغذ سخنگوی دولت: آغاز ثبت‌نام جدید یارانه‌ها به‌زودی| دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی به اعتراضات مردم| ۹۰ درصد جمعیت کشور مشمول دریافت یارانه ۱۳۰ مدیر ناکارآمد شناسایی و برکنار شدند| مطالبات مردم در ابتدای دولت سیزدهم ١٩ برابر دولت‌های قبل بود بازدید سرزده رییس‌جمهور از نمایشگاه بین‌المللی نفت رئیس سازمان بازرسی: محکومیت ۲۲۰ شخص حقیقی در بورس| بسیاری از پرونده‌های اقتصادی مربوط به ارز ۴۲۰۰ تومانی است رئیس قوه قضاییه: آیت‌الله فاطمی‌نیا از گنجینه‌های معرفتی عرفان و اخلاق بود قالیباف: آیت الله فاطمی‌نیا راهنمای خواص و مایهٔ دلگرمی و امیدواری مؤمنان بود نمایندگان مجلس هفته آینده با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند ملک سلمان از بیمارستان مرخص شد رئیس جریان آزاد ملی لبنان: پروژه آمریکایی سعودی در لبنان شکست خورد نجیب میقاتی: برگزاری انتخابات یک دستاورد بود رئیسی رحلت استاد فاطمی‌نیا را تسلیت گفت لنج عمانی توسط نیروی دریایی ارتش نجات یافت افشاگری یک نماینده مجلس از انتصابات فامیلی مدیران خودروسازها| استخدام ۲۰۰ نیرو و مشاور از نزدیکان و اقوام طالبان به حامد کرزی اجازه ندادند به امارات سفر کند
خبر فوری
قالیباف: معوقات یارانه معیشتی اردیبهشت ماه، به جاماندگان پرداخت می‌شود
رئیس مجلس شورای اسلامی بر رسیدگی فوری و دقیق به شکایات مردم درباره یارانه معیشتی و دهک‌های بندی یارانه‌ای تاکید کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، محمدباقر قالیباف امروز یکشنبه در نطق پیش از دستور خود، ضمن قدردانی از ایستادگی ملت برابر خبرسازی رسانه‌های معاند و دشمنان درباره نظام پرداخت یارانه‌ها افزود: قوای سه گانه، برای جراحی اقتصادی هماهنگ، یکدل و یکصدا شده اند و بر حفظ قدرت خرید مردم اهتمام دارند.
رئیس مجلس تصریح کرد: مردم مطمن باشند مدیران برای تامین کالا‌های اساسی در حال تلاش هستند، امیدوارم دستگاه‌های مسئول فرایند اجرایی کالا برگ الکترونیک را تسریع کنند و مردم را در جریان روند زیر ساخت‌ها آن قرار دهند تا مردم از اجرایی شدن آن مطمئن شوند.
وی افزود: دولت و دستگاه‌های در زمینه رسیدگی به شکایت مردم و اعتراض آنان در خصوص دهک بندی یارانه‌ای اقدامات خوبی را در حال انجام دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یارانه قطع شده خانوار‌های مشمول برقرار و معوقاتشان از اول اردیبهشت پرداخت خواهد می‌شود و جای نگرانی نیست.
آقای قالیباف در نشست علنی صبح امروز مجلس و در پاسخ به تذکر محسن زنگنه، نماینده تربت حیدریه مبنی بر لزوم پرداخت یارانه معیشتی به همه مردم، تصریح کرد: ۹ دهک از ۱۰ دهک جامعه مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی می‌شوند و پیش بینی شده که دریافت کنند.
وی با اشاره به حذف یارانه برخی از خانوار‌ها افزود: اشکالاتی وجود دارد، همین جا اعلام می‌کنیم سیستم‌ها در حال اصلاح هستند و اقدامات اصلاحی برای همه افرادی که مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی می‌شدند، در حال انجام است.
رئیس مجلس گفت: در جلسه شب گذشته سران قوا که دیشب تا دیر وقت ادامه داشت با حضور رئیس جمهور و قرارگاه مسئول اجرای این طرح بحث‌های مفصلی انجام شد؛ یارانه قطع شده خانوار‌های مشمول اگر هم با تاخیر وصل شود، اما معوقاتشان از اول اردیبهشت پرداخت خواهد شد، هیچ جای نگرانی نیست.
اقای قالیباف افزود: فقط یک دهک آخر یعنی دهک دهم جامعه شامل دریافت یارانه کمک معیشتی نمی‌شوند، در خصوص دهک‌های دیگر در سقف پرداخت ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی تفاوت وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند که اصلاحات به سرعت در حال اجراست و پرداخت معوقات مشمولانی که یارانه شان قطع شده از اول اردیبهشت قطعی است؛ هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

تأکید قالیباف بر رسیدگی فوری به شکایت مردم درباره تعیین دهک‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بهبود وضعیت معیشتی مردم و ایجاد آرامش معیشتی با عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها در صورت اجرای دقیق مصوبات مجلس در دسترس خواهد بود.
آقای قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدا از ملت شریف ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم که با صبوری و درایت در برابر هجمه‌های معاندین و رسانه‌های دشمنان این آب و خاک ایستادند و با قوای سه گانه در راه تحقق جراحی اقتصادی برای عادلانه و مردمی سازی نظام پرداخت یارانه‌ها یاری می‌رسانند.
وی ادامه داد: مردم مطمئن باشند که این روز‌ها مدیران اجرایی کشور برای رساندن کالا‌های ضروری معیشتی به مردم به صورت شبانه روزی در حال تلاش هستند. ضمن تشکر از اقدامات مخلصانه صورت گرفته توسط دولت محترم، امیدوارم دستگاه‌های اجرایی فرآیند اجرای قانون استفاده از کالابرگ الکترونیک برای تامین کالا‌های ضروری معیشتی که می‌تواند نگرانی‌ها را برطرف کند، تسریع کنند.
اقای قالیباف تصریح کرد: در همین راستا ضروری است دستگاه‌های مسئول، مردم را از فرآیند راه اندازی زیرساخت‌های طرح کالابرگ الکترونیک و جزئیات اجرایی آن مطلع سازند و زمان بندی مشخصی درخصوص نهایی شدن این فرآیند اعلام کنند تا مردم از اجرایی شدن آن مطمئن شوند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین استمرار تامین به موقع کالا‌ها و اقلام مورد نیاز مردم در بازار‌های هدف امری ضروری است که باعث آرامش خاطر مردم و جلوگیری از تقاضای بی مورد می‌شود.
وی اظهار داشت: نکته مهم دیگر رسیدگی فوری و دقیق به شکایت‌های مردم در پرداخت مبلغ کمک معیشتی است که ممکن است به دلایل مختلف نسبت به تعیین دهک خود معترض باشند که البته دولت محترم اقدامات خوبی را در این زمینه در دستور کار دارد.
اقای قالیباف افزود: تلاش‌های شبانه روزی مسئولان اجرایی در اجرای مطلوب این طرح انشاءالله ضامن رفع نگرانی‌های ملت شریف ایران خواهد بود و به سیاست‌های غلط اقتصادی پیاده سازی شده در دولت‌های قبل که باعث هدررفت منابع ملی، توزیع غیرعادلانه یارائه‌ها و منتفع شدن دلالان شده بود، پایان خواهد داد.
وی تاکید کرد: قوای سه گانه در تمامی دستگاه‌ها با اراده قوی و به طور هماهنگ برای حل مشکلات و جراحی اقتصادی مردم یکدل و یکصدا شده اند و مردم مطمئن باشند تمامی مسئولان کشور در همه دستگاه‌ها بر حفظ قدرت خرید مردم و ایجاد آرامش معیشتی تاکید ویژه دارند و به لطف خداوند متعال تمامی اقدامات با همین هدف انشاءالله به انجام خواهد رسید.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این راه مجلس همکاری با دولت در پیاده سازی دقیق قانون را وظیفه خود می‌داند، خصوصاً نمایندگان محترم در حوزه‌های انتخابیه خود می‌توانند با رصد و نظارت دقیق در انتقال نارسایی‌های احتمالی به مدیران اجرایی کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم اصحاب رسانه و فعالان سیاسی نیز با همراهی کامل در مسیر اجرایی کردن طرح ملی عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها به تحقق اهداف این طرح یاری رسانند. بهبود وضعیت معیشتی مردم و ایجاد آرامش معیشتی با عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها در صورت اجرای دقیق مصوبات مجلس در دسترس خواهد بود.
رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: نکته دیگر اینکه یوم النکبه و اعلام موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی یادآور بیش از ۷ دهه اشغالگری، قتل عام، نسل کشی، بی رحمی و جنایت صهیونیست‌ها و آواره کردن فلسطینیان و اشغال سرزمین‌های آنهاست.
وی ادامه داد: در آستانه فرارسیدن همین روز، شهادت خبرنگار فلسطینی خانم شیرین ابوعاقله به دست جنایتکاران رژیم صهیونیستی بار دیگر عمق توحش این رژیم را در نظر مردم جهان آشکار ساخت.
رئیس مجلس افزود: شهادت این خبرنگار شجاع را به تمام معتقدین به آرمان فلسطین به خصوص اصحاب رسانه مقاومت تسلیت می‌گویم و ضمن محکومیت شدید این حادثه ناگوار تاکید می‌کنم هرگونه تشدید خشونت در سرزمین‌های اشغالی توسط اشغالگران جنایتکار صهیونیست به واکنش‌های شدیدتر از سوی پایبندان به آرمان فلسطین منجر خواهد شد.
اقای قالیباف در پایان گفت: فرا رسیدن روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان شیرین فارسی را گرامی می‌دارم.

منبع: شبکه خبر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}