رئیس‌جمهور قزاقستان: ایرانیان می‌تواند به مدت ۱۴ روز بدون روادید به قزاقستان سفر کنند گلایه نماینده مردم مهریز از افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت برخی کالاها| حقوق برخی بازنشستگان تنها برای ۱۰ روز آن‌ها کافی است مالکی: افغانستان برای اداره امور خود نیازمند همگرایی و همراهی همه قومیت‌ها است پرداخت نقدی یارانه‌ها تجربه موفقی نبوده است| ساماندهی یارانه‌ها بدون برنامه مجلس اثرات تورمی دارد استانکزی: ایران و پاکستان مسئولیت اسلامی خود را در قبال افغانستان ادا کرده‌اند خبر خوش مجلس برای کارکنان مشمول قانون کار در دستگاه‌های دولتی| افزایش مجدد حقوق کارکنان در راه است معاون اول دستگاه قضا: سیاست جنایی مشخصی در کشور نداریم| کاهش اطاله دادرسی در دستور کار قوه قضاییه مخبر: هزینه جدیدی برای تهیه دارو به سبد هزینه‌های خانوار اضافه نمی‌شود| تمام افراد فاقد بیمه تحت‌پوشش قرار می‌گیرند افشاگری نماینده بجنورد از ممانعت برخی در صندوق بازنشستگی برای همسان‌سازی حقوق| چه‌ کسانی مانع اجرای رتبه‌بندی معلمان هستند؟ نماینده مردم مشهد: دولت با توجه به تورم و افزایش قیمت‌ها در حقوق بازنشستگان تجدیدنظر کند بررسی «طرح اجاره بهای مسکن» روز سه‌شنبه در مجلس نماینده مردم اردبیل: رئیس‌جمهور هرچه سریع‌تر یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد| دولت فکر کنترل تورم نیست «ساماندهی کارکنان دولت» در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس| آیین‌نامه اجرای رتبه‌بندی معلمان در حال تدوین است تازه‌ترین اظهارات وزیر ارتباطات درباره وضعیت اینترنت همراه و ثابت| دلیل کاهش کیفیت و کندی سرعت اینترنت چیست؟ انتقاد نماینده مردم یزد از مصوبه شورای عالی کار| پرداخت مستمری بازنشستگان با عدالت همخوانی ندارد استقبال رسمی آیت‌الله رئیسی از رئیس‌جمهور قزاقستان+ فیلم توضیحات بانکی‌پور درباره ازدواج دختران ایرانی با اتباع بیگانه| رسانه‌های معاند با تقطیع سخنانم جو روانی منفی ایجاد کردند واکنش نمایندگان به اظهارات رئیس‌ کمیسیون جوانی جمعیت| پیشنهاددهنده ازدواج دختران ایرانی با اتباع بیگانه عذرخواهی کند هند در واکنش به حمله دیروز کابل؛ صدور ویزا برای سیک‌های افغانستان را سرعت می‌بخشد
خبر فوری
ساماندهی ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای وزارت بهداشت| تعیین‌تکلیف نیروهای طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه
نمایندگان مجلس در نشستی با مسئولان وزارت بهداشت و سازمان اداری استخدامی به تعیین تکلیف پیرامون وضعیت استخدامی نیروهای طرحی، ، پایان طرحی و ۸۹ روزه وزارت بهداشت پرداختند.

به گزارش شهرآرانیوز، نشست بررسی وضعیت استخدامی نیرو‌های طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه وزارت بهداشت به ریاست فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و با حضور سلمان اسحاقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سیدمهدی فرشادان نماینده مردم سنندج و دیواندره و کامیاران و رحیمی معاون وزیر بهداشت، جمالی معاون سازمان اداری و استخدامی، قنبری مدیرکل نیروی انسانی سازمان اداری استخدامی و تعدادی از مدیران زیرمجموعه وزارت بهداشت برگزار شد.

فداحسین مالکی در این نشست با بیان اینکه در زمان شیوع کرونا که همه کشور درگیر این بحران بود و این ویروس کشنده بیرحمانه جان بسیاری از مردم را گرفت تعدادی از جوانان به کمک کادر سلامت هم در حوزه پرستاری و هم خدماتی و هم سایر بخش‌ها آمدند بنابراین لازم است امنیت شغلی این افراد حفظ شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسه این است که همه این نیرو‌ها ساماندهی شوند و در هر شرایطی در میدان حضور داشته باشند در این راستا مسئولان نظام و دولت باید نسبت به رفع مشکلات آن‌ها اقدام کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان نشست تاکید کرد: قرار شد آقای رحیمی معاون وزیر بهداشت بخشنامه‌ای به تمام روسای دانشگاه‌ها ابلاغ کند که این نیرو‌ها به طور جدی مورد حمایت قرار گیرند.

سلمان اسحاقی در ادامه افزود: ۳ گروه طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه در زمان شیوع کرونا به طور جدی فعالیت کردند، اما در شرایط کنونی متاسفانه به این دلیل که زمان مقرر شده برای فعالیت شان به پایان رسیده است با تعدیل مواجه شده اند.

وی تصریح کرد: ما در جلسه‌ای که روز جمعه با این افراد داشتیم که از اقصی نقاط کشور جمع شده بودند مطالباتشان را بررسی کردیم و قرار شد طی جلسه‌ای با معاون وزیر بهداشت و معاون سازمان اداری استخدامی کشور، برگزار کنیم و این مطالبات را مطرح کرده و برای آن تدبیری بیاندیشیم.

این نماینده در جمع بندی مطالبی که در این نشست مطرح شد، یادآور شد: براساس گفته معاون وزیر بهداشت دانشگاه‌ها اجازه ندارند به هیچ وجه این نیرو‌های شرکتی، طرحی و ۸۹ روزه‌ها را تعدیل کنند به غیر از اینکه مرتکب تخلفی شده باشند.

وی افزود: سازمان امور اداری استخدامی کشور نیز درخواست کرده بود تا نشستی برای تعیین تکلیف سهمیه ۱۰۰ هزار نفری که باید برای استخدام آن‌ها توسط وزارت بهداشت مجوز صادر می‌شد، برگزار شود بنابراین مقرر شد ظرف ۱۰ روز آینده نشستی بین معاون وزیر بهداشت و مسئولان سازمان اداری استخدامی برگزار شده و این موضوع را از نظر کمی و کیفی مورد بررسی قرار داده و نتیجه گیری کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: قرار شد برای نیرو‌های شرکتی، طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه از نظر تقنینی تدبیری بیاندیشیم بنابراین هفته آینده یا در ابتدای اجلاسیه سوم یک رویداد بزرگ تاریخی در مجلس اتفاق خواهد افتاد و طرح تعیین تکلیف نیرو‌های شرکتی و قراردادی مورد بررسی قرار خواهد گرفت بنابراین پیشنهاد شد این نیرو‌ها نیز در این طرح لحاظ شوند تا مشکل قانونی آن‌ها حل شود.  

سیدمهدی فرشادان نماینده مردم سنندج و دیواندره و کامیاران با اشاره به تلاش وزارت بهداشت برای جذب این نیروها، افزود: ما می‌توانیم در قالب طرح استفساریه لحاظ بخشی از این نیرو‌ها را در مصوبه تبدیل وضعیت نیرو‌های ایثارگر ساماندهی کنیم بنابراین این موضوع را پیشنهاد خواهیم داد.

رحیمی معاون وزیر بهداشت ضمن تشریح وضعیت نیرو‌های شرکتی، طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه، گفت: ما به هیچ وجه نیرو‌های ۸۹ روزه و شرکتی را تعدیل نخواهیم کرد و معتقدیم نیرو‌های پشت خطی طرحی نیز باید وارد چرخه شوند از سوی دیگر به سازمان استخدامی کشور پیشنهاد دادیم که ۲۳۰ هزار پست خالی داریم که به صورت پراکنده در سراسر کشور وجود دارند بنابراین مشکلی در جهت تعیین پست برای این افراد وجود ندارد.

وی تصریح کرد: ما می‌توانیم این افراد را بخش بندی کرده، بخشی را در طرح ساماندهی کارکنان دولت لحاظ کنیم و بخشی نیز از طریق آزمون ویژه جذب شوند و منابع آن را نیز از محل پرداخت حداقل حقوق‌ها تامین خواهیم کرد.

جمالی معاون سازمان اداری استخدامی با بیان اینکه وزارت بهداشت از نظر تامین نیرو دارای اهمیت به سزایی است، افزود: نحوه تامین منابع انسانی در این سازمان براساس شاخص‌هایی نیازسنجی می‌شود و باید فرآیند جذب آن‌ها نیز مشخص شود.

وی تصریح کرد: سازمان اداری استخدامی کشور می‌تواند در صورت تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت بخشی از این نیرو‌ها را تعیین تکلیف کند بنابراین تصویب این طرح ۸۰ درصد مشکلات این نیرو‌ها را حل خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}