سوء قصد به امام جماعت یک مسجد در اصفهان کشف بیش از ۱۰۰۰ میلیارد کالای احتکاری در کشور| ۵۳۳ متهم دستگیر شدند ویدئو | خرابی‌های زلزله در روستانی سرخوش هرمزگان رئیس کمیسیون آموزش مجلس: امیدواریم «رتبه‌بندی معلمان» تا ۴۸ ساعت دیگر ابلاغ شود از «رتبه‌بندی معلمان» چه خبر؟ (۱۱ تیرماه ۱۴۰۱) افزایش حقوق «بازنشستگان تامین اجتماعی» را تا قبل از پایان تیرماه اصلاح کنید جزئیات سوء قصد نافرجام به امام جماعت مسجدی در اصفهان آیا زلزله‌های هرمزگان «غیر طبیعی» است؟ + پاسخ عضو پژوهشگاه زلزله‌شناسی نحوه دریافت وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد+شرایط و مدارک وام خسارت زلزله‌ به بادگیرهای بافت تاریخی لافت خراسان رضوی خنک می‌شود (۱۱ تیرماه ۱۴۰۱) پایان عملیات جست و جو زلزله هرمزگان با ۴۹ مصدوم و ۵ فوتی ۱۲ شهر و ۳۰۰ آبادی تحت تاثیر زلزله ۶.۱ ریشتری بندر خمیر| خسارت به بیش از ۶۵۰ واحد| مسبب زلزله کدام گسل بود؟ قتل عام خانوادگی در دره شهر اسکان ۷۰ درصد زلزله‌زدگان هرمزگانی در چادرهای امدادی و توزیع ۹۰۰۰ چادر و پتو تاکنون
خبر فوری
آخرین خبر‌ها از ریزش بلندترین ساختمان آبادان| خروج همه مفقودان از زیر آوار |دستگیری ۱۱ نفر از عوامل دخیل در حادثه متروپل (۳ خردادماه ۱۴۰۱)
در پی ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل در آبادان، ستاد مدیریت بحران با حضور وزیر کشور در محل حادثه تشکیل و تصمیمات لازم بر نجات محبوسان احتمالی گرفته شد.

به گزارش شهرآرانیوز، بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در خیابان امیری آبادان روز گذشته فرو ریخت که طبق گزارشها، به‌دلیل ریزش بخش‌هایی از ساختمان ۱۰ طبقه اداری ـ تجاری متروپل، برای ایمن‌سازی، خیابان اصلی امیری آبادان مسدود شد.

براساس اعلام فرماندار آبادان، تعداد کشته شدگان به ۱۱ نفر افزایش یافته و ۳۵ نفر نیز زنده از زیر آوار‌ها بیرون کشیده شده اند.

حبس ۵۰ نفر در زیر آوار|تعداد مصدومان حادثه متروپل آبادان به ۳۳ نفر رسید

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور با تشریح آخرین وضعیت مصدومان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان گفت: تاکنون ۳۳ نفر در این حادثه مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه طبق مشاهدات عینی همچنان ۵۰ نفر زیر آوار گرفتار‌ند که تلاش برای نجات آن‌ها ادامه دارد، افزود: ۵۰ دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند و یک فروند بالگرد نیز در فرودگاه آبادان برای اعزام فوری مصدومان مستقر است.

خالدی با بیان اینکه با توجه به مهیا بودن امکانات لازم پزشکی در آبادان تاکنون مصدومی به مرکز استان اعزام نشده است، گفت: با دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همه امکانات برای خدمات رسانی به مصدوم فراهم شده و یک هواپیما در تهران برای انتقال بیماران در صورت نیاز آماده است.

مالک و پیمانکار اصلی ساختمان در محل حادثه فوت کردند

صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان در مورد جزییات ریزش ساختمان ۱۰ طبقه اداری -تجاری متروپل آبادان به تسنیم گفت: بازداشت شدگان این حادثه ۱۰ نفر شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران این پروژه هستند و در جهت برخورد با سایر متخلفان، دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.

وی افزود: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود و در جریان ریزش ساختمان در محل حضور داشت در جریان این حادثه جان خود را از دست داد. همه اجساد جهت تعیین هویت، به پزشکی قانونی منتقل شده‌اند.

توییت مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه

با توجه به‌ کشف اسناد هویتی حسین عبدالباقی، مالک برج متروپل و یکی از متهمین اصلی پرونده در البسه‌ یکی از قربانیان حادثه که غیرقابل تشخیص بوده، دستور تشخیص هویت متوفی از طریق واحد تشخیص هویت ناجا و پزشکی قانونی صادر شد که هویت وی مورد تایید قرار گرفت.

واکنش نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان به ریزش متروپل

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان درباره حادثه ریزش ساختمان متروپل گفت: سازمان نظام مهندسی از نظر قانونی تنها اختیار اعلام وضعیت را از نظر فنی داشته و هشدار و تذکر فنی می‌دهد.

کورش خواجوی بیان کرد: پس از ارائه تذکر فنی سازمان نظام مهندسی استان خوزستان مسئولیت توقف پروژه را ندارد، در قانون نیز اختیار و امکانات را نداریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان به تذکر‌های نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: در سال گذشته پنج هزار تذکر جدی به شهرداری‌های این استان با موضوع نا ایمن بودن برخی ساخت و ساز‌ها داده شد که بخش زیادی از آن سبب توقف پروژه می‌شود.

وی بیان کرد: در موارد استثنایی است که متاسفانه مالکان برخی طرح‌ها به هشدار و تذکر توجه نداشته و به طور نامحسوس ادامه کار می‌دهند.

رئیس نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان گفت: درمان اصلی این مشکل این است که تمام سازندگان و سرمایه‌گذاران صنعت ساختمان باید بپذیرند که گزارش‌های فنی، بررسی‌های نقشه و ایراد‌های فنی مهندسان ناظرسوری نیست و ضرورت دارد به تذکر‌های سازمان نظام مهندسی توجه شود. همان طور که توصیه و تذکر پزشک مورد توجه قرار می‌گیرد، باید این تذکر‌ها نیز برای حفظ جان مورد توجه قرار گیرد.

شهردار آبادان بازداشت شد

دادستان عمومی و انقلاب خوزستان گفت: تاکنون ۱۰ نفر از جمله شهردار فعلی آبادان به عنوان مقصران حادثه ساختمان ۱۱ طبقه متروپل دستگیر شدند.

صادق جعفری چگنی سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: حسین حمیدپور شهردار فعلی، ۲ شهردار قبلی و ناظران پروژه ساختمان متروپل در بین افراد دستگیر شده هستند.

وی اظهار داشت: شناسایی سایر عوامل مقصر در حادثه ریزش برج متروپل آبادان ادامه دارد.

تعداد جانباختگان ریزش ساختمان در آبادان ۱۱ نفر شد

محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعداد مصدومان را ۳۲ نفر اعلام کرد و افزود:آمار دقیقی از گرفتار شدگان نیست و گفته می‌شود تعدادی در یکی از فروشگاه‌ها حبس شده اند. ساعتی که این حادثه رخ داد جمعیت کمی در محل حضور داشته است و اگر این حادثه در ساعت بعداز ظهر بود تلفات بیشتر می‌شد.

نامی افزود: متاسفانه به دلیل رعایت نکردن مقررات نظام مهندسی ساختمان این اتفاق افتاد و سه طبقه بیش از حد نصاب ساخته شده است.

وی افزود:تیم‌های مشخص شده تا با افرادی که در این زمینه کوتاهی کرده اند برخورد شود ضمن اینکه تجهیزات کامل برای برش آهن آلات در منطقه مستقر شده تا به طبقات پایین برسیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: ۴۰ هزار متر زیر بنا منطقه بحرانی ساختمان است و احتمال تخریب ساختمان‌های مجاور وجود دارد.

 تکنسین فوریت‌های پزشکی از سراسر استان خوزستان از جمله؛ اهواز، خرمشهر، ماهشهر، بندر امام خمینی، دزفول و ... به آبادان اعزام شده اند و در حال امدادرسانی به مصدومان و انتقال آن‌ها به مراکز درمانی هستند.

بعد از ریزش برج متروپل رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، فرمانده کل سپاه و سایر مسئولان کشور بر کمک رسانی فوری به حادثه دیدگان تاکید کردند و خواستار برخورد جدی با متخلفان در این حادثه شدند. شب گذشته نیز وزیر کشور به همراه معاون اقتصادی رئیس جمهور در محل حادثه حاضر شدند و با تشکیل اضطراری مدیریت بحران، برای آواربرداری سریع و نجات محبوسین تصمیمات لازم گرفته شد.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز از اعزام ۵۰ آتش‌نشان حرفه‌ای و نجات‌گر همراه با ۱۱ دستگاه خودروی سنگین و سبک عملیاتی که بیشتر مربوط به آواربرداری و جست‌وجو در آوار است، به محل حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان خبر داد و بیان کرد: ۳۰ نفر از نیرو‌ها برای تسریع در عملیات به صورت هوایی به محل حادثه اعزام می‌شوند و مابقی افراد به صورت زمینی به سمت آبادان اعز‌ام شدند.

خروج همه مفقودان حادثه آبادان از زیر آوار

فرماندار آبادان با تشریح آخرین وضعیت آواربرداری برج متروپل گفت: دستگاه‌های امدادی با همه توان در حال فعالیت برای برقراری شرایط به حالت هستند و در اینجا اعلام می‌کنم که همه مفقودان حادثه ریزش ساختمان در آبادان از زیر آوار بیرون آورده شدند.

امدادرسانی به حادثه‌دیدگان ساختمان متروپل آبادان ادامه دارد

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر کشور در محل حادثه اظهار داشت: با تقسیم کار صورت گرفته اکنون امدادرسانی به افراد احتمالی گرفتار زیرآوار روند بهتری گرفته است.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از نیرو‌های جمعیت هلال احمر خوزستان در محل حادثه حاضر هستند، افزود: هدف نخست ما برداشتن آوار است تا به زیر زمین دسترسی پیدا کنیم تا اگر فردی زیر آوار مانده بیرون کشیده شود.

دستگیری ۱۰ نفر از عوامل دخیل در حادثه متروپل

صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان در مورد جزییات ریزش ساختمان ۱۰ طبقه اداری -تجاری متروپل آبادان اظهار کرد: بازداشت شدگان این حادثه ۱۰ نفر شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران این پروژه هستند و در جهت برخورد با سایر متخلفان، دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.

وی افزود: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود و در جریان ریزش ساختمان در محل حضور داشت در جریان این حادثه جان خود را از دست داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بیان کرد: همه اجساد جهت تعیین هویت، به پزشکی قانونی منتقل شده‌اند.

جعفری چگنی تصریح کرد: با دستور دادستان کل کشور مبنی بر نظارت مستقیم بر موضوع، بلافاصله در محل حاضر و اکنون به همراه دادستان شهرستان آبادان در محل حاضر هستیم.

۵۰ نیرو با ۱۰ خودروی آتش نشانی اهواز در محل حادثه مستقر شدند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اهواز از اعزام ۵۰ نیرو با ۱۰ خودروی آتش نشانی برای کمک به حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان خبر داد.

ابراهیم قنبری اظهار داشت: به دستور شهردار اهواز ۵۰ آتش‌نشان همراه با ۱۰ خودروی اطفای حریق و امداد نجات برای خدمات رسانی در حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان اعزام شدند.

وی در ادامه با اشاره به ازدحام جمعیت در این منطقه اشاره کرد: از مردم شریف آبادان خواهش میکنیم که در محل حادثه حضور پیدا نکنند تا نیرو‌های امدادی به راحتی آوار برداری را انجام بدهند.

افزایش تعداد متوفیان حادثه ریزش ساختمان متروپل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از افزایش شمار متوفیان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان به عدد ۱۰ خبر داد.

وحید شعبانی با اعلام شناسایی سه جسد جدید در طبقه اول ساختمان فروریخته مترو پل اظهار داشت: آمار فوت شدگان این حادثه تا کنون به ۱۰ نفر رسیده است. ⁣

وی گفت: یکی از این سه متوفی جدید از از ساختمان خارج شد و تلاش‌ها برای امکان خروج دو پیکر دیگر ادامه دارد.

شعبانی همچنین ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های عزادار شده در این حادثه افزود: تلاش‌ها برای آواربرداری، عملیات جستجو و نجات و امدادرسانی از روز گذشته تا کنون همچنان ادامه دارد.

نخستین گروه از آتش‌نشانان تهرانی به آبادان رسیدند

نخستین گروه از آتش‌نشانان تهرانی که شب گذشته راهی محل حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان شده بودند، هم‌اکنون به محل حادثه رسیدند و در وهله نخست بازدید و بررسی از محل حادثه را انجام خواهند داد.

سید جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران که در محل حادثه حضور دارد، به خبرنگار تسنیم گفت که تا یک یا دو ساعت آینده سایر نیرو‌ها و تجهیزات نیز به محل حادثه خواهند رسید و در صورت نیاز اعزام نیرو‌ها ادامه خواهد داشت.

دستور قالیباف برای رسیدگی به سانحه ریزش ساختمان متروپل

رییس مجلس با اشاره به فرو ریختن ساختمان اداری - تجاری متروپل در شهر آبادان، بر لزوم شناسایی متخلفین تاکید کرد و در ماموریتی از کمیسیون عمران مجلس خواست که گزارش بررسی ابعاد مختلف این حادثه را تهیه و ارائه کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از وقوع حادثه غمبار فرو ریختن ساختمان اداری - تجاری متروپل در شهر آبادان، بر لزوم شناسایی متخلفین تاکید کرد و در ماموریتی از کمیسیون عمران مجلس خواست که گزارش بررسی ابعاد مختلف این حادثه را تهیه و ارائه کند.

‌کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با کمک مجمع نمایندگان استان خوزستان و نمایندگان محترم آبادان، به فوریت ابعاد مختلف سانحه را جهت ارائه گزارش به نمایندگان ملت مورد بررسی قرار دهد.

تجهیزات لازم برای امدادرسانی متروپل آبادان بسیج شد

محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان اظهار داشت: از ساعات اولیه حادثه گروه‌های امدادی شهرستان از جمله آتش نشانی شهرداری آبادان، پالایشگاه و گروه‌های امدادی شهرستان‌های همجوار به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: همچنین گروه‌های امدادی از اهواز، مناطق نفت خیز و ملی حفاری نیز از ظهر دیروز به محل حادثه اعزام شدند و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: نیرو و تجهزات در محل حادثه به اندازه کافی وجود دارد، ولی تنگی معابر محل حادثه و ازدحام مردم سرعت عملیات امداد و نجات را کاهش داده است.

خانچی بیان کرد: هلال احمر و اورژانس با تمام امکانات در محل حادثه حضور دارند و تجهیزات زنده یاب در محل وجود دارد.

وی افزود: استاندار، مجموعه استانداری خوزستان و ستاد بحران استان خوزستان از همان ساعات اولیه حادثه در محل حضور پیدا کرده و امیدواریم تا ساعات دیگر نفرات زیر آوار مانده بیرون کشیده شوند.

تداوم عملیات آواربرداری در متروپل آبادان

عملیات آواربرداری و نجات مصدومان حادثه ریزش ساختمان متروپل با تلاش نیرو‌های امدادی و انتقال آن‌ها به مراکز درمانی به همکاری عوامل اورژانس ۱۱۵ همچنان ادامه دارد و با توجه به حساس بودن شرایط و به منظور انجام عملیات آواربرداری به صورت حرفه ای، از شهروندان خواهشندیم اگر وابستگی به مصدومان حادثه ندارند، از حضور در محل حادثه و تجمع خودداری کنند.

براساس اعلام مسئولان، ۱۱۵ تکنسین فوریت‌های پزشکی از سراسر استان خوزستان از جمله؛ اهواز، خرمشهر، ماهشهر، بندر امام خمینی، دزفول و ... به آبادان اعزام شده اند و در حال امدادرسانی به مصدومان و انتقال آن‌ها به مراکز درمانی هستند.

گروه‌های حرفه‌ای آتش نشانان از نقاط مختلف استان خوزستان به صورت خودجوش به محل ریزش ساختمان متروپل آمده اند، همچنین قرار است تعداد دیگری که دوره‌های ویژه امدادرسانی و آتش نشانی را به صورت حرفه‌ای سپری کرده اند، به منطقه اعزام شوند. مسئولان از شهروندان می‌خواهند از حضور در محل حادثه خودداری کنند تا عملیات امدادرسانی و آواربرداری مختل نشود.

دستور دادستان کل برای برخورد قاطع با متخلفان ریزش ساختمان متروپل آبادان

دادستان کل کشور با صدور پیامی ضمن عرض تسلیت به جانباختگان حادثه ریزش ساختمانی در آبادان، بر نظارت ویژه بر پرونده و برخورد قاطع با متخلقان تاکید کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور با صدور پیامی خطاب به دادستان اهواز ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان، بر تسریع در رسیدگی و برخورد جدی با متخلفان تاکید کرد.

متن این پیام خطاب به جعفری چگینی دادستان محترم مرکز استان خوزستان آمده است: حادثه ریزش ساختمانی در آبادان که موجب خسارات جانی و مالی برای عده‌ای از شهروندان عزیز شده است موجب تاسف گردید.

حسب اخبار و گزارشات، تخلفات و قصور و تقصیراتی در ساخت و ساز این بنا صورت گرفته است که ضمن عرض تسلیت این حادثه به خانواده داغدار جانباختگان با تاکید به دادستان محترم آبادان مبنی بر رسیدگی سریع و برخورد قاطع با متخلفین، بر اساس وظایف قانونی، جنابعالی نیز بر روند تحقیقات و اقدامات صورت گرفته نظارت ویژه داشته و نتایج را به قید فوریت به دفتر اینجانب گزارش فرمایید.

عیادت بازرس کل استان خوزستان از مصدومان حادثه متروپل

بازرس کل استان خوزستان با حضور در مرکز درمانی شهید بهشتی آبادان از مصدومین حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان عیادت کرد. محمد آقاجری ضمن عیادت و گفتگو با مصدومین و همراهان، از نزدیک در جریان روند درمان مصدومین این حادثه در بیمارستان شهید بهشتی آبادان قرار گرفت.

وی در محل این بیمارستان ضمن اعلام رضایت کامل مراجعین، از نحوه رسیدگی و ارائه خدمات درمانی به حادثه‌دیدگان در بیمارستان شهید بهشتی آبادان، از تلاش مجموعه کادر درمان این مرکز قدردانی کرد.

دستور نماینده، ولی فقیه در خوزستان برای برخورد با متخلفان

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد در پی ریزش ساختمان متروپل شهرستان آبادان، پیامی را صادر کرد.

نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان در پیامی رخداد غم‌بار ریزش ساختمان متروپل آبادان که منجر به فوت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان شد را به خانواده‌های مصیبت دیده تسلیت گفت و برای مصدومان حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد در این پیام، پی‌گیری سریع و بدون ملاحظه عوامل و موجبان حادثه را از سوی مسئولان ذی ربط ضروری خواند و تاکید کرد: شناسایی موارد مشابه چه در استان و چه در سایر نقاط کشور برای پیشگیری از تکرار این حوادث تلخ مطالبه عمومی است که امید است به تسویف و فراموشی سپرده نشود.

افزایش فوتی ها به یازده نفر

با کشف یک جسد دیگر تعداد جان‌باختگان حادثه تلخ در آبادان به ۱۱ نفر رسید.

کسانی از کافی‌شاپ طبقه زیرین متروپل با خانواده‌هایشان تماس گرفته‌اند

رئیس اداره نظارت بر زیر ساخت‌های فیزیکی منطقه آزاد اروند گفت: دیشب ما متوجه شدیم تعدادی در طبقه زیرین ساختمان که یک کافی‌شاپ آن‌جا وجود دارد هنوز زنده هستند، این افراد با تماس‌های تلفنی با خانواده‌های‌شان از زنده بودن خودشان اطلاع دادند، به محض این‌که ما متوجه شدیم اقدام کردیم، آن‌ها درخواست آب کردند و مشکلات تنفسی داشتند که امدادگران با برخی اقدامات تخربی به آن‌ها آبرسانی کردند.

وی افزود: البته چندان نمی‌شود مداخله کرد چراکه هر اقدامی می‌تواند سبب فرو ریختن سازه شود، فعلاً یک مسیر دسترسی جزئی برای آن‌ها ایجاد شده است، امیدواریم با ادامه عملیات و ثبات سازه آن‌ها هم از آوار خارج شوند./خبرآنلاین

بخشی از سازه متروپل فرو ریخت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به شرایط ناپایدار سازه، متاسفانه حدود یک ساعت پیش بخشی از سازه، حین عملیات آواربرداری فرو ریخت.

وی افزود: سه نفر از عوامل امدادی دچار جراحت شدند. شرایط برای امداد مقداری سخت است و حضور مردم هم کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.

دستگیری ۱۱ نفر در رابطه با حادثه آبادان| مالک متروپل جزو فوت‌شدگان

دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: با توجه به تاکید دادستان کل کشور در برخورد با متخلفین پروژه ساختمان، تاکنون ۱۱ نفر را به عنوان مسببین و متخلفین دستگیر کرده‌ایم که تحت بازداشت هستند و تحقیقات در حال انجام است.

وی افزود: مالک و پیمانکار متروپل یکی از متهمان بود که روز گذشته تحقیقات اولیه در این خصوص انجام شده بود؛ امروز صبح جسد وی از زیر آوار خارج شد و هویت وی نیز کاملا مورد تایید اداره تشخیص هویت نیروی انتظامی قرار گرفت.

نجات یک نفر دیگر از محبوسین متروپل | بستری ۶ مجروح در حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه آبادان

کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با تلاش بی وقفه عوامل امدادی جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه‌های امدادی، دقایقی پیش یک نفر دیگر «زنده» از زیر آوار ساختمان متروپل در آبادان بیرون کشیده شد. در طبقات بالای ساختمان ۱۰ طبقه آبادان کار جستجو نجات کاملاً به درستی انجام شده و تیم های زنده یاب افراد قابل توجهی را به صورت زنده شناسایی کرده و نجات دادند.

وی افزود: در طبقه همکف و زیر زمین ساختمان عملیات سنگینی در خصوص آوار برداری و جستجوی افراد داریم. در این حادثه ۶ نفر بستری هستند و حال آنها رو به بهبود است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به شدت حادثه و آوار زیاد دقیقا نمی‌توانیم زمان پایان عملیات را اعلام کنیم، اما به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستیم.

لحظه فرو ریختن متروپل آبادان از نمای نزدیک

 

فوتی های حادثه متروپل آبادان به ۱۴ نفر افزایش یافت

وزیر کشور گفت: تا این لحظه در پی حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه آبادان ۱۴ نفر فوت و ۳۲ نفر زخمی شده اند که ۲۹ نفر آنها بهبود پیدا کرده اند و از بیمارستان مرخص شده اند، اما ۳ نفر در بیمارستان بستری هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}