ممنوعیت استفاده از مانکن زنده در ویترین فروشگاه‌ها کرونا چیست و چقدر خطرناک است سقوط یک پهپاد در ملاثانی + ویدیو امیر تتلو بازداشت شد برق‌گرفتگی، جان ۳۷ خراسانی را گرفت/ خراسان رضوی، سومین استان بیشترین آمار مرگ ناشی از برق‌گرفتگی  رتبه نخست خراسان رضوی در زایمان اضطراری در آمبولانس‌ پیدا شدن بسته مشکوک در تجریش تهران/ حضور تیم چک و خنثی در محل کنترل کرونا در فرودگاه امام خمینی (ره)+فیلم فیلم/خودکشی نافرجام دختر مشهدی از پل هوایی پارک ملت مشهد ثبت بیش از ۱۵ هزار مورد مراجعه زنان استان خراسان رضوی به پزشکی قانونی پس از نزاع +جدول  واژگونی اتوبوس تهران - شیراز در اصفهان/ خواب آلودگی راننده علت حادثه بود آخرین آماز از قربانیان ویروس کرونا؛ ۱۰۶ کشته و ۴۵۰۰ مبتلا آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس برای انتقال بیماران احتمالی کرونا سهم سنگین وزن‌ها از بار سنگین ترافیک جریمه و نمره منفی به حساب مالک میرود یا راننده خودرو؟ سرانه مصرف شیر در ایران کمتر از ۸۰ کیلوگرم است ۸ بهمن سومین مرحله حمایت معیشتی واریز می‌شود بوئینگ ام دی در مسیر توپولوف کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت فاقد اعتبار است پالایشگاه نفت کرمانشاه میزبان لک‌لک‌ها
خبر ویژه

نهال‌کاری همگانی برای مشهدی سرسبز

  • کد خبر: ۱۱۰۴۶
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
طرح «جنگل کاری نهضت سبز» در راستای موافقت نامه‌های بین المللی در ۱۶۰ کشور جهان آغاز شده است و روز پنجشنبه نوبت ایران بود تا با آغاز کاشت ۱۴ میلیون نهال به تعهد خود برای کاهش ۴ درصدی گاز‌های گلخانه‌ای عمل کند.
نگار هاشمیان|  «کاشت ۹۴۵ هزار اصله نهال در ۳۱۵۰ هکتار در ۲۳ شهر استان خراسان رضوی هم زمان با سراسر کشور آغاز شده است.» این را معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در این برنامه که هم زمان به صورت ویدئوکنفرانس در سراسر ایران انجام می‌شد، بیان کرد. به گفته عباسعلی نوبخت، حدود ۳۰ گونه مختلف درختی و درختچه‌ای ازجمله سوزنی برگ، پهن برگ، انجیر، بلوط، رزماری، عناب و سنجد در خراسان رضوی کاشته خواهد شد. وی با بیان اینکه ۱۹ هزار هکتار عرصه در اطراف مشهد ظرفیت جنگل کاری را دارد، گفت: هر هکتار جنگل اکسیژن لازم برای ۱۰ نفر را تولید می‌کند؛ یعنی با کاشت درخت در این محدوده، اکسیژن ۱۹۰ هزار نفر تأمین خواهد شد. نوبخت با قدردانی از شهرداری مشهد، استانداری خراسان رضوی و اداره کل منابع طبیعی استان گفت: خاک این منطقه فقیر و به همین دلیل هر کسی که در اینجا نهال بکارد، انسان شریف و بزرگی است. مدیر کمربند سبز مشهد نیز به عنوان تنها میزبان حاضر از مدیریت شهری در این برنامه با بیان اینکه با همکاری منابع طبیعی استان حدود ۸۰۰ هکتار کاشت درخت را در برنامه داریم، گفت: امسال در ۳۵۰ هکتار از کمربند سبز مشهد ۱۵۰ هزار اصله درخت خواهیم کاشت. مرتضی مرجانی با بیان اینکه کمربند سبز مشهد یک طرح عظیم ۲۹ هزار هکتاری است که ۱۹ هزار هکتار آن در اراضی جنوب واقع شده است، گفت: در این محدوده گیاهان کم آب طلب کاشته می‌شود و طبق تفاهم نامه‌ای که با اداره کل منابع طبیعی استان در قالب طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری منعقد کرده ایم، برای کمربند سبز از آب غیرشرب استفاده می‌شود. مدیر کمربند سبز مشهد اضافه کرد: در این محدوده از شبکه جداسازی آب شرب از آب خام استفاده می‌شود و سال آینده نیز آب لازم برای این بخش از پساب تصفیه خانه‌ها تأمین خواهد شد. علیرضا صحرایی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، نیز با بیان اینکه موضوع گرمایش زمین و تغییر اقلیم همه کشور‌های جهان را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: این اقدام در ۱۶۰ کشور دنیا مشابه ایران انجام شده است و در تلاشیم تا به تعهد بین‌المللی خود در کاهش ۴ درصدی گاز‌های گلخانه‌ای عمل کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ورزش 13981109004016
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}