ماجرای قطعی‌های مکرر آب در بجستان چیست؟ جمعه بازار هنر و صنایع‌دستی در مشهد راه‌اندازی شد خیابان‌های جدید مشهد، بعد از انتقال پادگان ارتش کدامند؟ بازخورد فعالیت شهرداری در نجف مثبت ارزیابی می‌شود | اعزام ۵۵۰ پاکبان به نجف شبکه معابر فعلی مشهد، پاسخگوی ترافیک ورودی از آزادراه مشهد-چناران نیست امروز معابر پادگان لشکر ۷۷ مشهد باز می‌شود چگونگی تخصیص اعتبارات سفر هیئت دولت به خراسان رضوی مشخص شد اینفوگرافی | آمار تولید، انتقال، توزیع و مصرف برق در خراسان رضوی گره گشایی ترافیکی با دوربرگردان «مسلم به رسالت» در مشهد ۴ معبر مهم شهری در یکی از پرترافیک‌ترین نقاط مشهد به روی مردم باز می‌شود تدبیر مطالبه‌گری به جای معامله‌گری در پادگان آیت ا... علم الهدی: تثبیت عدالت؛ مهم‌ترین آرمان انقلاب اسلامی وجود ۸۰ هزار سازمان مردم نهاد در کشور آیت‌الله علم‌الهدی: برجام ایده غلطی بود و استمرار آن غلط‌تر| دولت از جیب ۴۱۲۰ نفر میلیارد‌ها دلار سرمایه کشور را بیرون کشید مردم بجستان دوباره بی‌آب شدند کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوای خراسان‌رضوی ثبت بیش از ۳۳هزار مزاحمت تلفنی با آتش نشانی مشهد فقط در ۲ ماه | وقوع ۱۰۵۸ مورد آتش‌سوزی در دو ماه گذشته انعقاد تفاهم‌نامه جدید« بانک شهر» و «شهرداری مشهد» اعزام لبیک‌گویان سرزمین وحی؛ نخستین گروه زائران خراسان رضوی به سرزمین وحی اعزام شدند + فیلم
خبر فوری
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: کار‌های مطالعاتی در نحوه بازگشایی لشکر۷۷ در حال انجام است
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در بحث سامان‌دهی پادگان ارتش لشکر۷۷، همکاران ما در شهرداری شبانه‌روز زحمات زیادی را متقبل می‌شوند. قرار است بازگشایی خیابان‌ها در اولویت باشد و کار‌های اجرایی که انجام می‌شود، موقت است و در همه حوزه‌ها کار‌های مطالعاتی دائم در حال انجام است.

همتی | شهرآرانیوز، حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، در چهل‌وسومین جلسه صحن علنی شورا ضمن تبریک مجدد میلاد مبارک امام‌رضا(ع)، اظهار کرد: حال‌وهوای ولادت امام‌رضا(ع) کماکان در شهر مشهد مقدس حاکم است و پذیرای تعداد زیادی از زائران امام مهربانی‌ها هستیم.

وی افزود: در دهه کرامت، شهرداری مشهد مقدس و آستان قدس رضوی در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی تلاش‌های زیادی داشتند که شایسته تقدیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه به پروژه سامان‌دهی اراضی پادگان لشکر۷۷ ارتش اشاره و تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد مقدس، در ایام تعطیل و غیرتعطیل، شبانه‌روز برای به ثمر نشستن این پروژه در تلاش است.

وی با تقدیر و تشکر از دستگاه‌های مختلفی که در پروژه سامان‌دهی اراضی ارتش نقش‌آفرینی کرده‌اند، افزود: بازگشایی شبکه معابر پادگان، برکات بسیاری برای زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی خواهد داشت و امیدواریم هرچه سریع‌تر محقق شود.

موحدیان حضور مستمر اعضای شورای شهر در محل پروژه پادگان ارتش را بسیار ارزشمند و باعث تقویت‌ روحیه کارگران و کارکنان فعال در پروژه دانست و اظهار کرد: پس از بازگشایی معابر پروژه یادشده، به‌دنبال بازگشایی خیابان بصیرت خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: خوشبختانه خیابان ارشادالرضا(ع) هم از وضعیت بصری و ظاهری بسیار خوبی برخوردار شده و رضایت عمومی را به همراه داشته‌ است. از صبر و حوصله شهروندان در اجرای این پروژه کمال تقدیر و تشکر را داریم.

وی ادامه داد: از همه دست‌اندرکاران در این امر در دستگاه‌های مختلف قدردانی می‌کنیم. از زحمات شهردار محترم مشهد که شبانه‌روز پای مستقیم کار هستند، از معاونان شهردار و سایر اعضای شورای اسلامی شهر مشهد که با حضور در پادگان، پشتیبانی لازم را دارند، تشکر می‌کنم.
موحدیان خاطرنشان کرد: مسلما اجرای این پروژه نیاز به حمایت دارد که حمایت همه همکاران در انجام کار‌ها به اجرای پروژه سرعت می‌بخشد. از شهروندان عزیز که در اجرای این پروژه صبر و حوصله و ابراز محبت به شهرداری و شورا دارند، قدردانی می‌کنم.

در ادامه این جلسه، ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد، در تذکری به کمیسیون فرهنگی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند شهر باید مزین به نام شهیدان شود. ما پیرو این مو‌ضوع مصوبه‌ای برای نام‌گذاری خیابان‌ها به نام شهدای گران‌قدر داشتیم که امروز در جلسه علنی نام‌گذاری را نداریم. این بحث حتما در دستور جدی صحن علنی شورا قرار گیرد.

تذکر رئیس کمیسیون حقوقی به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در چهل‌وسومین جلسه علنی، به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تذکر داد.
هاشم دائمی در ابتدای چهل‌وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌ انسانی تذکر داد و اظهار کرد: وفق بند ۸۰ قانون شوراها، اساسنامه سازمان‌های شهرداری باید به تأیید شورای شهر برسد و سپس برای تصویب به وزارت کشور ارسال شود.

وی افزود: متأسفانه با وجود ارسال اساسنامه‌ها با وزارت کشور و عدم تأیید اساسنامه برخی سازمان‌ها از سوی این وزارتخانه، عزم جدی در معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد مقدس برای پیگیری و تعیین‌تکلیف اساسنامه سازمان‌ها، مبتنی بر قانون وجود نداشته و ساختار‌های موازی در شهرداری باعث بلاتکلیفی و آشفتگی به‌ویژه در حوزه منابع انسانی شده است.

دائمی با بیان اینکه اشراف‌نداشتن معاونت تخصصی برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی به حوزه ساختار و منابع انسانی و عدم تطبیق شرایط احراز که از شخص معاون مربوطه شروع می‌شود، باعث فاصله معنادار در احراز پست‌ها شده است، گفت: از شهردار و معاونت برنامه‌ریزی خواستاریم تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری جدی برای تعیین تکلیف اساسنامه‌های تصویب‌نشده، چارت مصوب شهرداری و ادغام کار‌های موازی اقدام کنند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: از این طریق می‌توان ضمن چابک‌سازی سیستم اداری، به وضعیت موجود هم انسجام‌ بخشید.

با جان مردم بازی نکنید

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: ساختمان‌های ناایمن، تهدیدی برای جان خانواده‌ها هستند، ولی برخی مانع از اعلام لیست این ساختمان‌ها می‌شوند؛ با جان مردم نباید بازی کرد و اطلاع‌رسانی ساختمان‌های ناایمن در دستورکار قرار گیرد.
مجید طهوریان عسکری در چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر مشهد مقدس با اشاره به تذکراتی که در جلسات علنی از سوی اعضای شورای شهر داده می‌شود، اظهارکرد: مکانیزم و رویه مشخصی برای تذکرات اعضای شورای شهر باید روشن شود و مشخص کنیم که سرنوشت این تذکرات و خروجی آن چه شده است.

وی در ادامه به تذکر اخیر خود به شهرداری برای معرفی و اطلاع‌رسانی لیست ساختمان‌های فاقد ایمنی پرداخت و گفت: ساختمان‌های ناایمن، تهدیدی برای جان خانواده‌ها هستند، ولی شنیده ایم برخی مانع از اعلام لیست مذکور می‌شوند.

طهوریان‌عسکری افزود: با جان مردم نباید بازی کرد و اطلاع‌رسانی ساختمان‌های ناایمن در دستورکار قرار گیرد، اگر خطری جان همسر و فرزندتان را تهدید کند همین رفتار را دارید، تمامی شهروندان عزیزان ما هستند و باید اسامی ساختمان‌های ناایمن رسما اعلام شود.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه تذکری هم به برخی مدیران شهرداری داد که نسبت به تغییر دکوراسیون اتاق و ساختمان محل کار خود اقدام کرده‌اند و گفت: اقدامات این‌چنینی در تعارض با شعار شورای ششم بوده و ما برای حاکم شدن عدالت و رفع تبعیض آماده‌ایم؛ مردم براساس این وعده‌ها به اعضای شورای شهر رای داده‌اند و شهردار باید مانع از هزینه‌های بی‌رویه مدیران زیر مجموعه خود شود.

اعلام آمادگی مدیریت شهری در خدمت به زائران اربعین حسینی با شعار «من از حسینم»

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری و اطلاعات و نیروی انسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: اربعین حسینی رویدادی است توحیدی، بی نظیر و منحصر به فرد که از مسیر امامت می‌گذرد.
حسین حسامی در چهل و سومین صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس پیرامون مجموعه اقدامات مدیریت شهری در حوزه خدمت به زائران اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: اربعین حسینی رویدادی است توحیدی، بی نظیر و منحصر به فرد که از مسیر امامت می‌گذرد، در قالب زیارت به صورت پیاده در جغرافیای جهانی و در مقیاس میلیونی که نشانه عظمت جهان تشیع و اسلام بوده و زائران بسیاری از تمام نژاد‌ها و ادیان مختلف در این رویداد حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: با تشکیل ستاد ملی اربعین و ستاد استانی، شعار «من از حسینم» در سال ۱۴۰۱ توسط ستاد ملی اربعین مشخص و رویداد اربعین با این شعار آغاز خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: شهرداری مشهد مقدس نیز براساس بند الف، ماده ۹۷ برنامه پنج ساله ششم توسعه، برای ارائه خدمات، ستاد اربعین حسینی را تشکیل داده است؛ شهرداری مشهد مقدس اعزام کاروان خدام الحسین (ع) را برای ارائه خدمات پیرامون سه حوزه در کشور عراق خواهد داشت.

حسامی تاکید کرد: با وجود بند قانونی شهرداری برای ورود و ارائه خدمات تخصصی، در حوزه خدمات شهری، حمل‌ونقل و راهنمای زائر نیرو اعزام خواهد شد.

وی ادامه داد: در اعزام نیرو‌های پاکبان و اتوبوسران رویکرد خدمت و تشویق همکاران ساعی و نمونه مدنظر می‌باشد و خادمینی انتخاب می‌شوند که در طول سال خدمات مستقیمی به زائران حضرت رضا (ع) ارائه می‌دهند و بر اساس شاخص‌هایی که در ستاد اربعین حسینی (ع) تدوین شده است، افرادی که خدمات خوب و نمونه‌ای در مشهد ارائه کرده و زیارت اولی هستند، برای حضور و خدمت به زائران اربعین حسینی (ع) در نجف اشرف و محل‌های مشخص شده از سوی ستاد ملی اربعین برگزیده می‌شوند.

افزایش ۳۰ درصدی برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه کرامت نسبت به سال گذشته 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه کرامت امسال، نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است، گفت: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری با کمترین امکانات در مسیر تعظیم شعائر دینی گام برداشته و قدردان این زحمات هستیم.
حجت‌الاسلام حسن منصوریان در چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر، ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در ایام دهه کرامت، اظهارکرد: در این دهه اقدامات مختلفی صورت گرفته که از جمله آن‌ها می‌توان به نصب ۵۰۰ استرابورد، ۵۰۰ سازه، ۳۵۰۰ سازه ستونی، ۳۰۰ هزار متر ریسه، ۱۵۰ پرده عرضی و اجرای سرود در ۱۳ نقطه شهر اشاره داشت.

وی با اشاره به برگزاری ۵ شب جشن در ۵ نقطه شهری، گفت: گلباران حرم مطهر رضوی و حرم مطهر حضرت معصومه (س)، استقبال از زائران رضوی در مبادی ورودی، برگزاری رویداد‌های مختلف از جمله نسیم کرامت و جشن‌های مهرآفرین از دیگر اقدامات و برنامه‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی در ایام دهه کرامت بوده است.

حجت‌الاسلام منصوریان با بیان اینکه در این رویدادها، بیش از ۵۰۰ هزار نفر حضور داشتند، افزود: حسب تاکیدات شورای شهر، از ظرفیت ۲۰۰ تشکل مردم‌نهاد نیز در برپایی مراسمات و جشن‌های ویژه دهه کرامت بهره گرفته شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال، بخش عمده اقدامات و برنامه‌های شهرداری در حوزه فرهنگی با مشارکت ظرفیت‌های مردمی اجرا شود چراکه اتفاقات بهتری رقم خواهد خورد و بهای تمام شده برای مدیریت شهری نیز کاهش می‌یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه کرامت امسال، نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است، گفت: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری با کمترین امکانات در مسیر تعظیم شعائر دینی گام برداشته و قدردان این زحمات هستیم.

 مصوبات

اعزام کاروان اربعین حسینی شهرداری مشهد به کشور عراق

ماده واحده: به شهرداری مشهد اجازه داده می شود نسبت به اعزام تعداد حداکثر ۱۰۰۰ نفر از کارگران خدمات شهری، اتوبوس‌رانان و عوامل ستادی و تعداد حداکثر ۲۰۰دستگاه اتوبوس، ماشین‌آلات مکانیزه خدمات شهری و…، برای حضور و خدمتگزاری در مراسم اربعین در کشور عراق در سال۱۴۰۱ و اجرای برنامه های تدوینی تا ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال با نظر و اختیار شهردار مشهد اقدام نماید.

بررسی لایحه تفاهم‌نامه مرمت سرای عزیزاله‌اف

ماده واحده: به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود برای مرمت و بازسازی این سرا تا سقف مبلغ بیست و چهار میلیارد ریال با اولویت اقدامات آنی و ضروری مورد نیاز برای استحکام بخشی و به منظور جلوگیری از تخریب این اثر تاریخی در قالب تفاهم نامه و با رعایت تبصره‌ها اقدام نمایند.

نظریه کمیسیون مشترک در خصوص لایحه استمهال اجرای پارکینگ مورد نیاز بیمارستان مادر

ماده واحده: با عنایت به لایحه استمهال برای اجرای پارکینگ مورد نیاز بیمارستان مادر، و با توجه به شروع عملیات اجرایی احداث پارکینگ بیمارستان، شهرداری مشهد مقدس مکلف است مهلت تامین کسری پارکینگ (طبق ضوابط روز) را حداکثر تا مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ تمدید و در صورت عدم اجرای پارکینگ تا مهلت فوق الذکر وفق مقررات و ضوابط قانونی اقدام نماید.

اصلاح مصوبه دریافت بهای خدمات شهری از اتباع خارجی

ماده واحده: به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود بهای خدمات شهری از اتباع خارجی ساکن، شامل اتباع خارجی دارای کارت آمایش معتبر، اتباع دارای پروانه اقامت تبدیل وضعیتی و طرح خانواری را به شرط زیر دریافت نماید.
الف: نرخ بهای خدمات شهری اتباع خارجی در سال ۱۴۰۱ به شرح زیراست:
بهای خدمات برای یک نفر ۲۳۵۰۰۰۰، ۲نفر ۳۰۰۰.۰۰۰، ۳نفر ۳.۵۰۰.۰۰۰، ۴ نفر ۴۰۰۰.۰۰۰ و ۵نفر ۴.۲۵۰.۰۰۰ و ۶ نفر و بیشتر ۴.۵۰۰.۰۰۰ ریال

ب: ۳۰ درصد از بهای خدمات شهری اتباع خارجی دریافتی، برای هزینه‌های تحت نظارت اداره کل امور اتباع استان خراسان به صورت خرید خدمات تخصیص یابد.
ج:تصمیم‌گیری در خصوص اعمال تخفیف یا معافیت اقشار آسیب پذیر اتباع خارجی از پرداخت هزینه خدمات شهری، به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی تفویض اختیار می‌شود.
د: نرخ بهای خدمات شهری اتباع خارجی موضوع این مصوبه، در ابتدای هر سال برایر نرخ تورم سالانه اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افزایش می‌یابد.
ه: این مصوبه از تاریخ لازم الاجرا شدن جایگزین مصوبات مورد نظر قرار می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}