موفقیت شهرداری مشهد در تمدید گواهینامه ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ داغ‌ترین‌ شهر‌های استان خراسان رضوی در اولین‌ روزهای تابستان ویدئو| مدیران استان از حاشیه شهر مشهد بازدید کردند معاون وزارت صمت: نمی‌توانیم با نگاه انحصاری و استبدادی ادعای شهر هوشمند کنیم بنی‌هاشمی: مدیریت شهری نیاز به اندیشه‌های نو و خلاق جوانان دارد ویدئو| آغاز فعالیت مجدد و مستمر گروه شهریاران مشهد تشریح مطالبات محله قدیمی و تاریخی طرق شهردار مشهد: توسعه شهر به سمت شرق، موجب حذف تدریجی حاشیه نشینی خواهد شد| یکی از سیاست‌های ما متوازن کردن مشهد و توزیع عادلانه امکانات است استاندار خراسان رضوی: سیاست دولت این است که قطعی برق به بخش خانگی منتقل نشود |سه نیروگاه برق در استان تا پایان سال وارد مدار می‌شوند بررسی وضعیت هوای مشهد در سه ماهه اول ۱۴۰۱ | ۹ روز پاک‌تر و ۶ روز ناسالم‌تر دانش بنیان‌های شهری معافیت معلولان از پرداخت عوارض شهرداری خشک سالی دشت مشهد با ۹۵ درصد خلوص! سامان دهی مشاغل مزاحم اعتلای کیفیت زندگی در شهر‌ها پیگیری راه اندازی پروژه استخر طرق مشهد پس از ۹ سال انتظار احیای بافت پیرامونی حرم رضوی نیازمند بازگشت مجدد زندگی و سکونت شهروندان است مرکز تجارت سنگ‌های قیمتی در مشهد ایجاد شود شهردار مشهد مقدس: مشهد ظرفیت تولید اشتغال بسیاری در حوزه سنگ‌های قیمتی دارد | شهردار مشهد، دبیر شهر جهانی گوهرسنگ‌ها شد شهروند حبرنگار| حمل بار غیرمجاز در مشهد دادستان مشهد مقدس: پرونده بازی تیم‌های ملی ایران و لبنان در شعبه ویژه در حال رسیدگی است | قطع‌نکردن درختان از سوی شهرداری در موضوع پادگان لشکر ۷۷
خبر فوری
معاون وزارت صمت: نمی‌توانیم با نگاه انحصاری و استبدادی ادعای شهر هوشمند کنیم
محمدی مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: نمی‌توانیم از شهر هوشمند صحبت کنیم و از مشارکت صحبت نکنیم، نمی‌توانیم با نگاه انحصاری و استبدادی ادعای شهر هوشمند کنیم. جریانی که در تمام شهر‌ها وجود دارد این است که در محیط کار، زیرآب یکدیگر را می‌زنند که این رفتار به نوعی آسیب زدن به جوانان است، زیرا برخی از مدیران جوان را در محیط تهدید می‌بینند نه فرصت!

گروه مشهد | شهرآرانیوز، محمدی مهدی برادران در اجلاسیه و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد که در سالن همایش کارخانه نوآوری برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد لوکس، تفننی و جانبی نیست، بلکه امری ضروری است. ما در شهر مشهد زندگی می‌کنیم، شهری مبتنی بر هویت رضوی، بنابراین رسالتی داریم به عنوان تولد اسلامی که این برای همه مردم و مسلمانان شناخته شده است؛ لذا موظف هستیم هویت شهرمان را در تراز شهر اسلامی تنظیم کنیم. به این خاطر کار سنگینی در حوزه اندیشه داریم که اساسا تمدن اسلامی چیست و شهر اسلامی چگونه می‌تواند باشد.

وی افزود: همچنین با فراخوان مقام معظم رهبری به عنوان گام دوم انقلاب مواجه هستیم که در این گام قرار است چه اتفاقی و توسط چه اندیشه‌ای رقم بخورد. این مانیفست تهیه شده توسط حضرت آقا مورد بررسی قرار گرفت، زیرا ایشان قصد داشتند سندی که به یادگار می‌ماند قابل اتکا و اندیشه باشد، این سند توام با امید و راهکار است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت عنوان کرد: سرمایه‌ها در کشور وجود دارند، اما هر لحظه کم‌رنگ‌تر می‌شوند. بین اندیشمندان مدیریتی این بحث وجود دارد که بزرگترین سرمایه چیست؟ برخی سرمایه را اطلاعات و برخی انسان می‌دانند. طبق جمع‌بندی انجام شده مهمترین سرمایه‌های کشور انسان‌های دانش‌محور که مشتکل از جوانان هستند را تشکیل می‌دهد.

برادران ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که چگونه این سرمایه‌ها را حفظ کنیم و چه استفاده‌هایی از آنان ببریم. عمر و دوره جوانی ما گذشت، چقدر توانستیم افراد جوان را جایگزین خود کنیم؟ رابطه ما با شکاف بین نسلی چیست؟ نسل جدید چقدر ما را قبول دارند و چقدر توانستیم تجربیات، اندیشه شکست‌های خود را به آن‌ها منتقل کردیم؟ هم زبان و هم کلام شدن با آن‌ها نکته مهمی است که در این اندیشکده باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: جریانی که در تمام شهر‌ها وجود دارد این است که در محیط کار، زیرآب یکدیگر را می‌زنند که این رفتار به نوعی آسیب زدن به جوانان است، زیرا برخی از مدیران جوان را در محیط تهدید می‌بینند نه فرصت! این رفتار مهمترین سرمایه را محکوم و غیر فعال می‌کند، استعداد‌هایی که هنوز بالفعل نشده است را از بین می‌برد، زیرا به او فرصت داده نشده است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت ادامه داد: نکته دیگر موضوع شهر است که این موضوع و نگاه به شهر پیچیده است. این نگاه باید در این اندیشکده مورد بررسی قرار بگیرد و با تجربه، فناوری، دانش و با جوانان گره بخورد. مفهومی با عنوان شهر هوشمند ارائه دادیم که در ابتدای شورای شهر گذشته به آن جفا شد. این عنوان همه جا آورده شد، اما هیچ کاری برای آن انجام نشد. البته اقای کلایی شهردار سابق کار‌هایی اصلاحی را انجام داد.

برادران اضافه کرد: نمی‌توانیم از شهر هوشمند صحبت کنیم و از مشارکت صحبت نکنیم، نمی‌توانیم با نگاه انحصاری و استبدادی ادعای شهر هوشمند کنیم. یکی از مباحث شهر هوشمند ایده‌پردازی است. ما در ایده‌پردازی رتبه اول جهان را داشتیم، گفتنی است که باید کار‌هایی انجام دهیم که بتوانیم مشهد را در مقیاس بین‌المللی تعریف کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}