خبر فوری
افزایش ۵۰۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به مشهد در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی از افزایش ۵۰۵ درصد جابجایی مسافران خارجی در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

گروه اقتصاد | شهرآرانیوز؛ محمود امانی‌بنی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص مقایسه پرواز‌های این فرودگاه نسبت به اردیبهشت سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: تمام پرواز‌های فرودگاه مشهد در اردیبهشت ماه نسبت به مدت زمان مشخص در سال گذشته ۵۳ درصد و جابجایی مسافر نیز ۱۳۳ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در مجموع ۳۷۳۲ پرواز داخلی در اردیبهشت ماه سال جاری انجام شده که در نسبت به وضعیت مشابه در سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است. همچنین ۷۳۰ نشست و برخاست در پرواز‌های خارجی انجام شده که نسبت به اردیبهتش ماه سال گذشته ۲۷۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی تصریح کرد: در مجموع ۵۱۰ هزار ۸۰۴ مسافر داخلی در اردیبهشت ماه در فرودگاه مشهد جابجا شده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۰۷ درصد افزایش داشته است. همچنین ۱۰۳ هزار ۷۶۱ مسافر خارجی در اردیبهشت سال جاری در این فرودگاه اعزام و پذیرش شده که نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۵۰۵ درصد افزایش داشته است.

امانی‌بنی در خصوص مقایسه پرواز‌های ۲ ماهه ابتدایی نسبت به فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ عنوان کرد: تمامی پرواز‌های فرودگاه مشهد در ۲ ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۴ درصد و جابجایی مسافران نیز ۹۹ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: پرواز‌های داخلی در این مدت ۲۱ درصد و پرواز‌های خارجی نیز ۲۴۲ درصد افزایش داشته است. اعزام و پذیرش مسافر نیز در بخش داخلی ۷۷ درصد و در بخش خارجی ۴۴۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی با اشاره به تغییرات پروازی اردیبهشت ماه نسبت به فرودین سال جاری خاطرنشان کرد: تمامی پرواز‌های فرودگاه مشهد در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه ۱۳ درصد و جابجایی مسافر ۱۶ درصد رشد داشته است. نشست و برخاست پرواز‌های داخلی نیز ۱۱ درصد و در بخش خارجی ۲۶ درصد افزایش داشته است. همچنین جابجایی مسافران داخلی ۱۳ درصد و جابجایی مسافران خارجی در این فرودگاه ۳۰ درصد رشد داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}