بیمه سلامت رایگان به عموم مردم تعلق گرفت (۲۸ تیر ۱۴۰۱) | عیدی وزارت بهداشت به مناسبت عید غدیر + فیلم واکنش پلیس به ویدیوی منتشر شده از گشت پلیس و یک مادر ستاد اربعین حسینی: ثبت نام در سامانه سماح، شرط عبور از مرز است دستگیری ۱۰ متهم اصلی سرقت‌های خیابانی درمشهد زلزله مشهد را لرزاند (۲۸ تیر ۱۴۰۱) + جزئیات اهواز گرم‌ترین نقطه زمین! ویدئو | شیّادی یک زن و قصه هولناک یک زوج در تلویزیون! ییلاق های صومعه سرا و اقامت در بوم گردی های آن ۱۹ فوتی و شناسایی ۵۳۷۷ بیمار جدید | آمار کرونا در ایران ۲۸ تیرماه ۱۴۰۱ وزیر آموزش و پرورش:معلمان افسران سپاه پیشرفت نظام هستند مدیریت شهری و بهزیستی روی ریل خدمت قتل یک کارمند بانک در نیشابور ۷ هزار متقاضی فرزندخواندگی در خارج از کشور داروهای تولید ایران دوبار قاچاق می‌شود! دانش آموز مشهدی مدال طلای المپیاد جهانی شیمی را کسب کرد دستگیری دو باند قاچاق سلاح و مهمات در خوزستان امتیاز «تأهل» و «داشتن فرزند» در آزمون استخدامی چقدر است؟ ۶۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در مرز‌های آبی استان هرمزگان کشف شد فعالیت استخرهای شنا در شرایط زرد کرونایی چگونه است؟ اهدای عضو بیمار فریمانی به سه نفر زندگی دوباره بخشید
خبر فوری
خبر جدید برای بازنشستگان تامین‌اجتماعی؛ تا ۲۳ تیرماه، تکلیف افزایش حقوق مشخص می‌شود
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: رئیس مجلس بین ۱۰ تا ۳۰ روز مهلت دارد تا تصمیم مجلس را برای اجرا به دولت ابلاغ کند.

به گزارش شهرآرانیوز، نشست هم‌اندیشی بازنشستگان جامعه کارگری شرق تهران در محل حسینیه صاحب‌الزمان (عج) شرق تهران برگزار شد. این نشست به دعوت از اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری شرق تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، فتح‌الله بیان، معاون اجرایی خانه کارگر شرق تهران ضمن خیرمقدم به بازنشستگان حاضر در نشست و دعوت از آنان برای شرکت در انتخابات هفته آینده کانون بازنشستگان، گفت: هدف ما احقاق حقوق بازنشستگان به عنوان کسانی است که سه دهه خدمت کرده و اکنون حقوق خود را طلب می‌کنند.

مهدی مجیدی، عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران نیز در ادامه این نشست اظهار امیدواری کرد که پیگیری‌های مجلس در زمینه تحقق افزایش حقوق قانونی مصوب شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نهایی شود.

وی ادامه داد: امیدواریم در زمینه بیمه تکمیلی نیز پیگیری فعالان به نتیجه برسد و بتوانیم خدمات بهتری را برای بازنشستگان فراهم شود.

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به انتخابات هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان از بازنشستگان خواست تا برای بهبود فرآیند پیگیری حقوق بازنشستگان در انتخابات کانون شرکت کنند تا در ادامه خدمات، پیگیری‌ها و مطالبه‌گری‌ها قوی‌تر پیش برود.

نمایندگان بازنشستگان باید پیگیر حقوق خود بازنشستگان باشند

در ادامه، عبدالله مختاری، عضو علی البدل کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران هم گفت: سازمان تامین اجتماعی مدعی است که ما نسبت به آورده خود به صندوق از تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند، ولی دولت و تامین اجتماعی با مصوبه خود اصول همسان‌سازی و قوانین تامین اجتماعی را نقض کردند. این درحالی است دولت که مزایای ریالی بازنشستگان و کارمندان خود را چراغ خاموش افزایش داده است.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان بازنشستگان نباید صرفا با وزیران و وکیلان نشست و برخواست داشته باشند، گفت: نمایندگان بازنشستگان نباید بگویند سازمان تامین اجتماعی ورشکسته است و باید پیگیر حقوق خود بازنشستگان باشند و حقوق آنان را استیفا کنند و نباید برای دولت دلسوزی کنند.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه کانون بازنشستگان تنها در تهران نیم میلیون نفر را پشت خود دارد و قدرتش کم نیست، اظهار داشت: ما نباید در مقابل دولتی‌ها و تامین اجتماعی برای بیان حقوق خود لکنت داشته باشیم و باید با قدرت از گفتن اینکه دولت به ما بدهکار است و مهمانان ناخوانده روی دوش صندوق تامین اجتماعی آورده، سر باز نزنیم.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در ادامه این نشست تصریح کرد: ما حدود ۹۰۰ هزار نفر بازنشسته زیر حداقل‌بگیر داریم. یک میلیون و ۲۲۵ هزار نفر نیز حداقل‌بگیر داریم. این طیف، دو میلیون و ۱۲۵ هزار نفر از ماده ۴۱ قانون کار و ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی و افزایش ۵۷.۴ درصدی شدند. مابقی سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی که حدود یک و نیم میلیون نفر هستند، متوسط‌بگیر و سایر سطوح هستند.

وی ادامه داد: ۲۲۵ هزار نفر سقف حقوق را می‌گیرند و مابقی متوسط‌بگیر محسوب می‌شوند. در صندوق تامین اجتماعی براساس مزایای تعریف شده و میزان پرداخت حق بیمه و آورده تعیین می‌کند که حقوق بازنشسته چه باشد. دولتمردان مدعی هستند که دولت میزان حقوق بازنشستگان سایر سطوح را تعیین کند، ما، اما می‌گوییم باید براساس محاسبات اکچوئری و آورده حقوق را افزایش دهید.

خبر جدید برای بازنشستگان تامین‌اجتماعی؛ تا ۲۳ تیرماه، تکلیف افزایش حقوق مشخص می‌شود

این فعال کارگری اضافه کرد: دولت مدعی است اگر حقوق بازنشستگان را زیاد کنم، باید حقوق کارمندان خود را نیز زیاد کنیم و پول نداریم. حرف ما این است که حقوق بازنشستگان شما چند برابر ماست و این قیاس غلط است و مشکل بودجه دولت ربطی به ما ندارد. ما برمبنای مزایای تعریف شده و آورده افراد به صندوق، افزایش حقوق را میخواهیم و دولت باید منطق را قبول کنید.

به گفته معاون امور استان‌های خانه کارگر، دولت حق خود کارگران را از جیب خودشان به آن‌ها می‌دهد و ما چیز اضافه‌ای نمی‌خواهیم. مطالبات ما ۳۶۲ هزار میلیارد از دولت مطالبه داریم و حقوق ما مهمانی پای جیب خودمان است. این درحالی است که ما متعجب هستیم که چرا کانون عالی بازنشستگان اجازه داده تا سازمان تامین اجتماعی قبل از تصمیم نهایی احکام حقوقی بازنشستگان را در پروفایل بازنشستگان گذاشتند؟

صادقی در ادامه تصریح کرد: فشار ما موثر است. پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با نظر ما مخالف بود، اما مذاکره و فشار ما بود که باعث شد با ما بازنشستگان همراه شود. نمایندگان مجلس در کمیته تطبیق تشخیص دادند که مصوبه دولت خلاف قانون اساسی است. رئیس مجلس بین ۱۰ تا ۳۰ روز مهلت دارد تا تصمیم مجلس را برای اجرا به دولت ابلاغ کند و وی تنها تا ۲۳ تیرماه فرصت این کار را دارد.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: دولت موظف است براساس تبصره چهار قانون بودجه ۱۴۰۱ و بند (ع) سازمان تامین اجتماعی را مکلف کند تا نسبت به اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان برمبنای آن احکام حقوق را صادر کند. ضمن اینکه هرچه از متناسب‌سازی‌های سال‌های قبل مانده باشد دولت باید اضافه کند. راهبرد دیگر ما نیز شکایت به دیوان عدالت اداری پس از عدم رسیدگی مجلس است.

وی اضافه کرد: ما هر سه این سناریو را با مذاکره در حال پیش بردن هستیم. در رابطه با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز مذاکره خواهیم کرد. ما از زمان دولت احمدی نژاد طلب متناسب‌سازی داریم، زیرا کسانی سه برابر حداقل می‌گرفتند، بخش زیادی از مطالبات خود را طی سال‌ها نگرفتند. اکنون نیز ۹۰۰ هزار نفر هنوز ۲۵درصد طلب از متناسب سازی سال‌های گذشته باقی مانده که باید پرداخت شود.

صادقی در پایان گفت: در زمان شریعتمداری و دولت قبل، قرار بود پنج درصد از شستا به صندوق تامین اجتماعی سهام بگیریم که هنوز متوقف شده است.

منبع: ایلنا


اخبار ویژه بازنشسته‌ها در لینک زیر:

instagram.com/bazneshasteh.news

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
0
زیادی عجله دارین همیشه چشم زخم همراتون باشه
مستمری بگیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
0
ماازحقمون نمیگذریم ظلم باید نابودگردد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
0
حالاکه وقت انتخابات کانون شده گویا نمایندگان ازخواب غفلت بیدارشده اندکه کمی صحبت ازحق وحقوق ازدست رفته مابازنشستگان که از اهمال وسهل انگاری عالی جنابان که جز ضرروپشیمانی برایمان هیچ چیزدیگری ندارندکنندودر سال گذشته هم همین کارراباروشی دیگربرسرمان آوردند که همه ازمحجوب تا مدعیان امورماسکوت کردندوکاری هم نکردندبهتر نیست که واقعآدرکانونهای فسادوریاکاری نمایندگان بسته شودتاخیالمان راحت باشدکه کسی جز خدا فریادرسی نیست که به دردمان برسد.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
0
مگرقالیباف ازرنج وفشارزندگی برماخبرداره،ایشان درطول مدت مسئولیتهاش همواره اهل بده بستان باطرف مقابل بوده،منافع خودش تیم وقبیله اش رادرنظرمیگیره،ثانیا چرا بایدآقای رییسی بابت این اقدام غیرقانونی ودخالتش درموردتصمیمات شورای عالی دستمزد استیضاح شود،رییسی بعوض اجرای عدالت راه تبعیض وپافشاری بر تصمیمش رادرپیش گرفته وبااعتراضات ما قهری برخوردمیکند،بازدن وبازداشت و....آتش رابزیرخاکستربردنه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
0
فقط با حرف زدن نمیشه کاری انجام داد
این دولت شده دشمن بازنشستگان سایر سطوح
این گروه کسانی هستند که مسئولین قبلی صنایع بودن
درمقابل افراد دولتی هم درهمین تراز هستند
ایا دریافتی انها وخدماتی که درحین خدمت گرفته اند باهم یکسان هست وحق بیمه ای که پرداختن مساوی هست
که حالا مدعی برابری افزایش رو دارند
البته اینو بهانه کردن که افزایش ندن فقط بازنشستگان درصحنه بمانند به نتیجه میرسند اگر که عقب نشینی کنند هیچوقت روزخوش نمیبینند وباید گرسنه بخوابند
محمد.م
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۵
0
0
سفر رایگان مشهد برای امثال بنده که فرزند دانشجو ودبیرستانی داریم بدرد شهریه ومخارج زندگی آنها نمیخورد بهتر است خودتان بروید مشهد جهت زیارت در عوض اگر خیلی دل نگران بازنشستگان هستید ودلسوز نسبت پرداخت حق وحقوق قانونی انهاوبهبود وضع زندگی ومعیشت آنهاهمت واقدام کرده در غیر این صورت زیارت پیش کش شما واجر وجوابتان با همان امام رضا و

وسلام
زید
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۷
واقعا جای بسی تأسف است این نمایندگان خودشان رابه خواب زده اند چرا ازحق وحقوق بازنشستگان دفاع نمی کنند
بااین اقتصاد وتورم واین حقوق ناچیز که فقر را زیر ده میلیون اعلام کردند
بازنشستگان که 5800هزار حقوق میگیرند این انصاف است
مجیدنجارباشی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۶
0
0
باسلام. خداخیربده هرکسی بفکر بازنشستگان تامین اجتماعی میباشد. حقیربازنشسته تآمین اجتماعی مستآجرمیباشم. حقوق هرماه درهرسال ب اجاره خانه نمی رسددرحاشیه شهر. چ ب امرارمعاش بااین گرونی. باداشتن عروس وداماد نوه ودختر دم بخت چکارکنم. ن درآمددیگری ون توان کارکردن دارم. عاجزانه استدعادارم فکری بحال شود.باتشکر.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
0
0
سلام دولت طبق قانون حق تغییر مصوبه امنا تامین اجتمایی را که حاصل خروجی جلسات شورای عالی کار میباشد ندارد اگر نسبت به ان اشکال دارد میتواند انرا جهت اصلاح به تامین اجتمایی عودت دهد نه اینکه بواسطه موضع برتر سوهان روح بازنشستگانی شود که قاعدتا در دوران بازنشستگی میبایست در ارامش روحی و روانی باشندواقعا مایه تاسف است که دولت قانون را نا دیده میکیرد و سلیقه ای رفتار میکند
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}