خبر فوری
ورود دادستانی به ضرب و شتم معلول ذهنی در تایباد
دادستان عمومی و انقلاب تایباد گفت: پس از تشکیل پرونده ضرب و شتم معلول ذهنی که منجر به صدمات شدید جسمی شده، تاکنون چهار متهم شناسایی و دستگیر و با صدور قرار تامین مناسب در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش شهرآرانیوز، جعفر صدیقی اظهار کرد: پس از تشکیل پرونده ضرب و شتم معلول ذهنی که منجر به صدمات شدید جسمی شده، تاکنون چهار متهم شناسایی و دستگیر و با صدور قرار تامین مناسب در بازداشت به سر می‌برند.

وی با اشاره به اعترافات متهمان پرونده در تشریح این عمل غیرانسانی افزود: عوامل مرکز نگهداری برای کنترل فرد معلول اقدام به بستن وی کردند که با مقاومت فرد رو به رو شدند و سپس عوامل مرکز به ضرب و شتم روی آوردند. علت برخورد نامناسب عوامل با توانجو در دست بررسی است. آنچه که ادعا شده حکایت از پرخاشگری وی با توانجوی دیگر مرکز دارد.

صدیقی بیان کرد: در نتیجه این اقدام غیراخلاقی معلول ذهنی چند ساعت بی‌تحرک و بیهوش شده و پس از اینکه عوامل مرکز متوجه شدند، وی را به بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) منتقل کردند.

وی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل شدت صدمات وارد شده و وخامت وضعیت مصدوم، معلول برای انجام مراحل درمانی به مشهد اعزام و هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.

دادستان عمومی و انقلاب تایباد تاکید کرد: رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته و برخورد با خاطیان به طور جدی و بدون گذشت در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: رفتار غیراخلاقی با یک معلول ذهنی به دور از انسانیت است و هیچ توجیهی برای افرادی که تعهد کرده‌اند در مرکزی مشغول باشند که وظیفه اصلی آن‌ها نگهداری و مراقبت از چنین معلولانی است، قابل قبول نیست.

صدیقی گفت: با توجه به ضعف نظارتی برخی از دستگاه‌های متولی این پرونده از زوایای مختلف در حال بررسی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}