مدیر کانال تلگرامی خط هشتم بازداشت شد وزارت راه‌وشهرسازی باید تا پایان سال، طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم را تهیه کند ایجاد خیابان مرکزی با دو رود سرویس در خیابان دانش افزایش آلاینده‌های جوی مشهد در روز‌های آتی بیرق عزای فاطمی در حرم رضوی برپا شد تعطیلی سینما‌های مشهد مصادف با ایام فاطمیه برگزاری بیش از ۴۰۰ کارگاه در گام دوم طرح سایبان امید رونمایی از طرح تصویر جامع فرآیندی شهرداری مشهد فروش آپارتمان ۲۵ میلیاردی در مشهد /هر متر آپارتمان متری ۵۰ میلیون تومان صدور کیفر خواست پرونده سلطان جعل مدارک تحصیلی کشور در مشهد هوای مشهد با شاخص ۶۹ در شرایط سالم قرار دارد آمادگی بیمارستان‌های مشهد برای مقابله با بیماری‌های مشکوک خارجی آمادگی اجرای ون کافه‌ها در سطح شهر مشهد ۲۰ شهرستان خراسان رضوی در معرض کانون بحران فرسایش باد پلمپ و جمع آوری ۱۸۰ مرکز نگهداری دام از سطح منطقه ۲ پلمب ۲۳۸واحد آلاینده خدمات خودرویی در مشهد بهره برداری از مجموعه ورزشی شهدای تاکسیرانی در دهه مبارک فجر احداث ۳ کیلومتر کانال سرپوشیده جمع آوری آب‌های سطحی جهت رفع آبگرفتگی‌ها قابلیت دریافت خدمات الکترونیکی از بستر شبکه بی‌سیم در پایانه‌های سطح شهر ترافیک سنگین روی شانه‌های «کوهسنگی»
خبر ویژه
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در بازدید کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ از سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: ۱۸۴ میلیون و ۸۱۲ هزار مسافر توسط ناوگان این سازمان در هفت ماهه نخست سال جاری در مشهد جابه‌جا شده‌اند.
به گزارش شهرآرانیوز،سید مهدی حسینی پویا گفت: روزانه ۹۰۰ هزار سفر از ۶ میلیون سفر درون شهری شده در شهر مشهد یعنی معادل ۱۷ درصد، سهم سازمان اتوبوسرانی است.

وی ادامه داد: میانگین عمر ناوگان اتوبوسرانی ۸.۴ سال است، ۵۵/۵ درصد از خدمات این سازمان به بخش خصوصی واگذار شده و سایر خدمات توسط ناوگان تحت مدیریت سازمان به شهروندان و زائران انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اظهار داشت: از کل ۳۳۱۲ ایستگاه اتوبوس موجود در شهر مشهد، ۱۳۲۸ ایستگاه مسقف و ۱۹۸۴ ایستگاه بدون سقف در شهر مشهد وجود دارد

حسینی پویا یکی از درخواست‌های پرتکرار شهروندان در تماس با مرکز ۱۳۷را نصب سایبان و نیمکت برای این ایستگاه‌ها دانست و گفت: باید این نکته را یادآور شد که بسیاری از این ایستگاه‌ها، براساس استاندارد، امکان نصب سایبان شیشه‌ای ندارد.

وی گفت: در سال ۹۷ بالغ بر ۳۴۲ میلیون و ۴۵۶ هزار مسافر با میانگین روزانه ۸۸۲ هزار نفر توسط ناوگان اتوبوسرانی جابجا شده است و همچنین ۱۸۴ میلیون و ۸۱۲ هزار مسافر در هفت ماهه اول سال ۹۸ با میانگین روزانه ۸۵۵ هزار نفر جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و این کاهش دلایل مختلفی از جمله فراگیر شدن استفاده شهروندان از تاکسی‌های اینترنتی داشته است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اضافه کرد: درحال حاضر ۲۶۳۴ فروشگاه، ۴۱ باجه و ۱۶۵ دستگاه خودکار شارژ من کارت در مشهد برای شارژ من کارت فعال است. همچنین۱۵۰ تابلو سیستم اطلاع‌رسانی زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه در ایستگاه‌های مختلف نصب شده است که به علت تحریم‌ها، امکان نصب دستگاه‌های جدید وجود ندارد.
حسینی پویا گفت: با اجرای خط ۳ بی آر تی انتظار داریم تعداد مسافر این خط از ۸۰ هزار نفر در روز به ۱۵۰ هزار نفر افزایش یافته و تبدیل پر مسافرترین خط حمل و نقل عمومی مشهد شود که درحال حاضر با ۱۱۰ هزار نفر، این رکورد در اختیار خط یک بی آر تی است.
وی با اشاره به اینکه در نقشه همراه مشهد، امکان مسیریابی با اتوبوس، مشاهده ایستگاه‌ها در نقاط مختلف سطح شهر، ایستگاه‌های نزدیک به محل حضور شما، خطور عبوری از هر ایستگاه و .. وجود دارد، در پاسخ به سوالات کارشناسان مرکز ۱۳۷ اذعان داشت: اتفاقاتی در طی روز، معمولا خطوط مختلف را درگیر کرده و در زمان سرویس دهی آن‌ها اختلال ایجاد می‌کند، لازم است شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های خدماتی، پروژه‌های خود را به اتوبوسرانی اعلام کنند تا برای ترافیک حاصل و مشکلات ایجاد برای ایستگاه‌ها بتوانیم برنامه ریزی کنیم و شاهد ایجاد مشکل برای شهروندان نباشیم.
حسینی پویا همچنین افزود: کارانه‌های پرسنل سازمان براساس جداول مصوب شهرداری در این خصوص بوده و پرداخت می‌شود، لذا همه پرسنل دریافتی برابر ندارند و دریافتی‌ها براساس امتیاز است.
وی با بیان این مطلب که متوسط فاصله ایستگاه‌های اتوبوس، ۴۰۰ متر است، خاطرنشان ساخت: با معرفی سازمان بهزیستی، افراد تا ۶۰ تراکنش در ماه به صورت رایگان می‌توانند سوار اتوبوس شوند.
لازم به ذکر است در این بازدید که با حضور مدیر عامل و برخی از مدیران سازمان اتوبوسرانی برگزار شد، مسئولان واحد‌ها و کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری مشهد علاوه بر پرسش و پاسخ، از مرکز مانیتورینگ سازمان اتوبوسرانی نیز بازدید کردند.

لازم به ذکر است محمدرضا کلائی، شهردار مشهد امروز شنبه ۲۳ آذرماه سال جاری، با صدور حکمی‌ سعید حسینقلی‌زاده مقدم را به سمت مدیرعامل و عضو هیأت مدیره سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد منصوب کرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}