خبر فوری
دانشگاه‌های مورد علاقه برگزیدگان کنکور سراسری اعلام شد (۱۱مردادماه ۱۴۰۱)
رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد و برگزیدگان امسال از انتخاب دانشگاه محل ادامه تحصیل خود می‌گویند.

به گزارش شهرآرانیوز، «کنکور» در کشور ما به عنوان بزرگ‌ترین آزمون ابتدای دوره جوانی افراد به شمار می‌رود که برخی آن را غول بزرگ، برخی سد راه و برخی دیگر ماراتن ورود به آموزش عالی می‌دانند اما هر چه که باشد کنکور برای جوانان ایرانی و حتی خانواده‌های آنان بسیار حائز اهمیت است به طوریکه یک سال یا شاید حتی بیشتر از عمرشان را برای قبولی در کنکور صرف می‌کنند بدون آنکه تفریحی داشته باشند یا حتی رفت و آمد خانوادگی.

جوانان ایرانی یک سال منتهی به کنکور را روزانه حدود ده ساعت درس می‌خوانند و تست می‌زنند تا در کنکور قبول شوند.

حال تصور کنید فردی با این حساسیت و این میزان تلاش به رتبه تک رقمی در کنکور دست یابد، شاید حس این فرد و خانواده‌اش قابل درک نباشد اما می‌توان خوشحالی آن‌ها را در زمان شنیدن خبر برگزیده شدن در کنکور تصور کرد.

دانشگاه‌های مورد علاقه برگزیدگان کنکور سراسری اعلام شد (۱۱ مردادماه ۱۴۰۱)

سازمان سنجش آموزش کشور نام ۴۰ نفر از برگزیدگان کنکور در ۵ گروه مختلف آموزشی را اعلام کرد.( ۵ نفر اول گروه زبان‌های خارجی، ۵ نفر اول گروه هنر، ۱۰ نفر اول گروه علوم انسانی، ۱۰ نفر اول گروه علوم ریاضی و فنی و ۱۰ نفر اول گروه علوم تجربی)

با تعدادی از این برگزیده‌ها تماس گرفتیم تا بدانیم کدام رشته و دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند.

علیرضا ملک‌حسینی که هم در گروه زبان‌های خارجی به رتبه سوم نائل شده و هم در گروه علوم ریاضی و فنی می‌گوید: می‌خواهم در رشته مهندسی دانشگاه صنعتی شریف یا در رشته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ادامه تحصیل دهم.

پرهام سنکیان داوطلب شهر مشهد که رتبه پنجم گروه علوم انسانی را کسب کرده است، رشته روان‌شناسی دانشگاه تهران را به عنوان رشته و دانشگاه آینده خود اعلام می‌کند.

امیرپارسا بهرامی رتبه دوم گروه علوم ریاضی و فنی می‌گوید: می‌خواهم رشته کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان رشته و دانشگاه آینده خودم انتخاب کنم.

محمدپارسا قادر احمدی از تهران رتبه هفتم گروه علوم ریاضی و فنی نیز می‌گوید: علاقه دارم در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم.

دانشگاه‌های مورد علاقه برگزیدگان کنکور سراسری اعلام شد (۱۱ مردادماه ۱۴۰۱)

سبا رضایی بروجنی رتبه سوم گروه علوم تجربی می‌گوید: می‌خواهم در رشته پزشکی دانشگاه تهران به تحصیل خودم ادامه دهم.

سیدعلی علوی خوشحال از سبزوار رتبه نهم گروه علوم تجربی نیز می‌خواهد در رشته پزشکی یا دندانپزشکی دانشگاه مشهد یا تهران تحصیل کند.

تعداد یک میلیون و ۳۰۸ هزار داوطلب در جلسه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ حاضر بودند که تعداد یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر معادل ۸۹ درصد در دوره ها و رشته های با آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند، دفترچه راهنمای انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ از روز جمعه ۱۴ مرداد در سایت سازمان سنجش فعال و انتخاب رشته در کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای داوطلبان مجاز در دوره ها و رشته های با آزمون از دوشنبه ۱۷ مرداد آغاز می شود و تا شنبه ۲۲ مرداد ادامه دارد.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}