خبر فوری
رئیس کمیسیون حاشیه شهر شورای اسلامی شهر: دسترس پذیری به وسایل بازی معلولان باید در همه بوستان‌ها اجرا شود
غلامحسین صاحبی در دوره‌های قبل رئیس کمیسیون حاشیه شهر بوده و در دوره ششم دومین نفری است که ریاست کمیسیون ویژه حاشیه شهر مشهد را برعهده گرفته است. او به مناسب سازی فضای شهری تأکید می‌کند...

به گزارش شهرآرانیوز - غلامحسین صاحبی در دوره‌های قبل رئیس کمیسیون حاشیه شهر بوده و در دوره ششم دومین نفری است که ریاست کمیسیون ویژه حاشیه شهر مشهد را برعهده گرفته است. او به مناسب سازی فضای شهری تأکید می‌کند؛ تأکیدی که مسئولان پیشین نیز داشته اند، اما تأکیدات او تفاوت‌هایی دارد. او می‌گوید: مناسب سازی بوستان‌ها و دسترس پذیری امکانات بوستان‌ها وظیفه شهرداری است و باید در همه بوستان‌ها عملیاتی شود، زیرا معلولان عضوی از جامعه ما هستند. همچنین باید طرح‌ها به مرحله اجرا برسد و نباید در همان طرح اولیه باقی بماند.

صاحبی به برنامه شورای اسلامی ششم و کمیسیون‌های حاشیه شهر و خدمات شهری برای توجه به مناطق کم برخودار اشاره می‌کند و می‌گوید: متأسفانه ناتوانی جسمی در مناطق حاشیه و کم برخوردار مشهد بیشتر از سایر مناطق مشاهده می‌شود. دلیل آن هم مشکلات تغذیه‌ای و کم توانی خانواده‌ها در تأمین هزینه‌های بهداشتی و درمانی است. به گفته او، این موارد در نارسایی جسمی کودکان این محدوده تأثیرگذار است.

رئیس کمیسیون ویژه حاشیه شهر مشهد، مناسب سازی همه بوستان‌های شهری را ضروری می‌داند و دراین باره معتقد است: باتوجه به متن قانون، نباید مناسب سازی بوستان‌ها برای معلولان را به عنوان خدمتی جداگانه در نظر بگیریم.

صاحبی موضوع مناسب سازی مبلمان شهری را محدود به بوستان‌های شهری نمی‌داند. او می‌گوید: باید همه مبلمان و دسترسی‌ها در حوزه شهری به نحوی باشد که همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

به گفته او، شورای اسلامی ششم شهر و کمیسیون‌های مربوطه به موضوع استانداردسازی و مناسب سازی محیط شهری توجهی جدی دارند. رئیس کمیسیون ویژه حاشیه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به وضعیت بوستان‌های مشهد نگاهی می‌اندازد و دراین باره بیان می‌کند: براساس اطلاعات، بسیاری از بوستان‌های مشهد به این وسایل بازی مجهز نیستند. دراین زمینه حتی در برخی بوستان‌های بزرگ ضعیف هستیم که باید ضعف‌ها برطرف شود.

صاحبی به ایجاد دو کلان پروژه فضای سبز در حاشیه مشهد اشاره می‌کند. او در توضیحاتی بیان می‌کند که این پروژه با هدف ارتقا و بهبود فضا‌های شهری و ایجاد عدالت دسترسی در دستورکار قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}